Vetřelec ³ (1992)

Vďaka Fincherovi, že sa do toho pustil. Návrat k pôvodnému nápadu - hŕstka prežívajúcich indivíduí bojujúcich v uzavretom priestore bez zbraní proti nemilosrdnému monštru - vítam s otvorenou náručou. Fiuri 161 je to posledné miesto kam by som sa vybral na dovolenku, ale to len preto, lebo nemám kozy, neodpálil som vesmírnu loď a nenakopal som prdel kráľovnej. Rovno spomeniem odfláknutého digitálneho votrelca a prejdem ku kameňu úrazu, ktorým je scenár. Toľko dier nenarobili ani alieni do hláv svojich obetí za všetky tri diely dokopy. Kde sa vzalo vajce na Sulacu, keď kráľovná nemala k dispozícii "vak", nieto ešte čas ho naklásť? To je jedna z viacerých do očí bijúcich nezrovnalostí. Treba sa však cez to preniesť a to čo zostane, je film z prostredia trestaneckej kolónie, ktorý atmosférou nezaostáva za svojimi predchodcami.

Vetřelci (1986)

Komornejší príbeh s pomaly budovanou atmosférou vystriedal vojnový film. Cameron to zobral zo správneho konca a naservíroval nám neľútostný boj medzi dvoma rasami plný slizu, krvi, vystreľujúcich čeľustí, explózií a neutíchajúcej streľby. Hlášky lietajú vzduchom a atmosféra je famózna. Herci idú na plný výkon, ich mariňáci sú... proste kurva mariňáci a na takého Hudsona v podaní skvelého Billa Paxtona je radosť pozerať. A Sigourney? Jej Ripleyovú nejde nemilovať.

Vetřelec (1979)

Čo napísať o Votrelcovi? Ridley Scott stvoril kultové dielo a spolu s H.R.Gigerom priviedli na svet monštrum monštier. K tomu im sekunduje Jerry Goldsmith, ktorý zložil zimomriavky vyvolávajúci majsterštyk, dotvárajúc tak mrazivú atmosféru z neznámeho.

Pokoj 1408 (2007)

Počkal som nejaký ten mesiac a pozrel na Izbu druhýkrát v domnení, že mi stredná časť filmu nepríde opäť stereotypná. Bohužiaľ. Stopáž je fakt prestrelená. Stále však jedna z tých lepších Kingových adaptácií.

Lampa (1987)

Je to síce béčko, ale zostarlo až príliš.

Symptom Pandorum (2009)

Konečne! To to ale trvalo natočiť zas poriadne špinavý sci-fi horor.

Noční můra v Elm Street (2010)

Celé hodiny po kine som si nahováral, že to nie je až také zlé. Lenže nová Mora JE ťažký prúser. Jediným svetlým bodom ostal sám Freddy. Som rád, že sa nekopíroval pôvodný Englundov ksicht. Postavy sú nevýrazné, Maraová v roli Nancy nesympatická, iba mlaďas Quentin v podaní Kylea Gallnera mi ako tak sadol. Najhoršou nočnou morou je ale scenár. Dúfam, že je jeho autor posledné dieťa z Elm Street. Každá scéna z originálu je tu zbytočne vytunená, čo pôsobí rušivo a nie strašidelne (nože na zábradlí v spŕške iskier, posteľné premety jednej z obetí, mŕtvola vo vreci v priestoroch školy). O najväčší nervák sa však postarala banda troch nenažratých prasiat sediacich predo mnou a dvaja vytrasení idioti za mnou.

Démoni 2 (1986)

Hlboký prepad oproti jednotke. Je to remake? Alebo vykrádačka sama seba?

Démoni (1985)

Motorka, katana, Accept - smrtiaca kombinácia. Poctivá talianska škola, ktorá ma neustále baví aj po toľkých rokoch.