• Krátkometrážní

Na zámku (2020) (pořad)

Velmi zajímavý nápad a jako další příspěvek Slow TV v nočních vysíláních naprosto vhodné a i dost zajímavé. Vlaky, letadla a akvária mám teda radši, ale podívat se takhle na prostředí zámku, jeho nádvoří a dokonce i okolí, je podle mě dost zajímavé. A tohle si podle mě užijí i fanoušci slow cinema - kamera se tady totiž posouvá veeeeelmi pomalu. 4*

Bazén (1969)

To jsem takhle jednou doma našel DVD bez obalu s nápisem Bazén. Bylo celé modré, tak jsem si myslel, že je to ten Bazén od Ozona, který chci už tak 5-6 let vidět. Tak jsem si to dneska pustil a už z prvních minut mi bylo jasné, že je to nějaký úplně jiný Bazén, což mě osobně naštvalo, dokonce to byl ten Bazén, který bych ze všech existujících Bazénů chtěl vidět asi úplně nejmíň, ale i tak jsem si řekl, že by to třeba mohlo být dobré, když už jsem to teda omylem spletl, navíc tam hraje Delon a Schneider, takže to snad bude za něco stát. Hm, ani náhodou. Je to sice skvěle zahraná a ještě líp natočená, ale taky neskutečná nuda, ve které se celých 80 minut děje kulový. Jo, máme tady čtyři lidi, vztahy mezi nimi, ale celé je to podané bez atmosféry a bez něčeho, co by aspoň trochu připomínalo děj, navíc mi všichni čtyři začali být poměrně rychle ukradení, takže mě to echt nezajímalo. Po těch 80 minutách se teda něco konečně stane, ale pořád je to strašná nuda a z celého dvouhodinového filmu je zajímavých leda tak posledních 15 minut. Nechce se mi věřit tomu, že Deray natočil Motýla na rameni, protože to je skvělý film, ale Bazén je strašná nuda skoro o ničem. Já ten film od Ozona asi nikdy v životě neuvidím. Btw, zrovna, když jsem na DVD koukal na tenhle film, běžel v úplně stejnou chvíli na ČT2. Taková náhoda se mi v životě ještě nestala... 2*

Toxický mstitel 2 (1989)

U některých scén jsem se smál nahlas a právě ty na celém filmu byly pochopitelně to nejlepší, jenže i tak mě to spíš nudilo než bavilo. Na Tromu tam bylo překvapivě dost málo krve a nahých žen, linie s hledáním Toxieho otce byla naprosto zbytečná a nudná, sice některé nápady byly povedené, ale přesto jich celkově bylo málo, stejně jako absurdity. Nelogické to ale je přesně tak, jak to má být, jen to prostě neladí tak, jak by mělo. Rozhodně je to slabší než první díl a k tomu, aby to fungovalo přesně tak jak má, tomu dost chybí. Hlavně to potřebovalo zkrátit minimálně o 20 minut. Lepší 2*

Sloní píseň (2014)

Čekal jsem více promyšlený děj a čekal jsem nějakou pořádnou atmosféru, jenže ani jedno z toho se nedostavilo, protože děj byl docela jednoduchý a většinu času ten film byl docela nudný. Hlavně teda první polovina, která mě bavila minimálně. V té druhé se to naštěstí trochu zlepšilo, ale i tak z toho filmu mám strašně průměrný dojem. Fakt tomu chybí nějaká atmosféra, lépe promyšlené dialogy, i nějaký náročnější děj by se tam hodil nebo by tam mohlo být aspoň něco, co by z toho udělalo víc, než jen průměrný film, na který člověk možná i rychle zapomene, jelikož ze svého žánru nijak nevybočuje. Sice to moc blbé není, natočené je to taky dobře a konec to mělo dobrý, ale i tak se to nad průměr nedostane... Slabé 3*

Gumballův úžasný svět - The Virus (2013) (epizoda)

A máme tady další seznámení s jinou vedlejší postavou - s Teri. A i když tahle epizoda na 5* není, tak na silné 4* je určitě a to hlavně díky skvělému vyvíjení děje, ale i humoru, který je zde opět povedený.

Gumballův úžasný svět - The Authority (2013) (epizoda)

Rozjezd dobrý, ale ten konec jsem čekal, že se rozvine jinak. Oproti předcházejícím epizodám docela slabota, ovšem ale ne taková, abych z tohoto dílu byl zklamaný. 4*

Gumballův úžasný svět - The Flakers (2013) (epizoda)

Nejlepší epizoda za hodně, hodně dlouhou dobu. Tady jsem se smál nahlas co chvíli, což se mi stává jen u těch nejlepších epizod. A tahle mezi ně rozhodně patří, bylo to i správně absurdní a i Richard mě zde neskutečně bavil, což se nestává často. 5*

Gumballův úžasný svět - The Bumpkin (2013) (epizoda)

Další seznámení s jednou vedlejší postavou - tentokrát s bramborou Idahem. A dopadlo to skvěle, bavil jsem se, skvěle se to vyvíjelo a celkově jsem s touhle epizodou byl velmi spokojený, takže těch 5* je jistých.

Gumballův úžasný svět - The Watch (2013) (epizoda)

Popravdě jsem celou dobu chtěl dát jen silné 4*, ale ta úplně poslední scéna to na tu slaboulinkou pátou hvězdu přece jenom vytáhla. Tak jako tak je to skvělá epizoda.

Život je hra - Neukázat pindíka (2018) (epizoda)

Tak tady mě zvolený styl humoru opět minul. Sice to dopadlo mnohem líp, než minulá epizoda, ale ani tahle se mi nelíbila. Tak snad se příště dočkám epizod takových kvalit, jakou mělo prvních 5. 2*

Časové pásmo bylo změněno