Vrah ve mně (2010)

K hereckému obsadeniu v podstate nemám pripomienky, každý z hlavných aktérov zvládol svoju úlohu pomerne dobre. Problém je však v charakteroch jednotlivých postáv, v príbehu (nechápavo moc brutálny) a v réžii. Osobné hodnotenie: 63% (**)

Keep Watching (2016)

Základ príbehu neprekvapí, výprava by mala byť lepšia. Úprimne povediac, práca s kamerou by mohla byť lepšia. Musím sa však priznať, že takéto tipy filmov mi moc nesedia. Osobné hodnotenie: 60% (**)

Mandela: Dlouhá cesta ke svobodě (2013)

Životopisný film o N. Mandelovi. Nechýbajú „autentické“ obrázky, silnejšie momenty a ani dobré herecké výkony. To celé dohromady však nevyvolá ten pocit, ktorý by mal vyvolať. I. Elba celkom dobre poradil s náročnou úlohou. Osobné hodnotenie: 78% (***)

V mysli vraha (2015)

Perfektný casting a špičkový herci, ktorí však občas fungujú na „polovičnom výkone“. Príbeh dokáže udržať pozornosť, ale z režisérskeho hľadiska sú tu menšie problémy. Vo svojom žánru spíš lepší priemer, ktorému však chýba dynamickejšia stránka. Osobné hodnotenie: 73% (***)

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

„Remake“ alebo keď chcete „Jumanji 2“ pre mňa osobne bol príjemný prekvapením. Hlavne som od toho čakal nenáročný odpočinok a to som aj dostal. Kvalitu príbehu je zbytočný rozobrať. Casting veľmi vydarený a aj humor K. Harta sa dal vydržať. P.S.: Pesnička Welcome to the Jungle od „Guns n Roses“ na konci je jednoznačná voľba a nič iné by som ani nevedel predstaviť. Osobné hodnotenie: 81% (****)

Brazilci (2017)

Obyčajný a jednoduchý príbeh z jednej Maďarskej dediny bez väčších režisérskych vízií. Priemerné herecké výkony. P.S.: Súhlas s „Ekserom“ – záverečný song je prekrásny!! Osobné hodnotenie: 72% (***)

Get On Up - Příběh Jamese Browna (2014)

Príbeh (spíš jeho malá časť) J. Browna na filmovom plátne. Bez neho dnešná hudba v mnohých žánroch by pravdepodobne vypadala inak. Z hľadiska životopisného filmu je to na priemernej úrovni, z hereckej stránky dominuje jedine Ch. Boseman aka J. Brown. Citom vybraná hudba. Osobné hodnotenie: 74% (***)

Paddington 2 (2017)

Z môjho pohľadu lepší, premyslenejší a zábavnejší ako prvé dielo (a to sa dneska len tak nevidí). Jediný väčší nedostatok spíš vidím až v dosť idealizovanom väzenskom prostredí. PS.: „Zavolajte lekára!“ „Krčč!“ „Zabudnite na to! Radšej zavolajte farára!“ Osobné hodnotenie: 81% (****)

Takoví normální vozíčkáři (2016)

V poslednom čase maďarská kinematografia prežíva svoju novodobú renesanciu – a to vo všetkých žánroch. O tom svedčí aj film „Kills on Wheels“, ktorý úspešne spojil drámu s menšou dávkou akčných scén. A k tomu ešte malý humor, samozrejme v rámci možností. Príbeh zaujímavý, herecky nadpriemerne dobre zvládnutý. Osobné hodnotenie: 80% (****)

Neznámá dívka (2016)

Veľmi zjednodušený príbeh, kde mladá lekárka skúsi dopátrať identitu mladej slečny, ktorá zomrela. Dlhšie a pomalšie scény tu nie sú problémom, práve naopak. Občas veľmi ľudské dialógy a scény, ktoré však „väčšinou“ fungujú („len“) na filmovom plátne. A. Haenel tu bola veľmi dobrá. Osobné hodnotenie: 72% (***)