Nebezpečná laskavost (2018)

Film, ktorý kvôli svojej dĺžke stráca dych. Z hereckej stránky ultra-presvedčivá (a stále očarujúco krásna) B. Lively, kde (taktiež dobrá) A. Kedndrick môže len asistovať. Daná rola pre B. Lively sadla perfektne. Samotný príbeh (až na malé drobnosti) predvídateľný, ale spoločné scény Lively/Kendrick stoja za to. P.S.: „Detail“, ale podľa vás, kto môže prežiť takú zrážku autom? Už také „malé detaily“ občas dokážu zohrať dôležitú rolu pri hodnotení. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Dead in a Week (Or Your Money Back) (2018)

Anglický čierny humor v moderných šiat. Taký typ humoru v spojení s daným príbehom nie je mi blízke. Ale aj napriek tomu uznávam, že má to určitú koncepciu. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Probuzení Zodiaka (2017)

Film držiaci sa pevných základoch daného žánru. Predvídateľný a herecky maximálne priemerný. Kto pozná podobné filmy, tak záver ho nijak neprekvapí. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Creed II (2018)

Pokračovanie príbehu Adonisa Creeda solídne doplňuje ságu „Rocky“ filmov ako aj film „Creed“, ale nedokáže ich posunúť ďalej. Je vidieť, že film je natočený a zahraný srdcom. Avšak všetko sa pohybuje v rámci dobre známych schém bez akejkoľvek snahe o pokus dostať sa niekam inam. Pekná rola pre S. Stallone. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Čistokrevní (2017)

Príliš pomalý so snahou byť príliš nezávislý a art. Osobné hodnotenie: 59% (*)

Nelegální obchod (2019)

Klasické C-čko. Trošku mi to však vadí, pretože základná téma je vhodná pre filmové spracovanie a S. Seagal mal dostatočne zaujímavý „team“. To, že z toho nepodarilo viac vytiahnuť, by už nás nemalo prekvapiť. Osobné hodnotenie: 58% (*)

Zoe (2018)

Film „Zoe“ v sebe skrýva potenciál. Pokročilá fúzia citov a myšlienok medzi „robotom“ a človekom s (ne)malou dávkou „art“ prvkov. Tá chémia medzi L. Seydoux a E. McGregor nie je zlá, ale ten „deep feeling“ tu chýba. Myšlienka zaujímavá a viem si predstaviť, že s niečím podobným sa ešte v budúcnosti stretneme. Osobné hodnotenie: 68% (**)

Grinch (2018)

„Klasika“, ktorá v tejto verzii vás spíš prekvapí s nemalým počtom moderných pomôcok, ktoré používa Grinch (a spol.). Chýba k tomu trošku dojímavejší záver (a vtipnejšie medzi scény). Osobné hodnotenie: 73% (***)

Overlord (2018)

Vo svojom žánru decentne natočený mix „akčného/sci-fi/soft horroru“, ktorý nemá žiadne veľké ciele. Nie sú tu extra zvučné „Hollywoodské“ mená, pretože to kvôli spomínaným skutočnostiam ani nepotrebujete. Napriek tomu, vybraní herci sa snažili svoje úlohy spraviť svedomite a to si cením. Z daného príbehu, čo vidíte vo filme, na takejto úrovni viac nešlo dostať. Ja osobne s daným výsledkom nie som sklamaný. P.S.: A jedna vec! Základy príbehu podľa mňa nie sú výmyslom. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Známá neznámá (2016)

Vo filme „Známa neznáma“ je veľa možností. Aj vďaka tomu, že tento typ filmu umožňuje hercom ukázať viac hereckých tvár a obrazov. Dvojica R. Weisz a M. Shannon to využili len čiastočne (a za to je škoda). Ešte je tu réžia, ktorá mala byť viac odvážnejšia a kreatívnejšia. Je mi toho ľúto, pretože v tomto príbehu (aj vďaka hercom) bolo viac. P.S.: Je vidieť, že čím ďalej tým viac režisérov začínajú všímať herecké potenciály M. Shannona. (To je dobrá vec.) Osobné hodnotenie: 65% (**)

Časové pásmo bylo změněno