Rocky III (1982)

V predošlých častiach sa viac kecalo, ale tu je to opačne. Viac Rockyho, viac súperov, viac Apolla a konečne super ,ktorý je fakt na pohlaď nesympaticky. Stallone drží tento tretí diel rovnako vysoko ako predošlý, príbeh stále pútavý, herci majú čo hrať, spolupráca s Apollom geniálna, Soundtrack Eye of the Tiger super a záverečný fight za doprovodu hudby Billa Contiho opäť zo zimomriavkami. Je to s časti už taký stereotyp, ale ja sa bavím. Obľúbený soundtrack: Mickey. 90% - 5*

Rocky II (1979)

Po ťažko rozbiehajúcej sa jednotke je tu dvojka, ktorá sa rozbieha trochu rýchlejšie. Stalloneho réžia sa mi ľúbi trošku viac, dialógy majú šťavu a celé je to skratka viac akčnejšie, štýlovejšie, vtipnejšie, svižnejšie ako prvý diel. No prvý diel je aj tak o chlp lepší. Konečne sa rozbieha boxerská séria Rocky. Soundtrack opäť super. Obľúbený soundtrack: Redemption, Conquest, Overture. 90% - 5*

Rocky (1976)

Dneska je to už klasika, ktorú nám naservíroval v 70 rokoch Stallone. Skvelý príbeh, scenár, atmosféra a hlavne Stallone. Taktiež legendárna hudba Billa Contiho. S celej šesť dielnej ságy ma tento prvý diel baví asi najviac, pretože tie ostatné sú už len čisto v ringu. Obľúbený soundtrack: Gonna Fly Now, Going The Distance, Rocky's Reward. 95% - 5*

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Hellboy 2: The Golden Army mi príde o chlp lepší. V každom smere. Guillermo del Toro sa vrhol do dvojky s vačším zápalom a to čo bolo dobré v prvom diely je tu skoro až skvelé. Akcie majú skvelé tempo, dobre vyzerajú a sú fajn zostrihané. Scenár je tiež o trochu lepší, pretože neakčné scény prekvapivo nenudia, ale bavia a tak sa nájde len málo nudných miest. Príbeh je skoro rovnako zaujímavý a pútavý, no tento krát obsahuje omnoho dramatickejšie prvky. Záver je perfektný. O efektoch sa nemá zmysle baviť, pretože sú rovnako skvelé ako masky, či kostými. Humor je opať skvelý a Hellboy ani raz neprepásne príležitosť na nejakú hlášku. Čo sa týka postáv, tak sú ešte lepšie a zaujímavejšie. Hlavne postava Abeho Sapiena je o dosť lepšia. Zároráci boli dobrý aj v prvom diely, no tu sú priam až skvelý. Postava menom Wink vyzerá fajn a v akciách nie je žiadny trápny slaboch. Rovnako tak aj Luke Nuada Goss, ktorý už predtým stvárnil v del Torovom Bladovi skvelého Nomaka. Čo sa týka zmeny hudobného skladateľa (Elfman za Beltramiho), tak to nie je vôbec zlé. No Beltrami bol o chlp lepší. Skrátka tak ako som hovoril už na začiatku, celý druhý Hellboy trochu predbehol svojho staršieho brata z rokou 2004. Oblúbený soundtrack: A Dilema. 90% - 5*

Hellboy (2004)

Ďalší obľúbený komiksový chlapík. Vlastne diabolsky chlapík, ktorému skoro nič nechýba. Hellboy vás zasype hláškami a akčnými scénami, ktoré sú super zvládnuté a ja som sa pri tom dobre bavil. Marco Beltrami za Ronom Hellboyom Perlmanom nezaostáva a vie presne kedy ma vypustiť nejaký ten dobrý ton. Guillermo del Toro sa skrátka v týchto vodách vie pohybovať a rovnako ako kostými, či vizuál, aj akcie vyzerajú fajn. Directors cut rozšíri len zopár dialógov a scén, ale kino verzia bohato stačí. Obľúbený soundtrack: Liz Sherman, Father's Funeral, Hellboy & Liz. 90% - 5*

Blade: Trinity (2004)

Po dobrej jednotke a parádnej dvojke sme sa dočkali zbytočného pokračovania. Akčne scény a efekty vyzerajú presne tak ako majú, čiže cool, ale s celkového hľadiska je len zbytočná strielačka. Ani ten hlavný záporak Dracula za nič nestojí. Čo sa týka nových postáv, tak sú rozhodne lepšie ako nový príbeh (obzvlášť Reynolds). Myslím že rozmýšľať nad tým, ktorý diel je najslabší je fakt zbytočné, ale aspoň že sa na to pekne pozerá. Obľúbený soundtrack: Drake's Parting Gift. 65% - 3*

Blade (1998)

Dobre ladený akčný horor, ktorý predovšetkým dokázal skĺbiť akčnú stránku a hovorovú atmosféru upírskeho podstavia. Wesley Snipes a jeho životná rola Bladea! 85% - 4*

Blade 2 (2002)

Weley Snipes je späť a to vo veľkom štýle. Blade II priniesol na palubu Guilerma del Tora, a ten priniesol perfektný nový druh upírov, ktorý je ešte silnejší, zaujímavejší, nechutnejší a predovšetkým výborne dizajnovo spravený. Už jednotka bola výborná, no dvojka ma ešte lepšie akčné scény, lepšie vedľajšie postavy (Perlman), lepšie záporne postavy (Nomak), lepšie efekty, lepši príbeh, lepšiu hudbu, lepší záver, lepšie tržby a s celkového hľadiska je to lepšie pokračovanie. Stručne a jasne, najlepší diel s celej série! Obľúbený soundtrack: Blade Takes A Dip, Nyssa Over & Easy. 90% - 5*

Faunův labyrint (2006)

Fantasy Horor? Prvý krát som si pomyslel čo je to za ....... ale po zhliadnutí filmu som zmenil názor.Dobra atmosféra, výborne masky, slušný dej a prekvapujúco dobrý koniec sú silné stránky tohto filmu.Del Toro sa vyzná vo svojej ríši fantázie. 80% - 4*

Strážci - Watchmen (2009)

Nenapadá ma presnejšie slovo ako - Masterpiece! Rovnako ako v predošlom Snyderovom filme, aj tu Zack ponuka dokonalú súhru obrazu a zvuku. Okrem brilantnej Snyderovej réžii s citom pre detail, majú Watchmeni zopár ďalších silných stránok - brilantný casting (perfektný Jeffrey Dean Morgan), príbeh, kameru, hudbu, postavy, flashbacky, temnú a daždivú atmosféru noci, štýlové akcie a trefnú dĺžku, ktorá ma skoro tri hodiny, ale nenudí ani na sekundu. Update: na tretí krát som si dal rovno Director's cut a aj keď je o 24 minút dlhší, rozhodne ani na sekundičku nenudí a prináša o niečo ucelenejšiu verziu. Tretia verzia filmu ponúkne ešte príbeh Tales of the Black Freighter, ale ten len brzdí zbytočne tempo filmu a viete si ho pozrieť aj samostatne. Pokial máte možnosť voľne zlatú stredu cestu. Zack Snyder týmto filmom nakopáva zadok takmer všetkým komiksovkám. „Edward Blake... Komediant. Narozen 1918. Pohřben v dešti. Zavražděn. Tohle nás čeká? Na přátele nemá nikdo čas? Jenom nepřátelé nám přinesou růže na hrob. Teathrical Cut 95% - 5* / Director's cut 100% - 5*