Paříž 15:17 (2018)

Opět se Clint Eastwood zaměřil na hrdinský čin, tentokrát party tří kamarádů z dětství z nichž dva měli zájem být v armádě a z nichž jeden měl zřejmě odmala vytříbený smysl pro pomoc. Po příjemném tripu skrz Evropu přichází zvláštní stav střetu charakteru, který jakoby se pro nic jiného nenarodil s osobou, která se rozhodla už jen ubližovat. Celým tímto kouskem rezonuje jakýsi nevyhnutelný osud, ať se jedná o určitou cestu životem, vlakem 15:17 do Paříže, či nevystřelenou kulkou z kalašnikova, se skutečně použitými postavami tehdejší události. Já si říkal proč mi ti herci připadají tak zvláštně přímočaří bez nějakého kudrlinkového vystupování. Když se na scéně objevil skutečný François Hollande, došlo to nakonec i mému vedení. Někomu se tento rekonstrukční styl, jak tomu nejeden říká, nelíbí, já ho i přes jednoduší podání přijal spolu s neochvějnou vůlí samotného Spencera Stoneho. 75%

Zabít Gunthera (2017)

Malá gangsterka s nadhledem a humorem podobným americké verzi Kanclu mi až překvapivě sedla. Každá z najmutých postav měla svoje roztomile idiotské mouchy, které vám při sebemenší akci s ladností zabijáka dokazovali. Po překročení půle jsem marně pátral, kde je náš Arnie a hle, doma v pyžamu a má to skvěle připravené. Celý zbytek filmu si doslova urval pro sebe a vůbec mi to nevadilo. Srandovní překvápka a slyšet zpívat terminátora country písničku, nikde tady ani ve vesmíru se to už nestane. :) Tak nízké hodnocení si nezaslouží. 65%

Supergator (2007) odpad!

Za použité zvuky z Jurského parku rozhodně odpad!! Taková ostuda!!

Varování (2003)

Jednu hvězdu za poblázněnost Shyamalanem. Každý si chtěl v dětství natočit svoji strašidelnou verzi s ufounama, ale taky bych si být jimi zařídil, aby se to nedalo nikde ohodnotit. :) 10%

Kadeřnictví - Je vegetariánství zdravé? (2018) (epizoda) odpad!

To v tom tvůrci nevidí, že to nemá smysl, chvíli se kdáká o ničem a pak to nemá pointu...jako končí to tím, že si šéfová půjčí peníze od smé zaměstnankyně??? Komedie?? ??Borski, Votyová??

Salton Sea (2002)

Moc pěkně se vžil Val Kilmer do role nebožáka, který přišel o nenahraditelnou duši. Skrz potrefené feťáky a překupníky ke zkorumpovaným policistům, rozehrává hru plnou překvapujících obratů. 75%

Znamení (2002)

Dodnes pro mne špička v setkání s mimozemskou entitou. Kdysi jsem ho od někoho sehnal jako pirátskou verzi ještě s kamerovými značkami, ale ono mi to v koukání nepřekáželo naopak mi to velmi hutnou atmosféru ještě zesílilo. A abych sebou cuknul a skoro spadnul ze židle ve scéně, kdy Joaquin prohlíží první autentické záběry ze zahradní párty, kde se jeden z cizinců poprvé odhalí, to se mi dodnes u žádného jiného filmu nepovedlo. Naprosto mě to pohltilo a věřil jsem, že je to skutečné. Byl jsem opravdu živočišně vystrašený. Škoda je jen, že se mi to nezdá, když si s odstupem času přiznám, že to má Shyamalan za sebou...rád, strašně rád bych se mýlil. 90%

Tiché místo (2018)

V očekávání opravdu mrazivého hororu k mé lítosti sešlo. Né úplně, ale téma, které Krasinski nakousl neuspokojilo chuťové pohárky nebo spíše dostal jsem chuť na další ještě tvrdší a krvavější nášup. Měl jsem už obavy před návštěvou kina s přístupností od 12let s doprovodem a obavy se potvrdily. Režisér zvolil oblast, kterou zná již s předchozí tvorby, tedy oblast rodiny a vzájemných vztahů jednotlivých členů, a tak vás jemně v patřičně pomalém tempu seznamuje s postavami jejich nastavenými problémy, hrůznou ztrátou jednoho z členů a krizové situace, v které se nachází současný svět či jen Amerika? Zde narážím na problém v přílišném prostoru plynoucích scén života rodiny. Film pracuje dobře se složkou ticha, ze které vás probouzí vysoce očekávaný zvuk čehokoliv, co by přilákalo krvelačné cizince. Bohužel se po nějaké době šablona stále opakuje stejným způsobem a mnohé to může začít přivádět k nervovému kolapsu v očekávání nelítostné akce. Vyzdvihnu neotřelé mladé tváře a Emily, které jsem extrémní stav při porodu potomka opravdu věřil. Prahnul jsem však stále více po informacích okolo návštěvníků, kterých se mi dostávalo pomálu. Spíše bych toto dílko viděl jako prequel k dalšímu již tentokrát krvavějšímu střetu civilizací, kooperaci lidí či monster z vesmíru. Další z mnoha otázek vyplouvalo na povrch. Kde vzali elektřinu bez burácejícího generátoru? Solárních panelů jsem si nikde nevšiml. Jak je možné, že obluda roztrhá plášť sila a se střechou džípu si neporadí? Je to smůla nebo štěstí si do tohoto stavu pořizovat kojence? Co se děje s civilizací jinde? Mnoho otázek, které se John Krasinski rozhodl utopit v mlze po vzoru Shyamalanova Znamení se přesně ´´né úplně´´ podařily. Přesto všechno John spíchnul zajímavé, komorní scifíčko pro užší skupinu diváků, které se nebojím a najde věrné, citlivě dumající příznivce. 70%

Modelky s.r.o. (2014) odpad!

Magnusek s Laňkou předvádí absolutní amatérismus. Tyhle dva nemaj žádnou sebereflexi, protože kdyby jí měli, už dávno by si vzájemně prostřelili hlavy pětačtyřicítkou. Scény bez smyslu, trapné vypointování, průjem televizních ksichtů a hle, Petr Novotný ještě žije a dokonce ani neumí hrát. Anetiny a Evininy kozy byly asi jedinej důvod těch dvou kašparů napsanejch do režisérů přiblížit se co nejblíže k nim. Moje domácí video na VHS z Korfu bylo lepší než toto. A to mě bylo 15let!! Bože..... :o -10%

Děkujeme, že kouříte (2005)

Michael Jordan hraje basketbal, Charles Manson zabíjí lidi, já se živím mluvením. Sympaticky výmluvný lobista tabákových výrobků, které pomalu, ale jistě redukují lidstvo..bohužel někdy mám pocit, že né v dostatečně velkém množství. :) 70%