Monstrum (1994)

Střeštěná situační komedie s hubeňourem Benignim, který by se za éry němého filmu taktéž jisto jistě prosadil. Úhel pohledu dokáže často měnit celkovou skutečnost a scénář toho naplno využívá. Vychytávka s pípákama v marketu či roztomilé chození v bobku pro souseda.. :)  65%

Volání vlků (1983)

Polodokumentární pohled na život vlků s osobní zkušeností zapáleného biologa tak niternou, až z toho jíte myšičky. Obrazově krásný kuk do neznečištěné přírody. Občasným rozčesem do toho padne bláznivý letec Dennehy a konec patří nahému Smithovi, který si severskou tundru náležitě užívá. Pro mne už to takový pohled nebyl, ale chápu, co tím chtěl autor předlohy říci. 65%

Sestra (2018)

Mínusem je celkem slušně domrvenej hrad nějakého grafického inženýra. Zřejmě inspirovaný jedním z nejhezčích hradů Rumunska v Hunedoaře. Osobně jsem kdysi navštívil a doporučuji. Plusem hezká maska Bonnie Aarons, pro kterou jsou tyto role pasovány přesně na nosánek. 45%

Stvořitel (2023)

Očekávaný kousek se shledal s rozporuplnými emocemi a já dávám částečně za pravdu. Bohužel to možná byl jeden z těch monumentálních scifi kousků, který byl až nechutně prostříháván k produkčním potřebám a kino dynamice. Prostě někdo nechtěl další BladeRunner49. Pusobí to, že  nosné postavy z toho vyšly jaksi na boso a Washington to celé nedokáže unést na svých bedrech. Divák rychle pochopí o co jde, ale příběh hledání lásky a matky svého dítěte, o které jste si mysleli, že je dávno ztracená je vyprávěn v sekaných sekvencích a kostrbatě vynahrazuje části, které nám měli svět za 50let přiblížit daleko citlivěji. Vše tak bere na sebe psychologická past v podobě roztomilé Madeleiny Y.V. Ostatní jak je řemeslu pana Edwardse blízké se za mě povedlo. Dokonce jsem byl s přispěním zajímavých hudebních předělů, např. song od Radiohead-Everything In Its Right Place, potěšen až dojat. Co se týče všech akčních scén a vůbec vizuálu čehokoliv, co vidíte je first class nahutněných v 80milionech dolarů! Musim i uznat, že mě snímek někdy uprostřed donutil přemýšlet o filozofii robota jako společníka či spoluobčana a né jako nepřítele. Takovej ten pes se zubama, kterej se vás nakonec bojí víc než vy jeho. Zanedlouho ho pohladíte, emoce propuknou a už o něho nechcete nikdy přijít. Né úplně dobře podaný film o ponuré budoucnosti, kterou si tak vypadá lidstvo přeje prožít či protrpět až někdo či něco zmáčkne tlačítko. 65%  + neuvěřitelná zkušenost mít  sál Theatre de luxe naprosto jen pro sebe THANX VERY MUCH :)

Ragtime (1981)

Klasická filmařina hvězdného Miloše se nezapře s mnoha detaily na přirozené pociti postav dané doby USA těsně před první světovou válkou. Vnitřní nechutná nespravedlnost ve společnosti vedené bílým mužem mě otevírala břišní vředy do velmi bolestných stavů. Skvělé řemeslo s mnoha českými podíly, bohužel však neoceněné. 80%

Zillion (2022)

Kam vás může dostat počítačová genialita, neutuchající podnikatelský duch a ctižádost být respektovaným mocným mužem. Frank to za vysokou cenu dokázal v devadesátkách a filmaři si tu retro párty jistojistě užívali...základem jsou synchronizovaná světla, pamatujte si to až budete tvořit svůj vlastní klub plný drog, sexu a paření!!  75%

Elon Musk: Padouch nebo hrdina? (2022) (TV film)

Emočně nevyrovnaný za to geniální a podnikatelsky zarputilý jedinec, který si v mých očích hraje na nadčlověka, a který svoje zbožtělé poslání ocivilizovat Mars nadsazuje nad cokoliv tady na Zemi. Každý začátek je těžký, třeba to jednou bude jak ve StarTreku avšak toho se ještě pár generací určitě nedočká, zvlášt se stavem našeho životního prostředí doma. Jak řekl astronom Jiří Grygar. ´´Do Vesmíru by se měli posílat stroje. Lidé tam zatím se svoji biologickou schránkou překážejí a jestli chce letět Musk na Mars, ať letí, ale umře tam.´´

Smrtelná aliance (2013)

Blbou bojovku z NP kdesi u Kanady drží nad vodou ultimátně načesaný JCVD, kterému to v roli záporáka sekne. Mezi pojídáním ´´100%nature´´ malin si najde i chvilku někomu brutálně podříznout hrdlo. :) 30%

Nikdo tě nezachrání (2023)

Dlouho očekávaný ufounský snímek ve mě zanechal veskrze pozitivní nadšení v žánru, kterého je tak málo. Po krátkém seznámení s osamělou, nenáviděnou holčinou se shůry snesou a už neodejdou. V 9. minutě začíná boj o život a svobodu, která krom zvláštní formy, takřka beze slov nabízí i citlivý příběh života mladé Brynn spolu s neortodoxním koncem, který vypráví o naší lidské společnosti ledacos. Příjemně krátká jednohubka pro příznivce klasických šediváků. Čtyřem ufonům z pěti se to líbilo. 75%

Necronomicon (1993)

Pro fandy Lovecraftové knihy mrtvých velmi povedené dílko v tradiční gore úpravě. 65% + masky