Dead Trigger (2017) odpad!

D-ový zombie akčňák so slabým scenárom a hereckými výkonmi. V podstate PC hra z konca 90-tych rokov má (pravdepodobne) lepšiu grafiku a lepší príbeh. Vybraná rola pre D. Lundgrena vyhovuje a je vidieť, že ho to aj baví. No ďalšie pozitíva neviem povedať (hlavne o záveru). Osobné hodnotenie: 48% (odpad!)

Psí domov (2019)

Milý a na veľmi jednoduchých základoch vytvorený film. Film je natočený láskou a to je na ňom vidieť. Páčilo sa mi, ako zobrazili priateľstvo medzi psom a kocúrom, medzi psom a šelmou. Také „priateľstvo“ nie je neznáme vo svete zvierat. Pre psi (v tomto prípade pre Bellu) mám slabosť (ako som to už niekoľkokrát spomínal), takže štyri hviezdičky. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Holmes a Watson (2018) odpad!

Ja osobne nemám obrovské problémy s filmami, v ktorých účinkuje W. Ferrell. Ale táto „paródia“ na S. Holmesa (a Dr. Watsona) je jeden z tých najhorších čo som videl. Takmer bez fantázii zosmiešnenie toho, čo by fakt zaslúžil tzv. inteligentný humor – inými slovami paródiu. Som zvedavý, že čo „motivovalo“ R. Hallovu, R. Fiennesa a H. Laurieho účinkovať v tomto „filme“. Zbytočne natočená „vec“. Osobné hodnotenie: 45% (odpad!)

Louskáček a čtyři říše (2018)

(„Moderná“) Filmová adaptácia známej poviedky. Jednotlivé kúsky sú na slušnej úrovni, ale ako celok je to vo svojom žánru ľahký „podpriemer“. Z hereckej stránky som čakal väčší „oh/wau“ efekt. K. Knightley pre mňa v trošku netradičnej role, ktorá jej miestami sedí, miestami nie. Stabilným bodom je tu H. Mirren, ktorá dostala málo priestoru – ale zase to dokázala využiť. Celkovo taký film na „jedno videnie“, ktorý by vás nemal uraziť – no však vo vašej pamäti takisto nezostane dlho. Osobné hodnotenie: 69% (***)

Tiché srdce (2014)

Silná tematika filmu ako aj zaujímavé herecké obsadenie sú dané. Ale réžia jednoducho nedáva späť to, čo by sme od takého filmu očakávali (väčšia dilema medzi „áno“ a „nie“; katarzia hereckých výkonov; nečakaný moment prekvapenia). Veľmi dobrá Paprika Steen. P.S.: Film, ktorý by Hollywood dokázal natočiť bez klišé momentov len veľmi ťažko. Osobné hodnotenie: 75% (***)

Bumblebee (2018)

Film, ktorý nielen skvele dopĺňa ságu Transformes , ale aj čiastočne napravuje jeho reputáciu. Film vďaka svojej jednoduchosti a nevinného „drobáka“ vás osloví. Vďaka feelingu 80s´ a skvelej hudbe potom vás už ani nepustí. Sympatická H. Steinfield, ktorá vďaka väčšej prirodzenosti, aké mali S. LaBeouf a M. Wahlberg, dokázala (ako som už spomínal) mierne napraviť reputáciu danej ságy. Soft „Blockbuster“, ktorý môže fungovať aj mimo kina. P.S.: Film, ktorý potvrdzuje, že rádio je skvelá vec a je stále (a bude) medzi nami. Osobné hodnotenie: 76% (***)

Aquaman (2018)

Z hľadiska príbehu a nečakaných zvratov vám Aquaman neprináša nič takého, čo by ste už neznali. Z hereckej stránky tuctová záležitosť, avšak A. Heard (aj vďaka farby vlasov) pritiahne na seba pozornosť. Film, ktorý vďaka prekrásneho podmorského sveta a jej vizualizácii funguje (a bude fungovať) v kinách. Ale všetky tie zázraky zostanú v kine. P.S.: U „DC“ stále zostáva „najlepším“ snímkom Wonder Woman. Osobné hodnotenie: 72% (***)

Poslední turné (2018)

Film o žene, ktorá sa snaží vysporiadať so zlou správou, ktorú dostane od lekárky. Film nie je jednotný, jednotlivé snímky nie sú „kontinuálne“ a z hereckej stránky nájdeme mnoho iných kvalitnejších filmov z tohto žánru. Napriek tomu musím povedať, že na S. J. Parker som videl snahu presvedčivo zahrať postavu Vivienna. To, že to na filmu nie vždy je vidieť, nemusí byť nutne jej chyba. P.S.: Veľmi malá/krátka až zarážajúco bezvýznamná rola pre R. Zellweger. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Harold a Maude (1971)

U takých filmov, akým je Harold a Maude, alfou a omegou je vybrať dostatočne kvalitných hercov a dať im priestor (a čo najviac „freedom“), aby sa mohli predviesť v plnej sile. A to sa podarilo. R. Gordona jednoducho zamilujete na prvý pohľad a jej absolútnej prirodzenej (a nevinnej) hre nemôžete odolať. Scény s policajtom sú nezabudnuteľné. B. Cort zase geniálne imituje stav „death“. Keď hľadáte trošku atypický film, tak ste na správnom mieste. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Vysněný život (2018)

„Vlk kobercov a rôznych podvodov.“ Na skutočných udalostiach založený film o človekovi, ktorý chcel mať všetko a ešte viac. Základná koncepcia sa nemení: vždy sa začne v malom a potom príde efekt „všetko na raz“. Následná zmena pána Minkowa o 180 stupňov je len vystavený obraz pre ostatných, pravdu je potrebné hľadať za obrazom, ktorý vidíme. Taká veľmi skromná TV verzia Vlka z Wall Street , ktorá so spomínaným filmom má spoločný len „získať viac a viac peňazí“. P.S.: Pozor, pána Minkowa opäť prepustia na slobodu v roku 2019! Osobné hodnotenie: 72% (***)