Maskovaná milenka (1940)

Filmy Otakara Vávry mám rád, tak jsem si řekl, že kouknu i na tenhleten. Upřimně jsem byl zklamán. Scény výborné, kostýmy ještě lepší. Ale ty dialogy. Můj ty bože. Co to je pane reřisére? Ty unylé hlasy. Nezval - jakobych viděl vojáka z černobílé Babičky. Je fakt, že Bárové to nesmírně sekne a ta role je padne. Taky je nutno přihlédnout a smeknout jaký film mohl u nás vzniknout v oné protektorátní době. Ale jinak smutně musím říct, že nuda. Ale ta holčička, jež pořád říká, tys má mamička a ty budeš můj tatíček, tak ta mě dostala :)

Občanský průkaz (2010)

Zajímavý film. Navíc mě mrazilo, když jsem poznal v něm věci, které jsem bohužel zažil, i když později ala vynikající Martin Myšička. Jen nechápu, proč je tento film zařazen do sekce komedie.

Bídníci (2012)

Právě jsem se vrátil z kina a ještě pln dojmů a emocí, tak to musím hnedle převézt do pár vět. Určitě vynikající film v mnoha pohledech. Výborné aranžmá a úprava skladeb. Sice některé písně a pojítka přeházeli, a některé nejsou úpné. Což na jednu stranu chápu, na druhou stranu upozadili některé postavy ala Grantaire, který v písni Drink with me zpívá o zbytečnosti žití a tu hold ona část není. Na druhou stranu se mi líbí ty odkazy k filmu s Gabinem, kdy se např. dostaví před popravou ke zbytku Grantaire apd. List od Maria, který donese Valjanovi Eponina (v původním muzikálu), tady donese Gavroche ala kniha. Chyběla mi tu má oblíbená píseň Ve světě psím, tedy Dogs eats the dogs, kterou zpívá Thenadiere v kanálech. Na druhou stranu chápu, že ji tam nedali z důvodu vyváženosti filmu. Scéna v kanálech by byla příliš dlouhá. Emočně mě nejvíc zasáhla asi píseň Slyš tu píseň zástupů tedy Do you hear the poeple sing, protože se v ní pořád něco dělo, byla plná napětí, očekávání, Gavroche, boje...Jinak perfektně byl zmáknutý obraz Příští den, tedy One day more. Musím souhlasit, že Thenadierovi to přepísky trochu s tou vtipností ala narážka na Sweeney Todd, když mlel Thenadier maso apd. Vůbec mi nevadily dlouhé pohledy na tváře. Právě naopak. Dodávalo to postavám jejich nálady. A že šlo slyšet dýchání u zpěvu? Jsme lidi, co dýchají, ne? Nejsme stroje. Já vím, že profesionálové, když zpívají, tak se učí u toho dýchat. Ale tady to je o něčem úpně jiném. Když někdo pláče, smrká, zvlyká, tak se očekává u toho nějaký sten a ne jen zpěv ala robot. Kdo mě z herců potěšil? Smekám před Jackmenem. Poklekám před Crowem.. Nevěřil jsem, že takový dobrák, může zahrát Javerta. Zmýlil jsem se. Byl skvělý. Výborný nápad, kdy se Javert prochází po římsách, ala člověk, který má sklony k sebevraždě. Gavroche byl vynikající. Stejně tak malá Cosetta. Nejvíc mě dostalo, kdy Javert se sklání nad mrtvým Gavrochem a dává mu řád ze svého munduru. Určitě tento film, stojí za shlednutí. A doporučuju ho vidět vícerokrát. Každy záběr má cosi do sebe, a když ho vidíte podruhé, poodhalí víc ze své atmosféry. One day more!

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

I když někdo píše, že je to kombinacece Popelky a Mrazíka, tak mi se pohádka líbila. Však taková je i původní pohádka, ne? Měsíčci vs Mrazík, macecha vs macecha v Popelce. A že si vypůjčili pár vtípků? No a? :) Hudba mohla být lepší.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Nemůžu si pomoci, ale originál je originál a proto hvězdičku navíc nemohu dát, i když jsem byl mile překvapen. K remakům jen dodám: Jediný remake který možná předčil, ale určitě se mu vyrovnal je Sedm statečných vs Sedm samurajů.

Králova řeč (2010)

Koncert Colina Firtha a Geoffreye Rushe. Skvělé dvojsmysly v náznacích Shakespeara. Ať žije král!

Nejdelší den (1962)

Výborný film. Snad bzch možná řekl i hraný dokument. Navíc amíly hrají amíci, nácky němci, francouze francouzi...

Rychlé šípy (1969) (seriál)

Vynikající seriál pro děti. Dnes už generace mladých bohužel nečtou příběhy hochů od Bobří řeky nebo Rychlých šípů. Škoda. Moc by jim to prospělo. Jen mi je líto, že v době natáčení ještě nebyl na světě třetí díl příběhů kluků, kteří sem tam zavítali do Stínadel a zažívají tajemné dobrodružství.

Princ a chuďas (1971) (TV film)

"Seď Mailsi! Máš na to přeci právo." Dobré filmy si často pamatuje díky hláškám, které se vám někde usadí v hlavě a zní a zní... Tím, že tento film vznikl v době, kdy se televizní filmy u nás točily ještě černobíle, dodává období panování krále Edwarda větší atenticitu bídy a chudoby. Navíc bravůrní podání mladého prince a chuďase Červenáčka tedy Ramana Skamene. Kolem něj se točí samí velikáni českého divadla a filmu - pan Růžek, Bláha, Macháček, Pešek, Šmeral a mnoho mnoho dalších.

Manželé z roku II (1971)

Člověk se podívá na Belmonda a říká si, další Cartouche? Ne, od počátku, kdy jsem zahlédl ty dvě děti, co je zastavila cikánka a věštila jim budoucnost po Bastilu, mě to vtáhlo do děje. Možná je to tím, že osobně jsem znal a znám taky jednu dívku, s kterou jsme se škádlili jako děti a zůstalo nám to do dnes, kdy jsme oba dospělí. Možná ta osobní linie a navíc francouzské dějiny je to, co mě přivinulo víc k tomuto filmu. Je to krásný pohled nebo nadhled do doby francouzské revoluce, kdy se nedalo komu věřit.