Bod obnovy (2023)

Na české poměry naprosto skvěle zvládnutá technická stránka, která se při Českém lvu jistojistě vyplatí skrze ocenění. Inspirace Blade Runnerem je evidentní a tak nějak sem jako divák přistoupil na tento svět budoucnosti po česku. Líbilo se mi rozvážné hraní s citem na každý detail, který se tak vyjímá v zahraničních velkofilmech. I spousta anglicky psaných titulků ve filmu  přispívá k prodeji snímku do zahraničí. Slabší stránkou je trochu patetická detektivka, která nenabízí snad více než 3 akční scény, ale nabízí spousty prokecaného času. Prosté vítězství formy nad obsahem. Přesto hodnotím v pozitivních číslech, protože, když se chce udělat české scifátko, vypadá to, že to fakt umíme. 70%  +zvuk, hudba, vizuální triky

Hrozba v poušti (2008) odpad!

Za mě další z promarněných. Skupina ´´vojáků´´ se pomalu vypařuje v poušti za přispění kouzelných světýlek a neviditelných beduínů a mě je to úplně šumák. Pro mě jen další otazníky, do čeho ty prachy za BlairWitch tenkrát vrazili? 10%

Wagnerovci: Putinova stínová armáda (2022) (TV film)

Zvláštní, koukáte na dokument, ve kterém již dvě hlavní hlavy nepřiznané soukromé armády pana Putlera nejsou mezi živými. Prigožin s náckem Utkinem již vypadli po vypití otráveného čaje z okna letadla opatřeného výbušnou náloží. Kde jinde se tohle spolu s dementní agresí duševně zaostalého státu může stát nežli v RuSSku. Přímé svědectví o verbování žoldáků, černý obchod se zbraněmi, propaganda, zaujímání pozic okolo diamantových dolů v afrických zemí, vraždění na zakázku nebo pro potěchu.. Pozor obsahuje i velmi drastické záběry mučení syrského dezertéra.

Oni naklonovali Tyrona (2023)

Taky se přidám s promarněných potenciálem. Měla to být luxusní, ustřelená scifi na námět konspiračních teorií s přesahem a zpodobněním černošského vývoje a nejrůznějších revolucí vůči vyšší moci. Jako divák jsem byl zpočátku zmaten v jakém období se to vlastně odehrává, takže z 80tek jsem plynule přecházel, podle narážek na nejrůznější filmy s bělošskými hrdiny, až někdy do současnosti. Další bolestí byla tuctová podívaná, ničím nijak nenadchla a nakonec nepatřičná 120 minutová stopáž. Člověka to zamrzí, ústřední trio celkem funguje, bohužel nic zapamatovatelného nenabízí. 50%

On the Line (2022)

Mel Gibson svým profi hraním s obličejovými svaly a slzavými kanálky rozjíždí šílený rádiový prank, který není tak úplně prank. Slušný minimal napínák v jedné výškové budově L.A. 60%

Taxikář (1976)

Jak snadno lze z válečného veterána s neukojenými pocity a vztahy ve společnosti vychovat vlka zabijáka? Melancholie nočního Manhattanu, De Niro v osudové roli good fella killa a mlaďounká Jodie Foster, kterou jsem v jejích 13 letech absolutně nepoznával. 80%

Zahrada slov (2013)

Šinkaiova devíza ve stopro deštivém hávu nádherné zahrady v ultra realistické animaci. Tak přesné, že jsem našel na mapách adresu čtvrtě snímaného mrakodrapu a přilehlého parku s altánkem. Shinjuku Gyoen - National Garden. Na náš středoevropský mentál ke konci možná až příliš sentimentální, avšak pro Japonce osvobozující přiznání svých niterných, nešťastných pocitů. 70%

Seventh Moon (2008)

Paradoxně nejlepší část je 15 minutový začátek za světla a podivná atmosféra dovolené v odlehlé oblasti Číny. Vše ostatní je honička ve tmě s lidově vápennými zombíky. Tohle neba. Upřímně nevim do čeho těch 240miliónů dolarů vydělaných v 99roce Sánchez s Myrickem vrazili. 20%

Oktopus - Syndikát koně (2023) (epizoda)

Trochu se obávám, jestli tohle nebyla vlajková loď celého Oktopusu..snad ne. Krobot, hlemýžď a koníčci :)

Special Ops: Lioness (2023) (seriál)

Jack Ryan v sukni. Rodinno-špionážní seriál o nebezpečných obchodnících se smrtí, ale i zanedbaných rodinách a krutých situací, které si to občas vybere. Jednotka super rychlého nasazení funguje s hromadou celospolečenských a politických problémů s nimi spjatých. Decentní a vyspělý vizuál, jediné mínus je šéfka Nicole Kidman, která bohužel před blížící se šedesátkou odmítá stárnout a tak se musíme dívat na vybotoxovanou masku, která by neměla chodit na slunce. 70%