• Krátkometrážní

HalfLife (Surveillance Channel) (2002)

Nějak jsem to nepobral. Mělo to znamenat, že lidi tím hraním ztrácí čas? Buď tohle nebo fakt nevím. A pokud to mělo znamenat tohle, tak chybí nějaká vodítka, něco, co by jasně řeklo, že to ten kraťas chtěl říct. A experimentální na tom má být jako co? 1*

Gumballův úžasný svět - Christmas (2012) (epizoda)

No, ve srovnání s předešlými epizodami docela slabota, celé to mohlo být mnohem absurdnější, promyšlenější, mohlo tam být víc nápadů... Jako jo, pobavit to dokáže a drží to pohromadě, ale přece jen se s vánoční epizodou mohli tvůrci pokusit udělat něco víc, hlavně na konci. Slabé 4*

Gumballův úžasný svět - The Spoiler (2015) (epizoda)

Tak epizoda je to dobrá, o tom žádná, ale ten konec jsem čekal nějak rozvinutější. I když ten nápad, co v něm tvůrci použili, nebyl blbý, ale i tak... 4*

Gumballův úžasný svět - The Bet (2012) (epizoda)

Zase jedna epizoda s Bobertem v hlavní roli a zase to fungovalo naprosto skvěle. A dost dobře se to vyvíjelo. 5*

Gumballův úžasný svět - The Skull (2012) (epizoda)

Další bližší seznámení s jednou vedlejší postavou a je pravda, že kdyby si toho tolik nenavymýšlela, nebyl bych s této epizody tak nadšený. Ale vymyslela si toho dost, takže jsem se opět skvěle bavil. 5*

Gumballův úžasný svět - The Words (2012) (epizoda)

No, asi jsem čekal, že se to nakonec rozjede jinak, protože i když je ta epizoda dost povedená, na plný počet ji nevidím. Ale i tak jsem spokojený. Silné 4*

Room (2015)

NEČTĚTE OBSAH! Já nevím, jestli nakonec mám dát silné 3* nebo hodně slabé 4*. Překvapivě nejsilnější na celém filmu je prostřední část, která je přehlídkou fakt silných scén, ale když si vezmu ostatní třetiny, tak ta první sice není špatně rozehraná, ale neprobraná do detailů a ta třetí zase mohla být psychologičtější a záživnější. Ono se to totiž odvíjí všechno od toho, že je to celé natočené z pohledu toho děcka, ale já osobně bych to víc uvítal z pohledu té matky. Tam by se totiž mohla rozvinout fakt pořádná psychologická záležitost, která by mě dokázala zaujmout mnohem víc, než dětský pohled. Z toho totiž celá první polovina vypadá strašně klidně a peklo, co si chudák maminka prožívá, zde je jen naťuknuté. Když už si ale režisér zvolil tuhle cestu z jakého pohledu film natočit, nutno uznat, že se mu to i docela povedlo, ale ta velká síla, kterou by ten film s takovým námětem mohl mít, tu prostě chybí. Možná by nebylo od věci vykašlat se trochu na diváky, většinu času odehrát film v Pokoji, závěrečná třetina zkrátit a natočit to z pohledu té matky. Pak by Room bylo na 5*, ale takhle dávám... já furt nevím. Nakonec se asi přikloním k těm hodně slabým 4*, přece jenom, v rámci toho, z čího pohledu je film natočen, to bylo celkem povedené. Ale na víc to ani náhodou není a neslibuji, že časem nepůjdu s hodnocením dolů. Slabé 4*

Critters 2 (1988)

Druhý díl téhle série o mimozemských potvorách, které sežerou všechno co jim přijde do cesty, naštěstí zůstává na stejné kvalitě jako jednička. Opět si teda musí člověk musí počkat, až se na plátně objeví critterové, ale pak už to šlape jak má a baví to až do konce. S hodnocením zase zůstanu u 3*, jelikož to na víc prostě nevidím, ale to nemění to nic na tom, že je to příjemný filmeček a klidně bych se na něj podíval znova. Dokonce mi to možná sedlo o maličko víc, než jednička. Akorát těch dalších pokračování se trochu bojím. Silné 3*

Hluboko (2012)

Kromě nudného úvodu ten film utíká celkem rychle a dokáže zaujmout, jenže mu chybí síla. Síla, kterou by tenhle film vyvolat měl, ale prostě mu chybí. A v tom je hlavní problém a kvůli tomu z něj mám tak průměrný pocit. Přesto si myslím, že ten film měl na víc a hlavně jsem si myslel, že se to většinu času bude odehrávat v moři, kde se hlavní hrdina snaží sám v tom moři přežít, ale celkově tahle část zabrala jen 20 minut. A i tak to místy působí utahaně. Prostě jsem čekal, že to bude silnější, že mě to víc osloví, a ne, že to bude "jenom" průměrný film. Každopádně jestli je to fakt podle skutečné události (nejspíš je, ale já jsem po letech k filmům podle skutečné události pojal takový přístup, že ve skutečnosti jsou od reality daleko - třeba Paranormal Activity, že jo...), tak ten chlap musel/musí být ve skutečnosti tulení vílák, jinak si to nedokážu vysvětlit. 3*

Takový nádherný den (2012)

Pardon, ale nezaujalo mě to. Zvolená forma sice je nápaditá a zajímavá, ale mě osobně po pár dílech začala strašně nudit. A bohužel to tak zůstalo až do konce filmu. Sice jsem se u toho párkrát zasmál a v něčem ten film má pravdu, ale ani tak mě to prostě neoslovilo. Nevím, čím vším přesně, jestli to bylo z nudy nebo kvůli tomu, že Bill je takový ten typ člověka, co neví co se životem a místo aby si ujasnil, co chce, jen se útrpně pohybuje z místa na místo (navíc jsem k němu ani nenašel sympatie). Asi kvůli obojímu. A bůhvíjaké hluboké myšlenky jsem tam taky nenašel. Kdyby ten film skončil u toho, že si člověk má vážit příjemných drobností a detailů, asi bych byl spokojenější, ale s tou finální totálně depresivní myšlenkou mě ten film spíš o to víc zklamal. Kdyby to šlo víc do hloubky... Ale to bych po tom filmu chtěl asi moc. Ještě bych se tu o něčem rozepsal, ale perfektně to ve svém komentáři k It's Such a Beautiful Day (k tomu kraťasu, co má 23 minut) v jedné větě vystihl uživatel xxmartinxx: Takhle to dopadá, když má člověk málo problémů a napadne ho, že ve svém volném čase odhalí a umělecky ztvární veškerou bolest lidské existence. Já s tím souhlasím, protože kdybych někdy dostal depresi a rozhodl se to natočit jako film, vypadalo by to přibližně stejně. Omlouvám se všem fanouškům Hertzfeldta i tohoto filmu, ale tohle šlo prostě mimo mě a připadá mi to dost nadhodnocené. 2*