Ran (1985)

Film trochu ve stylu Shakespeara a vnitřních bojů, ale zasayen do historických reálií.... Trochu něco jiného než jsme zvyklí. Ale o to víc mě to dostalo. Nejdřív, když jsem viděl onoho blázna, tak jsem sebál, že jsem sáhl vedle. Ale postupně se fim rozehrával. Trochu je to o králi, který měl tři syny jako král Lear, který měl dcery.... Trochu je to boj hamletovský a já nevím, co všechno. Nicméně pěkný zážitek.

Most u Remagenu (1969)

Osobně mám radši filmy, které jsou o lidech v pozadí nějaké události než o události s pozadím lidí. Proto mám radši tenhke film než Bitva o Midaway, Bitva o Anglii... Tohle je krásný příklad filmu o lidech. Skvělý film. A jako třešinka čeští herci jako Vít Olmer, Rudolf Jelínek, Karel Mareš....

Dnes v jednom domě (1980) (seriál)

Tady je krásná ukázka toho, že neplatí to, co dost lidí píše v podobném seriálu, tedy podobném, že se odehrává v jednom domě a to v geniálním Byl jednou jeden dům. Plejáda skvělých herců stejně jako v onom seriálu, stejný scénarista, stejný režisér, autor hudby. Ale tím to končí. Tady vidíte, že to není jenom o hercích, ale i o scénáři, pointě, dislozích. Přitom tu slyšíte podobné repliky jako v tom domě na pavlači. Nevím zda je to tím, že na rozdíl od staršího Byl jednou jeden dům tento seriál zestárl a problémy paneláku z konce sedmesátých let tě v podstatě nezajímá. Byl jednou jeden dům měl výbornou kostru - co díl to jiné údobí protektorátu, jiné osudy. Člověk se uvažoval proč ten či onen reaguje jak reaguje. Tu máte jiné osudy, ale tím to končí. Navíc osudy dneška, které z dnešního pohledu je minulostí. V Byl jednou jeden dům si člověk každý díl s něčím spojil a nějak zaujal názor, postoj - mobilizace, heidrichiáda, bombardování atd. Tu máme osudy lidí hrány skvělými herci, plno z původního Byl jednou jeden dům, tento dům má taky svoje dějiny, jak říká v jednom dílu Lukavský. Ale ty dějiny po létech nějak nejde uchopit v čase. Pokud se chci pobavit s osudy lidí a nechci řešit válku, tak to radši půjdu z paneláku na vesnici a pustím si Chalupáře.

Dny zrady I. (1973)

Lze ke všemu, co to zaznělo dodat. Ano ony Vávrovy filmy nebyly objektivní, protože to nešlo. Ale na druhou stranu Vávra udělal vše co mohl, aby to neobjektivní zakryl. Už to tu bylo zmíněno. Je třeba filtrovat a pokud odmyslíte ony "nutnosti doby vzniku", tak dostanete kvalitní film. Tak buďte prosím být dnes objektivní vy, co budete hodnotit. Ale pravdou je, že některé části jsou děsné ale co hlavně bije do očí krom těch stranických jsou dialogy v cizích jazycích. On říká německy a ten druhý mu odpovídá česky apd... A z Hiltera udělali nemocného šílence.

Journey to the West (2011) (seriál)

Jako dítě jsem měl slabost na toho drzého opičáka. Triky byly mizivé, ale mělo to něco do sebe. Poté jsem viděl dvojfilm z devadesátých let. Byla to sranda. Ale nějak ten opičák nefungoval. Nebyltak drzý od pohledu. Snad to bylo tím, že nebyl ryšavý či blond. Tu jsem náhle objevil tuhletu lahůdku. Zatím jsem u pátého dílu a bavím se dokonale.

Šmoulové (2011)

Náhodou, já se dobře pobavil. Jen je jedno třeba - vidět to v polštině.- Papa Smerf, Smerfetka, .... "Gargamelu, uwagaaaaa!" a závěr v parodii na sedm statečných - dva Smerfi? Ani tri Smerfi mi nemůžou nic urobit.... Hned jsem se vrátil do dětství, kfy jsem Smerfy viděl poprvé na polské tv :)

Ben Hur (1959)

Ježíš všude přítomný, ač mu nejde vidět do tváře. Úžasné.

Lincoln (2012)

Mám rád životopisněhistorické filmy. Snažil jsem se dokoukat, ale tento film je příliš popisný a koverzrační... Má světlé momenty. Vynikající je Daniel Day-Lewis a jeho poloha hlasová.... i jeho chování... Úplně něco jiného, než je u něho člověk zvyklý. Ale bohužel mě tento film nenadchl moc. Škoda. Ten potenciál nevyužil. Jinak souhlas s Cervenak.

Hanebný pancharti (2009)

Pointa, hlášky, paralely k jeho vzoru, Sergiovi Leonemu, výborná hudba jako vždy.... Ten začátek ala Hodný, zlý a ošklivý... Výborné... Miluji asociace. Navíc trochu fikce ala Otčina a spol...