Bratr

Petr Pavlas

Česko

3 body

• 6.10.2009  16:56

Jedna z nejpovedenějších komedií Martina Friče. Myslím, že duo Nový Gollová tu působí nesrovnatelně přirozeněji, než třeba v Kristiánovi a to dodává filmu švih přímo Astairovský.

• 6.10.2009  16:54
    Revizoři (2003)

Spíš bizardnost, než akční thriller, ale moc se mi líbil.

• 6.10.2009  16:53
    Scooby-Doo (2002)

To už raději nějaký film z prostředí americké střední školy.

• 6.10.2009  14:59
    Pozemšťan (2007)

Narozdíl od mnohých jsem tu filozofickou hloubku nějak neobjevil a pokud bych ji objevit chtěl, musel bych hodně dřít a na to asi nejsem ten správnej člověk. Takže mi zůstala průměrná konverzačka, ve které zazní několik zajímavých myšlenek, ale na nějaké dlouhé zapřemýšlení to bohužel, podle mě není a v nabídce žánru jsou hlubší konkurenti.

• 6.10.2009  14:54

Jak vidím Simona Pegga, usměju se. Ačkoliv šlo o komedii bratru průměrnou, tenhle briťák mi zase zvedl náladu a to se odráží v kladném hodnocení. PS: Dylan Moran je taky fantastickej.

• 6.10.2009  14:51
    RocknRolla (2008)

Ačkoliv byl film velmi hezky vizuálně zpracován, nemůžu si pomoct, ale působil na mě spíš jako rozjezdová sekvence. Celou dobu jsem si říkal..."tak kdy už to konečně přijde, kdy se to rozjede..." a ono to nepřišlo. Proto mě trošku uchlácholil slib na konci, že to celé bude pokračovat, ale otázka stále zůstává: Stojí to za to, koukat dál?

• 5.10.2009  22:04
    Nestyda (2008)

No.....moc se mi to teda nelíbilo. Od Hřebejka bych čekla víc.

• 5.10.2009  21:59

Tento film ze mě učinil na dlouhá léta zarytého dinologa a dodnes si myslím, že je to nejúžasnější dětské dobrodružství napříč českou uměleckou scénou. Ano Jaroslave Foglare, Rychlý šípy jsou proti tomuhle úplní saláti.

• 5.10.2009  21:55
    Želvy Ninja (TV seriál) (1987)

Z nostalgie jsem si splašil několik dílů a byl jsem zděšen, jakéto kravině jsem byl v dětství na život a smrt oddán. I když mám lehkou pachuť v ústech, rád budu na želví dobrodružství vzpomínat a dobře si ohlídám, aby se mým dětem vyhnulo:-)

• 5.10.2009  21:52

Já jsem to asi viděl jako příliš mladé a nevycválané děcko které si nedokázalo vážit kvality:-/

• 5.10.2009  21:52
    Rychlá rota (TV seriál) (1989)

Sice trošku chmurnější pohádka, než mí oblíbení gumídci a kačeři, ale pořád klasika plná krásných vzpomínek.

• 5.10.2009  21:48
    Gumídci (TV seriál) (1985)

víkendové ráno, televize Nova a jeden z mála skutečně pozitivních příspěvků k mé výchově od zatracované komerční stanice. Navíc, co si budeme povídat, Barča je sexy, i když je jen medvěd.

• 5.10.2009  21:45

Ne tohle opravdu ne, už nikdy více...nikdy! Na odpad to sice neníale aspoň hezčí baby mohli vybrat, když už se to muselo natočit

• 5.10.2009  21:44

Miluji tuto pohádku pro její laskavý humor, který možná většina dětí ani nepostřehne, ale rozhodně si na něj vzpomene ve chvíli, kdy dospěje. Jen čekám, kdy kdo zažaluje autory, protože já dnes nemohu žít bez cigaret s velbloudem a vím na sto procent, že viníkem je nenasytný Lasica, který se po těhle mňamkách mohl v pohádce utlouct.

• 5.10.2009  21:38
    Valkýra (2008)

Jelikož najsem až takový fanda zákulisních rošád druhé války, hodnotím tento film jako standartní politický thriller. Pěkně vystavěná pointa, gradování napětí i empatie k hlavnímu hrdinovi se dostavily poměrně nenásilnou formou a tak jsem spokojený. Ačkoliv mě film úplně nenadchnul, líbil se mi.

• 5.10.2009  21:29
    Komando (1985)

Já tenhle film viděl asi desetkrát. První shlédnutí jsem absolvoval v nějakých desíti letech a už tehdy mi připadalo, že jsem na to moc starej. Nejde o ty infantilní honičky a přestřelky, ale o to, jakým způsobem je ta debilita dotažená do úplnýho konce. Člověk to od scény s kládou (asi 2. minuta) přestane brát vážně a začne se královsky bavit. Hlášky typu "levá je moje slabší ruka" totiž nejde vystřílet ve špatným filmu. Jednu hvězdu dolů za hudbu, která je sice debilní, ale bohužel o trošku víc, než film samotný a to ho decentně sráží.

• 2.10.2009  20:29
    Velmi křehké vztahy (TV seriál) (2007)

Proč proboha!!!! Proč??????

• 2.10.2009  20:28
    Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

Spousta hlášek tohoto neuvěřitelně silného seriálu v naší rodině zdomácněla. Navíc je seriál velmi dobře obsazen a dokonce i dětští hrdinové jsou přirození a vtipní. Dávám jednoznačných pět * a modlím se za pravidelné televizní reprízy.

• 2.10.2009  20:22
    Sám doma (1990)

Culkin mě tou dětskou bezelstností dostal stejně, jako miliony dalších. Nevím jestli jsem úchyl, ale vedle všech těch klasických českých pohádek si bez Kevina neumím vánoce moc dobře představit.

• 25.9.2009  23:00

Kultura, ze které tento příběh vychází je mi tak strašně vzdálená až mě to mrzí. Nedává mi to tak víc možností, než jednoduše konstatovat, že je to úžasné.

• 24.9.2009  22:23

Vizuální stránku bych i odpustil, ale je to takové nedotažené, místy přímo nelogické. Na druhou stranu, nějaký konflikt postav a jejich emocí tam je....tak co, docela dobrý.

• 24.9.2009  22:19

Jsem přesvědčený, že Indahouse je výkvětem a vrcholem postpopové hiphopové kultury a od jeho vydání jde tenhle žánr, at už v hudbě nebo filmu, do kytek. Ačkoliv si tenhle celovečerák nemůže zadat s krátkými aliho skeči, pořád je neuvěřitelně vtipný a opovrženíhodný zároveň.

• 24.9.2009  22:16

Velmi úchylná cesta do hlubin multikulturních předsudků a stupidních hlav nevzdělaných američanů. Tak bych to shhrnul do jedné věty a nechal na posouzení každého, jestli je to pro něj ještě kultura, nebo už ne.

• 24.9.2009  22:15
    Bruno (2009)

Ale tak to už bylo na mě moc. Cohen podle mě začal vykrádat sám sebe a měl by se zamyslet, jestli senzačnost je ten nejlepší základní kámen dobrého filmu. Nicméně jsem se párkrát od srdce zasmál a utvrdil se ve faktu, že prostě budu vždycky spíš na buchtičky. he, Stefan Wunderbar, he he :-)

• 24.9.2009  22:11
    Star Trek (2009)

Jízda! Nějaké detaily bych i vytknul, ale jako hrdý Trekie vytýkat nebudu. Leonard Nimoy znovu ve filmu, to byl ten nejlepší dárek, jakej jsem od tvůrců mohl dostat. Navíc je to svěží, vtipný a ještě ktomu napínavý. Vizuální stránku bych opomenout taky neměl, jakékoliv digitální triky totiž zastínil vizuál Uhury.....bože to je...Uhura!

• 24.9.2009  22:03

Nemůžu si pomoct, ale všechny moderní české "celovečerní" pohádky jsou prostě divný, překombinovaný, uřvaný, neslaný nemastný. Na tenhle kousek jsem se dokoukal jen proto, že Tereza Voříšková je neuvěřitelná kočka.

• 24.9.2009  22:01

Popravdě se jednalo o první Tarantinův film, kterej mě bezvýhrad pobavil. Je to ďábelská kombinace napínavých scén alá Tahle země není pro starý a groteskních absurdit, přesně taková, jakou mám rád. K tomu Brandovský Brad Pitt a jeho dokonalá italština - málem jsem se smíchy potrhal.

• 2.9.2009  21:18
    Maffiósso (1998)

Dobrý....dopíšu potom

• 31.8.2009  20:01

Ačkoliv se jedná pouze o následníka legendárního Mlčení, pořád dokázal film bezpečně tahat za provazy mých nervů a šokovat mě! Pokud budu kdy někým strašit svoje děti, bude to určitě Anthony Hopkins!

• 31.8.2009  19:59

Ačkoliv šlo o zábavnou komedii, pořád zůstala jen průměrnou sestrou, podle mě legendárnějších akčňáren, jako je třeba Poslední skaut - z toho teda rozhodně cituju mnohem raději.