Čelisti: Pomsta (1987)

Carcharodon carcharias ze čtvrtého pokračování slavného bijáku je zřejmě jediný v celé sérii, který nezapomíná a účelově zabíjí podle rodokmenu. 15%

Koptashow (2019) (pořad) odpad!

Proč mám jako divák pocit, že Kopta horko těžko bojuje i s 26 minutami stopáže jemu dané? Jako strejda bavič na rodinné oslavě budiž, ale aby udržel u televize takový počet diváků, aby to stálo za to?

Citipati (2015)

Krásný projekt na téma planetární katastrofy, která umožnila dát šanci nám, jináč by tu pravděpodobně stále vládli dinosauři. Příběh umírajícího Oviraptora, kterému přes hrůzný okamžik malý mozeček vykouzlí nejmagičtější zážitek na cestě do věčných lovišť. Velkolepá hudba.

X-Men: Poslední vzdor (2006)

Překvapila prostorová bohatost, ve které se všechny postavy měnili a bojovali. Velmi efektní scény. Vše navíc ve 100minutách? Hmm. 75%

X-Men 2 (2003)

Znovu a už s větší jistotou ve všech X směrech. 80%

X-Men (2000)

Singerův parádní rozjezd X hrdinů. Krásně vidět, jak si dali záležet na vyprofilování postav a jak byli opatrní při akčních sekvencích. Každej musí nějak začít. 75%

Jack staví dům (2018)

Lars v další podivnosti. Jack samozvaný architekt a inženýr jsi pořídí novou zábavu a místo domu z ytongu začne popravovat nic netušící oběti. Film je rozdělen na etapy z nichž každá je svým způsobem jedinečná, geniální i hodně, černě vtipná, ale také velmi zdlouhavá. Každý úkon pečlivě popisuje a obhajuje, jakožto přípravu na pozdější soud, který na konci skutečně přijde. Náboženská či historická vyobrazení v živých kulisách ve zpomalených záběrech typické pro režisérovu tvorbu včetně představy vrahova pekla. Narozdíl od jiných tento počin, už nemusím vidět více. 70%

The Florida Project (2017)

Americká nezávislost, která jakoby zamrzá ve svém světě. V tomto případě předměstí Orlanda s motely obydlenými sociálně slabší vrstvou nabízí každodenní rutinu zaměstnanců, né moc zodpovědných rodičů a vrtošivých dětí, které si tvoří vlastní hrací hřiště. Sem přijde mantinel a sem tam přijde i game over. Je to pohodový, barevně laděný film, který schovává tu nekonečnost závislosti na jiných za růžově natřenou fasádou. Chválím roli správce W. Dafoea, který konečně hrál normálně bez nějakého dojímavého pitvoření. Chválím i Brianu Vinaite, která se zhostila nesympatické matky a samozřejmě Brooklynn Prince, protože takhle dlouho působit na dítě přirozeně ve filmu vždycky ocením. Průšvih mi přišel až na konci, kdy se s ruční kamerou rozběhnou s dětmi za jejich snem a ve mě cuklo, že to tam absolutně nezapadá..vůbec. Těžko želím nemastnou pointu. PS: Mela Murder by byla ideální pro roli sexy kleopatry, ale to je příběh zase jinam. :) 70%

Stop (2007) (TV film)

Silná pointa nenápadné televiznosti. 65%

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Pavle, proč chlastáš moje pivo? Heej Pavle chlastej si svoje pivo!! :D Laťka se na úkor našeho národaa hlavně Mostu zvyšuje a národ to většinově baví. Nadabovaná Erika Stárková best!!