• Thriller

Logan: Wolverine (2017)

Páčilo sa mi, že na mňa ten film vôbec nepôsobil komiksovo. Páčil sa mi ten smútok v ňom. Páčil sa mi Logan, šedivá brada mu pristala. Skrátka .. páčila sa mi celá táto rozlúčka.

Všem klukům: Navždy s láskou (2021)

Slabšie ako jednotka, lepšie ako dvojka a fajn správa, že Jenny Han sa minul atrament a štvrtú knihu už nenapísala. Ináč počula som, že v treťom ročníku na výške mali poriadnu krízu, ale ustáli to ... no dobre, žarty bokom .. muzika ale zase príjemne pekná. Zbohom!

Život jde dál (1992)

Nuž áno, život ide ďalej .. aj po zemetrasení. Kiarostamiho filmy ma svojim prevedením tak nejak ukľudňujú a jeho konce ma fakt bavia.

Kde je dům mého přítele? (1987)

Ten chlapec nachodil snáď milión kilometrov hore/dole, a ja sama som mala nervy, keď nebol doma po zotmení, a že nestihne napísať domácu úlohu. Nič prevratné sa v tom filme nedialo, ale bavilo ma to. Plusom je určite netradičné prostredie, pre danú lokalitu tradičná muzika a v neposlednom rade dobrý koniec.

The Outsider (2018)

Prevedenie, vizuál a atmosféra veľmi slušné, herecky tiež, len ten príbeh ... síce o niečom, ale tak trochu o ničom. 3,5*

Humans (2015) (seriál)

Celkom zaujímavý počin .. nenudila som sa skoro vôbec a oddýchla som si dostatočne. Miestami sa mi veľmi páčila hudba. Vyložene ma žiadna postava neotravovala, ba niektoré som si aj obľúbila. Druhá séria asi aj výživnejšia, a tá tretia má tiež len osem častí, takže som to v pohode zvládla za pár dní. 3,5*

Cesta do fantazie (2001)

Mijazakiho cesta do fantázie, na ktorú ma zobrala malá Čihiro bola ozaj skvelá.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Asi budem musieť prehodnotiť svoj názor, že z mutantov ma najviac baví Wolverine, lebo toto tu teda nič moc. Ale zase, mne neznalej, tvorcovia trošku objasnili fakty. A ešte jedna vec .. klobúk dole, Hugh svoju fyzickú prípravu zvládol na 110 percent. Priemerné, ale na oddych dostačujúce.

Wolverine (2013)

Mala by som pri tom sledovaní dávať väčší pozor, lebo ja naivná som si vždy myslela, že Wolverina premôže len Magneto .. chyba lávky ... pani v zelenom má tiež niečo do seba. Toto celé bola zase len priemerná zábava k pukancom, v ktorej ma asi najviac bavila tá Haradova armáda. Sayōnara!

Zkouška ohněm (2018)

Žiadne zbytočné divadlo, priamo k veci, tým pádom to pôsobí viac skutočne. Herecky slušné. Silný príbeh.