Propast (1989)

Ešte si pamätám, ako som odchádzal z videoklubu s otvorenou hubou. Vtedy to bol mega nárez. Po nedávnom opätovnom zhliadnutí už len výborný scifáč. V začiatkoch občasná nuda, avšak pozitíva prevládajú a také klesanie do hlbiny ma vždy dostane. Pre mňa je práve tento úsek vrcholom Priepasti.

Podvedený osud (2007) (TV film)

V žiadnom prípade nejde o cestovanie časom do minulosti ako zavádza distribútor. Hlavná hrdinka a matka, ktorá stratila manžela a dcéru pri autonehode, sa vďaka starej hudobnej skrinke presúva paralelnými realitami a v snahe vrátiť rodinu sa vzďaľuje realite, bodu, v ktorom žila. Čím častejšie skrinku používa, tým viac sa stráca jej život. Ľudia ju nespoznávajú, vynárajú sa osoby, ktoré sú už po smrti až z toho začína pomaly šalieť. Dorazil ma záver, ktorý úplne odrovnal aj ten náznak, nie síce ktovieako inovatívneho, ale aspoň zaujímavého námetu. Scenár je deravý ako sito a spracovanie je aj na pomery tv dosť priemerné. UPDATE: Tak teraz neviem, ide o cestovanie v čase či prechádzaním rôznymi realitami? Scenár je poriadne mätúci.

Batman (1992) (seriál)

Skvelá hudba, animácia, perfektná atmosféra. Pre mňa kultík z mladosti.

Smallville (2001) (seriál)

No, nápad predstaviť Supermanove mladé roky nie je zlý. Zo začiatku sa mi to aj pozdávalo. Lenže podobne ako seriál Superman ma to po prvej sezóne prestalo baviť. Mne jednoducho tie príbehy o oceľovom mužovi nesedia. Nuž čo, môj problém. Občas ešte nejaký diel zastihnem, ale hodnotenie sa vzťahuje predovšetkým na prvú sériu.

Superman (1993) (seriál)

Ešte tak prvá séria za niečo stála a priznávam, videl som ju komplet. Potom to už ide len a len dole vodou. Nebralo ma to ako teenagera, neberie ma to teraz.

Počátek (2010)

Tretí Nolanov film, ktorý som od tohoto nadmieru nadaného režiséra zhliadol. Druhý film s DiCapriom, ktorý sa mi od Titanicu akosi vyhýbal. Prvý film, ktorý sa môže smelo postaviť čelom geniálnemu Matrixu. Dojem z absolútneho zážitku kazia iba scény s prestrelkami. Nezasiahnuť cieľ z blízkosti pár metrov mi príde divné, schválne nepíšem smiešne, lebo na druhú stranu je to poriadna jazda, a snáď v tom hrá dôležitú úlohu fakt, že útočníci sú len projekcie. Ktovie. Poväčšine takéto prešľapy vcelku tolerujem, ale u režiséra takého formátu, akým sa Nolan stal, nie. Ešteže po poslednom zábere vyvstala tá nádherne zožierajúca dilema, či nejde o schválne zostrihnutý koniec, pretože podľa zvuku talizman spomaľoval, alebo či ostal Cobb skutočne vo sne a kam by nás autor zaviedol, ak by ho nechal zomrieť.

Dobrý Will Hunting (1997)

Veľmi rád by som napísal komentár k tomuto, na moje prekvapenie, skvelému filmu, ale musím sa venovať dáme.

Orphan (2009)

Tak nejako neviem. Celé to pomaly graduje k prekvapivému záveru (hádal som všeličo, ale až takú odrovnávku nie), lenže občas ma fakt mrle zožierali, takže by som prijal kratšiu stopáž. Hranie sa s klišé najskôr skvelé, neskôr už dosť irituje. Herci výborní, Esther bohovsky zahraná suka. Chovanie niektorých dospelých postáv, zvlášť manžela, mi prišlo nelogické. Ak by šlo o čistokrvné béčko nepoviem ani pol slova, tu sa však mieri do serióznejších vôd.

Spalovač mrtvol (1968)

Dokonalý Hrušínský, hrebeň, vlečúci sa úvod, skvelý záver.