UFC 294 (2023) (pořad)

Arabský turnaj za námi přispůsobený východnímu regionu zvlášť ruským dagestáncům, kde všichni s muslimským světem oslavují Alláha. Však nám to tam nejednou předvedli v krátkém rozhovoru, jak moc ruský svět fandí hamážským teroristům v Palestině, jenže v tomhle případě je to pro organizaci dvojsečná zbraň. Kde by se měl strýček Danna bez všech těch Muhamedů, Nurmagomedů, Magomedů a Makačevů? Podle příspěvků na sítích UFC promuje nového hezouna od Kaspického moře ´´piráta´´ Shara Magomedova se skore 12-0. Dál si podrželi nejistou rusku Dudakovou se skore 8-0. Ilegální údery do rozkroku či kolenem do hlavy byly vyhodnoceny jako nechtěné, aby se nám turbani nekroutili při sázkách. Však se už Walker vyjádřil na síti ve smyslu, pokud je v kleci novej precedens dávat No contest za ilegální koleno, taky by chtěl jedno dostat od rozhodčích v budoucnu do kapsy jako eso, kdyby náhodou. Nakonec sem si užil jen Aliskerovu demolici a patní přetah po Volkanovskeho hlavě. Co se týče dalšího krasavce Chimaeva. Zápas byl atraktivitou o ničem. Když už cítil, že Usmana neutáhne alespoň válel a kontroloval jak jen to šlo. Škoda, že ho tam Nigeriec víc neseknul. Takhle si jde nyní již občan UAE pro titul střední váhy, kontrolovací dispozice k tomu má a Dannovi dojede hypetrain do stanice.

Rambo: První krev (1982)

Se svoji vlastní ostudou se příznávám, že jsem tento golden action movie by Mr Sly viděl celý v kuse až nyní, celkem dlouho od pubertálních let. Možná to byl osud a možná to byl záměr, vznikla šance, že budu navždy fandit jinému. I přes toporné výkony za mě o kus před Silvestrem byl vždycky Arnie jeho charisma a mnohem zajímavější a bohatší akčňáky a jistě u jeho děl zůstanu radši. Když se vrátím k tomuto. Stalloneho klasika chápu fandy lačnící po krvi, ale když si vemu z čeho vlastně celá tahle série vychází..stupidně pitomé situace na silnici, kdy buranskej policajt začne buzerovat kolemjdoucího veterána z války? Naháněčka v lese helikoptérou a pokus o vystřelení Ramba z důlní šachty raketometem to už nic neříkám. Celej ten základní konflikt v městečku mě prostě a jednoduše přišel trapně laciný. Už mi není 8 let, abych u toho vyplácanej chroustal křupky na koberci před TV jako v devadesátkách, tohle zastal díky bohu Predator. 60%

Radio (2003)

Srdceryvný příběh kluka, který rád přijímal nejen rádio, hlavně lásku a přívětivost ostatních. Musel si na to ale složitě počkat dokud nepotkal srdečného sympaťáka, trenéra místního fotbalového klubu.  + výkon Cuba Gooding Jr. 70%

Gran Turismo (2023)

Parádně načančaný závodní film o vytrvalosti jít si za svým. Samozřejmě podle skutečného příběhu a s obrovským PR japonských vyvojářů dané série her. A proč ne. Schválně si pusttě na Ytube intro prvního vydání a pokochejte se s jakým citem a zapálením nám to tenkrát naservírovali do pokojíčků. Sám jsem jednu sezonu uvízl ve spárech internetové kavárny a s kámošem závodili na nejdokonalejším simulátoru tehdejší doby. Krásný časy. 80%

Oktopus - Srdcová sedma (2023) (epizoda)

Celkově unylé, ale to gastroporno v podobě kvašeného ševcovského mlsu v rohlíku s klobásou to vždycky pošle do jiný dimenze. :D

Za nepřátelskou linií (2001)

Solidně nakroucenej akčňák se smutným tématem bosensko-srbské války. Hackman charismatickej, ale křivonosý Wilson se mi tam s jeho vtipně hraným šklebem tvrdého muže na nelítostném území moc nehodil. 65%

Vyhoření aneb Role práce v našem životě (2021)

Těžký chodit do práce, kde vás dokáže zaměstnavatel uškvařit potřebou vašeho životního času. Je to bohužel společenská norma, ve které byste měl žít, protože musíte platit účty. A nebo to jde bez práce na simulované invalidce a brát sociální dávky. Jsme humánní a chcípnout na ulici narozdíl od jiných států vás Česká republika i v hlubokém schodku nenechá. Toho by si měli vážit hlavně ukřičení dezoláti z Václaváku v čele s Rajchlem a Vrábelem. K dokumentu je přesně popisující od minulosti k současnosti v šíleném shonu pracovní a nákupní horečky. Bohužel s tím nikdo nic nenadělá minimálně na dalších 50 let. Pro planetu to znamená nemoc z lidí na další tisíciletí dokud se nevymění další druh, zatím k tomu uháníme rychlostí blesku.

Úsvit (2023)

Pan Chlupáček vypadá jako nadějná nová generace filmaře, kterému vážně záleží na prožitcích osob a esteticky, co nejlépe podaným obrazům dané doby mezinárodní úrovně. Úsvit je téměř zářné dílo snoubící baťovský kapitalismus, slunné Tatry a temný nález intersexuálního jedince, který ohrožuje nejen utopistický úspěch podniku před blížící se okupací, která je tam jen letmo podaná. Ohrožuje i předsudky tehdejších figur. Pocitově se film dotýká mnoha úrovní, ale není zobrazován v dramatickém tónu, jen opatrně obchází a naznačuje. Z ranku Dánské dívky otevírá po československu téma, které je u mnohých smutné tabu i v současné době. 70%  + výkon Elišky Křenkové

Ještěr (2023)

Platformově parádní atmo detektivka s hrubě vážným Del Torem, který udělá všechno, aby získal bezdotykovou baterii do kuchyně. Škoda, že se podobný scénář již párkrát objevil v jiných dílech. 65%