Mladí zabijáci (2018)

Extrémne zobrazenie toho, že čo dokáže spôsobiť únik osobných informácií. Základ príbehu by ani nemohol byť aktuálnejším – konsekvencie by mal vyvodiť každý sám. Záverečné snímky s textom: „Prečo si to spravil?“ „Neviem. Bol to len vtip.“ dobre vyzdvihujú podstatu toho, že ako mladí ľudia si neuvedomia následky svojich činov. Z hereckej stránky priemer, bez hlbších emocionálnych extrémov. P.S.: Inšpiráciu inými „krvavými“ snímkami je vidieť. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Arizona (2018)

Tmavá čierna komédia? No, pre mňa nie. Spíš vie to človek s iniciály „Q.T.“. Hlavne na záverečných snímkach je vidieť, že odkiaľ bral J. Watson inšpiráciu. Dostatočne šialená rola pre D. McBrida. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Policajt z Paříže (2018)

Film napísaný na známy herecký štýl Omara Sy. Celkom slušne to funguje v niektorých scénach. Tých však nie je veľa. Čo je však smutné, že ani ostatní herci to nedokážu „napraviť“. Plus ten scenár by mohol mať trošku väčšiu fantáziu. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Vražedná bilance (2018)

Akčný (mini) thriller pre fanatického TV diváka, kde všetko od samého začiatku až do konca je pod úrovňou B-ých filmov. Škoda, že stále častejšie sa v takýchto filmoch objavuje pán Willis. (On stále má na viac.) Osobné hodnotenie: 58% (*)

Ovečky a vlci: Veliká bitva (2018)

Mierne lepší, ako prvé dielo, ale stále je to slabota. Je v tom potenciál, ale je nevyužitý. Ponaučenie na záver dobré (ako aj základná myšlienka), ale nedostatočne zvýraznené a „zobrazené“. Osobné hodnotenie: 69% (**)

Ve spárech ďábla (2018)

Po silnejšom začiatku tá kvalita pomerne rýchlo klesne pod tú imaginárnu hladinu. Je dané prostredie a aj príbeh dokáže udržať pozornosť diváka – ale všetko je na hrane. Priemerné herecké výkony. Príliš jednoduchý záver. Veľmi malá rola per S. Katic, za čo je škoda. Osobné hodnotenie: 68% (***)

Ren zhe da jue dou (1984)

Možno vás prekvapí, ale z hľadiska príbehu je to bez väčšej fantázii. Na druhej strane to kompenzujú kung-fu súboje. Na rok 1984 v pohode aj keď z niektorých na kilometre kričí ich nedokonalosť. (Dneska by niečo také už nestačilo ani na „priemernejšiu“ kvalitu.) Jack Lung Sai Ga ako záporák sa tu predviedol v plnej sile. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Dokonalý muž (2015)

Známy („filmový“) príbeh – opäť trošku inak a hlavne na úrovni „TV“. Očakávaný záver, ale malá „výmena rolí (lovec/lovený)“ mierne prekvapil – čakal som trošku iný záver. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Tísňové volání (2018)

Nijak neprekombinovaný, z hľadiska „doplnkových elementov“ absolútne minimalizovaný (nadpriemerný)film na európskej úrovni. Svojím príbehom získa vašu pozornosť a duševný boj A. Holm (dobre zahraný hercom J. Cedergrenom) to celé len doplňuje a posúva dopredu. Film „The Guilty“ je dôkazom toho, že aj z minimálnych zdrojov a minimálnym počtom osôb sa dá natočiť niečo také, čo vás dostane a (dlho) nepustí. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Útok z hlubin (2018)

Klasická koncepcia s veľkým srdcom stať sa (americkým) hrdinom za každú cenu. Rola šitá pre G. Butlera, ktorý si evidentne užíva rolu podmorského kapitána. Rozdelené akčné scény (suchá pôda versus pod vodou) jeden druhého celkom slušne dopĺňajú, ale film na vyššiu úroveň nedostanú. Záver až príliš idealistický. G. Oldman dobrý, ale pre tento film herec jeho kvalít je „zbytočný“. P.S.: R.I.P. Michael Nyqvist. Osobné hodnotenie: 73% (***)