Zlo si umí počkat (2023)

Nevim jak hodně tato prazvláštnošt koresponduje s politickou a finanční situací, kdy už čelili 9x státnímu bankrotu a po nedávných primárkách se k moci dere ultrapravicový politik Javier Milei. Pokud je ale nějaké zlo, které obchází argentinským venkovem, filmaři ho přenesli na plátno v patřičné nechutnosti a bolesti všech figur. Odzbrojilo mě i s jakou lehkostí nechali hrát děti v takto brutálních scénách. Pokud máte rádi plíživé démony v každém dýchajícím tvorovi, neváhejte. 70%

Obchodníci s bolestí (2023)

Total democrasy plná neomezených možností. Z nenápadného start-upu vybudujete impérium na závislých pacientech, kteří jsou tradiční bolestí samotné Ameriky. Úspěch brzo přichází, když jedete 90tkou na 80tce a s tím přichází i život jako  na krocaní farmě. Pěkně se vykrmujete dokud nedorazí Den díkůvzdání, jak bylo ve filmu patřičně glosováno. 65%

Zatmění (2023)

Primácký tévé filmek o třech budulíncích na jedné lesní a závoreň životní křižovatce. Lavi Štáfek si tradičně prosadil ACSpartu. Češtinářský kibic Zadražil ukázal jak se neumí ksichtit v dramatických scénách. Lesa pán Ján Jackuliak musel mít v tlamě po natáčení jako v polepšovně a Kubík by si měl příště více zorganizovat v hlavě, co chce vlastně natáčet..vtipné bylo pouze poděkování producentů, že se jim povedlo něco speciálního. 35%

Expend4bles: Postr4datelní (2023) odpad!

Sly se nám schoval mezi vánoční ozdoby do stromečku a všechny zabitý nechal nezničitelnému Jásonovi s jeho bandou nudných empty zabijáků. Nenávidím přesvícené scény, pozérské dialogy o ničem, tragicky vyvedené CGI lodě, vrtulníky, letadla. Zmalovaná k*urva Fox nemá ani jednu šmínku rozteklou po tom náročném večeru plném smrti a zabíjení na lodi. Nevěřil sem vlastním očím, že mi tahle ´´asylum´´ kokotina zkazila sváteční večer.. :/   15%

Příběhy civilizací - Výhoda nebo kámen na krku (2023) (epizoda)

Dokud nebudeme ochotni se transformovat z vyčerpaného, budeme žít v období úpadku naší civilizace..nehezky se to poslouchá, ale pravdy nebývají vždy hezké, jakožto stupidní sebepropagace skrze selfíčka či jáštví, lidská pýcha či přehnané uctívání jednotlivce šikanující většinu. Dobře pojmenováno.

Zabijáci rozkvetlého měsíce (2023)

Snímek pana mistra Scorseseho ve mě bude ještě nějakou dobu dozrávat a rozhodně se těším v budoucnu na další projekci už v pohodlí domova, kde si obrázky a prožitky postav dožiju ještě hlouběji. Příběh z ropných polí Ameriky po 1.Světové válce nabízí temnou minulost bohatých indiánů kmene Osedžů, kteří se bohužel ve většině stali oběťmi nenasytných, zkorumpovaných spolků bělochů, kterým cinkali v očích pouze dolary a jejich jistota jít správných směrem. Řemeslně skvělá dobovka nadávkovaná parádními hereckými výkony DiCaprio-De Niro-Gladstone. Nenudícími dialogy, které přesně zapadají do zámečků, a které mě neustále udržovali v pozornosti s tím, copak se asi stane v další scéně. Šílená stopáž zázračně utekla a hlava ani jednou neupadla, jak tohle dokázali? 80%

Čas zabíjet (1996)

Hvězdně obsazené drama o bezprecedentní události násilí na dítěti a následné odplatě oko za oko, zub za zub. Ulicí se nám tu prohání kukluxklan a vypadá to, že to byl ještě v devadesátkách standart soudních pří. 75%

Vyšší moc (2014)

V artové podobě nechutně skutečná psycho depka o zhroucení jednoho rodinného patriarchátu spolu s všudepřítomnou filozofií role muže v současné společnosti. 75%

Sešup (2020)

Sešup je volnou adaptací filmu Vyšší moc, ve které šlo v artové podobě o skutečnou psycho katarzi a zhroucení jednoho rodinného patriarchátu. Tady se naopak dva přirození komici Ferrell s Dreyfusovou ani moc nesnaží o vážno. Spíše jen stíní problémy v pocitech, jak se asi bude koukat jeden na druhého i skrze důležitý filtr očí potomků. Prostě pocitově nepovedená dovolená na svazích rakouské Ibizi. 45%

Krvavá Sally (2022) (seriál)

Ze starých záběrů VHS a výpovědí pár lidí slušně manipulativní dokument o nešťastné události v životě nasteroidovaných rodičů, ke které prostě jednoho dne muselo dojít. Tvůrci nechávají chvíli přivěť na Sallyniných bedrech, chvíli na Rayových bedrech a pomalu připravují půdu pro soudní rozsudek. Spoiler alert! Dlouhých 25let je za námi lusknutím prstu a Sally prožívá životní restart a štěstí, na které tak dlouho čekala, peníz od Netflixu se taky hodí a přeji jí to, ať to bylo jakkoliv, v tomhle případě hoďte kamenem, kdo jste bez viny.