Kursk (2018)

Film o jednom z najväčších ponorkových nešťastí všetkých čias. Veľká katastrofa, ktorá si vyžiadala veľa ľudských životov. Keď už len polovina z filmu je pravda (arogancia a pýcha si prosiť o pomoc, zanedbanosť techniky, atď.), tak potom je to taktiež katastrofa (a úplne v iných rozmeroch). Najsilnejší moment je ponechaný na záver, ktorý sa paradoxne neodohráva v ponorke (scéna v kostole pri „podaní rúk“). Z hereckej stránky jednoznačná dominancia trojici M. Schoenaerts, L. Seydoux a C. Firth. Osobné hodnotenie: 79% (***)

Kim Possible (2019) (TV film) odpad!

Filmové spracovanie známeho Disney seriálu . Výsledný film je ukážkou toho, ako by sa nemali točiť filmy na základe Disney seriálu. O náročnosti príbehu ako aj o hereckých výkonoch je tu zbytočné hovoriť, pretože tie tu prakticky neexistujú. Aj 3x by som si rozmyslel, že či niečo také nechám vidieť (mojim) deťom. Nadšenie S. Stanley chápem, ale to tu nestačí. Osobné hodnotenie: 40% (odpad!)

Ničitelka (2018)

Aj z N. Kidman sa snažili „spraviť svojráznu policajnú hrdinku“. Ja viem, to je silný výraz. Vytvorená atmosféra pre príbeh je aj viac-menej v poriadku, ale ten samotný príbeh nie je šikovne využitý pre filmové účely. Časovanie preskakovania medzi minulosťou a súčasnosťou nie je zlá, ale mohla byť aj lepšia. Veľmi pomalé tempo na 2 hodiny. N. Kidman kvôli filmovej roli ešte ani raz nevypadala tak zle. Osobné hodnotenie: 64% (**)

Ticho před bouří (2019)

Určite znáte filmy, kde ani tie najväčšie herecké esá nedokážu zachrániť zaváhanie režiséra prípadne nedokážu poradiť s takmer „nepoužiteľným“ scenárom. V roku 2019 do takého zoznamu môžeme presunúť snímok Sirenity. Ani sa nedivím, že M. McConaugheyho tu viac baví ukazovať svoje (opäť) solídne vpadajúce telo. Na druhej strane ani A. Hathaway nepriniesla tú úroveň, ktorú od neho očakávame. A nechcem nikoho uraziť, ale (tajná zbraň) D. Lane tu viac leží ako stojí. Lov na rybu v štýlu „The Old Man and the Sea“, romantický trojuholník, atď. Len 2 príklady, ktoré sú absolútne nevyužité. Škoda za ten film, už len kvôli spomínanej trojici. Osobné hodnotenie: 59% (*)

X. - Smazáno ze systému (2018)

Má to svoju atmosféru a aj príbeh je pútavý. Avšak to pomalé tempo nie vždy prináša vytúžené ovocie. „Chyby“ záveru skúste „ignorovať“! Veľmi dobrá Mónika Balsai. PS.: Film „X“ je ďalším dôkazom toho, že v posledných rokoch Maďarská kinematografie zažíva svoju renesanciu. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Vzorce (2017)

Veľmi solídny začiatok, ktorý však postupne stráca na kvalitách. Ten samotný záver je spíš umelecký bez väčších vizionárskych myšlienok. Z hereckej stránky maximálny priemer, žiadne „väčšie herecké momenty“. Osobné hodnotenie: 66% (**)

Exekutor I (2018)

Celý film je postavený na klasických základoch B-vých elementov. Silne som uvažoval nad „***“, ale nad tým záverom si nedokážem zatvoriť oči. Každopádne nie je to až taký „zlý“ film (z kategórie B), ako som čakal. Osobné hodnotenie: 65% (**)

Norbit (2007)

Bohužiaľ, to v tomto predvedení je to „volovina na n-tú“. E. Murphy trikrát, ale ani raz dobrý výkon. Jedine to zachraňuje dubing. Osobné hodnotenie: 55% (*)

Un homme pressé (2018)

Na klasických základoch založený film, kde jeden veľmi úspešný vedúci (a dizajnér) výroby elektrických áut sa po porážke len ťažko nájde cestu späť do svojho kolotoča života. Z hľadiska jazykových hier dosť veľká flexibilita pre dubing. Osobné hodnotenie: 70% (***)

Motýlek (2017)

Remake slávnejšieho filmu z roku 1973. Čo by som k tomu mal povedať? Človek aj nechtiac padne do tej jamy, že obidve filmy si začne navzájom porovnávať. Z tohto hľadiska klasika z roku 1973 zostáva neprekonaným (prakticky v ničom sa ho nepodarilo prekonať, ale to som ani nečakal). Príbeh známy, takže postavy. Dvojica Ch. Hunnam / R. Malek sa snažili a bolo to na nich vidieť. Avšak Ch. Hunnamovi chýba tá charizma, ktorú mal S. McQueen. R. Malek taktiež nepôsobil takou elementárnou silou (ako D. Hofman), ako som pôvodne čakal. Vedľajšie postavy akoby „neboli“, keď sú, tak za ten krátky čas nezanechajú za sebou výraznejší výkon. Tie podmienky vo väzbe sú zachytené na slušnej úrovni, ale prečo pán Noer „preskočil“ tých 5 rokov (druhý „Papihov“ trest)? A ešte k tomu ten záver je dosť zjednodušený a narýchlo ukončený. Takže ako remake nie je to zlý pokus, ale odporúčam začať klasikou z roku 1973. Osobné hodnotenie: 74% (***)