Bídníci 20. století (1995)

V každém z nás dřímá kus Valjeana, Eponiny nebo Fantíny, ne? O to mrazivější je osud každého.

Špalíček (1947)

Klasický film od pana mistra. Ale jakmile jsem ve filmu zahlédl žebračku, začalo mě něco mrazit a film to u mě povýšilo na něco víc.

Nebe a dudy (1941)

"Nám už je to všechno jedno, nám už je to všechno jedno, my peníze nemáme....." Ty dva kluky si budu pamatovat navždy. Další dva kluci jako bratři Formanové v Homolkových nebo kluci v Takové normální rodince byli výborní. Ale na Vaška s Toníčkem nemají :)

Velká cesta (1962)

Souhlas s LiVenturou. Do dnes uvažuji, co je Haškovější - Švejk nebo Velká cesta?

S čerty nejsou žerty (1984)

Plejáda dobrých herců, film má šarm Francie ala Fanfán Tulipán, nesmrtelné hlášky jako "A teď jdem do hospody! Do hospody, ne, prosím! Tak já se jdu obětovat do hospody a ty jdi.... Jé děkuji, ty jsi hodný." nebo "Zase ti to spado, asi vítr, ne?" A opět ukázka, že není malých rolí v podání Václava Vydry "Já to řeknu tatínkovi a ten vám vyhlásí válku!" Pro mě nej pohádka. Apropos čím to, že nejkouzelnější pohádky jsou ty, v kterých zas tak moc čar a kouzel není ala Pyšná princezna a a spol. Jo a málem bych zapomněl na pekelnou hudbu....

Byl jednou jeden dům (1974) (seriál)

Výborný český seriál. A stačí jen jedna pavlač, špička nej herců a výborné dialogy. Jen bzch rád viděl konec tohohle seriálu, jak si to přála strana - tj. jak dají na závěr jak to dopadlo s hrdiny, že Čepek byl zastřelen, Postránecký v nemocnici v Británii apd. Tuto verzi už asui nikdy neuvidím. Přec bych ji rád jednou viděl.

El Dorado (1966)

"Přes hory půlnoční, přejel jsem Nelekal jsem se stínů. Dál směle sám..." Ta básnička se mi hodně líbila, jak řekl Mississippi.... Skvělý film, skvělé dialogy...

Dovolená s Andělem (1952)

Pěkná komedie, pokud si člověk odmyslí plno zbytečných komunistických, budovatelských keců... Například takové hlášky jako "Garde! Radit umím, ale hrát ne!" ...jsou nesmrtelné a budu si je pamatovat věčně. Ale snad pro tu míň budovatelnost se mi líbí Anděl na horách.

Broučci (1966) (seriál)

I když Karafiátův duchovní odkaz není naplněn na 100%, to Janečková zachytila daleko víc v barevných Brouččích, tak přec tenhle černobílý seriál mě uhranul daleko víc. Snad je to těmi loutkami, snad tím, že je to černobílé, snad hlasy pana Smolíka, Hogera, Marvana a dalšími výbornými herci staré generace. Pořád slyším to "A spali a spali..." Snad neusnou v propadlišti dějin a zase se ukážou na televizních obrazovkách. Zaslouží si to!

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D (2011)

Už né tak dobré jako I či II. Ale pohádku o Rozumu a Štěstí miluju. Ale tvůrci by měli začít makat na čtyřce. Ještě min dvě výborné namluvené pohádky existují - Tři veteráni a Královna koloběžka I :)