• Thriller

Aurore (2005)

Na to, že macocha nebola normálna, a že ľudia okolo zasiahli príliš neskoro, chcem rýchlo zabudnúť. Ale na to, že sa otec pod jej vplyvom zmenil na neskutočne odporné zviera, na to tak nejak stále myslím. A kňaz si veru nič iné nezaslúžil. Jediná, ktorá bola Aurore oporou bola jej vlastná sestra, ktorá ale nezmohla nič, len byť v tých ťažkých chvíľach pri nej. Sama bola len dieťa. Smutný príbeh.

Šiawase no kaori (2008)

Film, ktorý vás nejedenkrát dojme, ale hlavne vás ohromí tým skvelým kuchárskym umením. Príbeh samozrejme nezaostáva, a tú slávnostnú večeru by som chcela veru okúsiť.

Faunův labyrint (2006)

Príbeh zaujímavý, film zvláštny a uspávanka parádna. 3,5*

Slepé lásky (2008)

Veľmi citlivo natočené, všetky príbehy zaujímavé, ale ja som čakala ďaleko, ďaleko viac. Trošku lepšia trojka.

Zahrada (1995)

Krásny, poetický film, na ktorý sa dobre pozerá, a ktorý sa dobre počúva, ale človek musí mať na také niečo vhodnú náladu.

Pupendo (2003)

U nás doma kultový film, z ktorého hlášky poznáme naspamäť a neustále si ich pripomíname.

...kone na betóne (1995)

Nie tak dobré, ako predchodca, ale Milka je zase výborná.

Pásla kone na betóne (1982)

Nemáš chlopa, nemáš pravdy. Pásla kone na betóne si vždy rada pozriem ... Milka Z. je tam bohovská a Ľubo P. zahral toho surovca úplne geniálne. Film ma pre mňa nesmiernu atmosféru ... takú poetickú. 4,5*

Proč? (1987)

Neviem koľko rokov som mala, keď som Proč? videla prvý krát, ale viem, že som bola otrasená. Pôsobilo to všetko veľmi autenticky a Smyczek to naozaj super zvládol.

Tajemný (2011)

Keď som zavrela oči, pripadala som si úplne, akoby som tam bola s nimi. Veľmi autentické. Výborne vybratí herci. Keď sa prišlo na kameň úrazu, tak som zostala sklamaná, že aká náhodička, ale reakcia hlavného hrdinu mi to sklamanie vynahradila. Bavilo ma od začiatku do konca.

Časové pásmo bylo změněno