Král králů (1961)

Nejlepší film o Kristovi bude asi Ben Hur. Už pro to, jak je tam vykreslen a je pořád na pozadí, i když je příběh úplně o někom jiném. Ale tento film si mě získal. Už pro skvělou hudbu, výborné herce. Daleko víc mi sedí než např. Největší příběh všech dob, kde tam hraje kdejaká hvězda tehdejší doby, ale příběh je nudný, moc popisný. Mluvíme-li o "biblických" příbězích nebo o filmy opírající se o náboženskou tématiku, tak patří k těm nejlepším filmům. Pro mě tam patří Ben Hur, Desatero přikázání a Král Králů.

Kouzelný měšec (1996)

Souhlasím totálně s Oskarem. Ty body jen za Vetchého, Hrušinského ai pana Kopeckého. Pro toho to byla poslední role vůbec.

Pták Ohnivák (1997)

Skvělý námět, velký potenciál. Ale tady to bohužel končí. Tak to je, když to vezmou do ruky producenti z Německa. Vše musí být temné. Proč ne, ale propánajána, ten scénář? Panu Macoukovi sluší komedie ala Saxana, Konec vodníků v Čechách, Jessie apd. Ale proč do všeho musí dávat mix příběhů ala dar od Gulivera, Odysea či podobně. Osobně mám mnohem radši českého ptáka Ohniváka od Erbena než toho od bratří Grimmů. A tohle mělo být něco mezi. Proto asi pro mě zůstane pohádka o ptáku, jenž unáší zlatá jablka, asi ta stará televizní O ptáku Ohniváku s Ivanem Luťanským. Liška Ryška byla sice loutka, ale pohádka měla cosi do sebe. Ale hudba a Roden byl fajn.

Muži v černém 3 (2012)

Po dvojce jsem dostal strach ze trojky. Ale příjemě mě překvapila. Některé části nadmíru ala osud, Ježíš...? Milá cesta do minulosti, do doby, kdy hudba měla šmak. :) I když doba, kdy byla ještě "těžká pro černochy"....

Les Misérables - koncert z Londýna (2010) (divadelní záznam)

Výborné představení. Skvělý doplněk desátého výročí představení. Tam kde nezazněly některé pasáže předtím, zazněly tady a obráceně ala vstup Thenadiera apd. Naopak se mi tu líbilo, že se víc i hrálo nejen zpívalo. Je pravda, že desáté výročí má většího ducha Bídníků. Je to divadlem, ale i některými učinkujícími. Boe jako Valjean je parádní, ale na Wilkinsona, ač stárne, nikdo nemá. Musím tady zmínit ale jedno jméno a to Ramin Karimloo. Jako Enjolras je nepřekonatelný. V tomhle boduje v tomhle představení. Opět ukázka, že není malých rolí, ale velkých herců, zpěváků. Škoda, že se tady neukázas Philip Quast jako Javert. On má prostě něco do sebe a ta role, jako kdyby byla psána jemu na tělo. Závěr potěší Otče náš, tedy Brink him home v podání čtyř Valjeanů. Jak Boe zapěl a pár tónů víš a operněji, než všichni ostatní, mě prošel mráz tělem. Bravo! Škoda, že se nezachovala tradice, no tradice, když výroční koncert byl předtím jen jednou, že nepříšli "všichni" Valjeani a nezapěli každý ve svém jazyce. Nebo víte co, kdyby přišli všichni Enjolrasové. :) No nic. Ale buďme rádi, že takové "šou" jsou někde zaznamenány. Je málo tak dobrých muyikálů, ještě míň tak dobrýcch interpretací.

Paní Piperová zasahuje (1999) (TV film)

Nevím proč, ale tyhle "divadelní filmy" jdou panu Zelenlkovy mnohemlíp, než filmy.

Brouk v hlavě (1968)

Krásný film dle klasiky. Výborné převedení komorní francouzské divadelní komedie. Obrazy mi trochu připomínají Hello Dolly! Možná i proto ten film mám moc rád. Ale ať mi tvůrci odpustí. Česká verze jak s Viktorem Preisem, tak starší s Vlastimilem Brodským je prostě lepší. Ale kdo má rád divadlo staré dobré Francie, tak tohle dílko určtě potěší. "Já jsem ztlatil patlo". :) Jo, a je třeba vidět onen film v původním českém dabingu. Výborná práce ještě starého českého dabování. Kdo byl v divadle nebo viděl verze s Brodským či Preisem, pochopí.

Království prstenu (2004) (TV film)

I když je to televiyní film, i když tam nejsou skřeti apd, nevím proč mám tento film radši než Pána prstenů. Má něco do sebe. Je to subjektivní, jako každé hodnocení ale tenhle epos o Niebelunzích převedený do filmové podoby se mi prostě líbí.

Bídníci (1934) (seriál)

První dvě části výborné. Škoda, že jsem se nedostal k té třetí na barikádách. Už vím, kde se tvůrci inspirovali s filmem s Gabinem. Duo Bauer Vanel je skvělé. Pánové hrají výborně. Až se nechce věřit, že film je tak stár. No jde to poynat, hlavně díky účesům a malování hereček. Ale opravdu výborný film. Mohli by tento skvost někdy dávat v televizi.

Vodník a Zuzana (1974) (TV film)

Výborná pohádka. Skvělý Voska. Ještě lepší hudba pana Lišky. Navíc tak melodická. Liška je težký na poslech, ale tady jsem koukal, že atorem je právě on. Škoda, že takové filmy u nás nedávají o svátcích apd. Pořád dokola pomývají ty samé pohádky a tohle by byla příjemná změna.