Rudý úsvit (1984)

A oni hrozili v 62 jadernou válkou, stačilo seskákat na padáku s pár náklaďákama z nebe a bylo vymalováno. Pártyzánská válka hadr. :D 40%

Rychle a zběsile 10 (2023)

Hvězdu za zrající sexy Rodrigueze, s kterou bych se sakra projel na motorce jako držící se spolujezdec a že sem tu stále ještě neviděl vesmírnou ponorku na oběžné dráze Země, střílející super rychlá auta z torpédové komory.. 30%

1864 (2014) (seriál)

Parádní televizní minisérie o generační výpovědi a dobách vážných politických chyb. Liberálně konzervativní názory jsou překřičeny obtloustlým dánským politikem za dveřmi svého paláce a skrze přehnaný nacionalismus a přesvědčení, že když se to povedlo ve 48 roce povede se to i v 64, žene svůj lid do nerovného boje proti pruské mnohonásobné přesile. Scénáristicky naprostá spokojenost, kdy jsem byl citlivě vtažen do děje s dvěma časovými liniemi s mnoha postavami a prožíval současně radost i bolest po dobu 7,5 hodiny, nehledě na to jak přesné to historicky bylo. + opravdu strašidelné hvízdání letících kulí z kanónů a husarské trubky oznamující jejich přibližující  se jízdu. 85%

Kostlivec (2023)

Ze tmy a strachu se nám tu zrodila další malá povídka o zatoulaném strašidle v šatní skříni. V rámci Kingových povídek je to trochu na jedno brdo a filmaři museli velmi opatrně pracovat co nejdéle s neviděným. Atmosférou ucházející dokud na vás nevyskočí v celé zkostnatělé kráse a nezpůsobí další šrámy duševní a fyzické na vaší rodině či domě. Jako divák chápu, že to celé stojí a padá s traumatem ze ztráty matky na druhou stranu mě ta lítostivá deprese skrze celý film už lezla na nerv. 45%

Arnold (2023) (seriál)

Když sem četl rezenci na seznamu, bylo mi Šváci trochu líto jak ho autor sepsul. Dokument je jednoduše udělanej na tělo obrovské výkladní skříně jednoho z nejslavnějších kariéristů na světě. Jako kulturista přiznal spousty steroidů, herec se směšným přízvukem a prkenným hraním, guvernér, kterýmu vyčítala žena a děti, že na ně nemá čas. Když budete poslouchat je tam trocha lítostivého zamyšlení nad rodinou nad spoustou věcí, které Arnold neudělal dobře nebo by bylo lepší neudělat vůbec. Život jde dál stalo se a tohle je jeho životní mantra a cesta nepřemýšlet příliš, neutápět se v emocích ale makat dokud nejste nejlepší. Proto taky na rozdíl od většiny lidí, kteří jsou rádi, když si poradí se svým vlastním životem on dokázal žít život minimálně za 3 různé a přesto se mu zdá krátký. Netflixácky uhlazené hezky doplněné obrazovým a video obsahem s mnoha záběry, které jsem i já sám jako fanda nasvaleného hrdiny nikdy před tím neviděl. Navždy si budu pamatovat, když sem jako malý kluk u tetky na prvním videopřehrávači s šíleně omletou VHS seděl přikovanej s husí kůží a pouštěl dokola jak Dutch bojuje s Predatorem, všechny další filmy + jeho kulturistická kariéra přišla později a bylo furt co obdivovat. Doufám, že dá s Cameronem dokupy ještě toho jednoho Terminátora, ať se to uzavře. :)

UFC 289: Nunes vs. Peña 3 (2023) (pořad)

Z Vancouveru zmíním neúspěšný zápas Davida Dvořáka. I po super přípravě nestačil na náhradníka Ercega od protinožců a bohužel to po 3. porážce v řadě nejde celkově s účastí v UFC dobře. Očekávám, že mu hodí ještě nějaké jméno z první dvacítky FW a pokud to opět nezvládne papá gome home.  Dále pěkná štípaná Barriault-Andres, Mike Malott 6 wins streak o kterém jistě ještě v budoucnu uslyšíme. Oliveira nasedl na vítězství a přejel Dariushe v prvním kole. No a loučení se slzičkou v oku ženské G.O.A.T. BW a FWeight díky za úžasné zápasy..

Renfield (2023)

Bohužel Nicolase mi je s přibývajícími léty trochu líto s jeho výběrem postav. Vlastně od doby Kick-Assu neměl žádnou zapamatovatelnou roli a drákula s asistentem Renfieldem není výjimka. Film o mladíkovi, který se chce ospravedlnit a vyvinit za pomoci přehrávající, nevtipné Awkwafiny z hříchů spolupachatele masových vražd je zoufale nic neříkající věc. Emočně čerpá z více směrů, ale ani jediný řádně nezaujme. Ta spousta digitální krve a chroptící sedmdesátnice Shohreh Aghdashloo tomu už vůbec nepomáhá. 20%

Umučení Krista (2004)

Jako veřícího v přírodu, mimozemšťany a Vesmír, nejsem těmito lidskými pokusy na boha nijak poznamenán. Jako filmový fanda jsem ale poznamenám snad nejbrutálnějším zobrazením týrání osoby nesoucí svůj kříž. 65%

Statečné srdce (1995)

Po letech, co jsem vždycky viděl z tohoto díla po kouskách a zbytek jsem jako profesionální prokrastinátor odkládal na jindy, jsem to včera nevzdal a zabojoval v té 170minutové délce. S přispěním BR a Dolby Surround mi fanatičtí Skotové snící o svobodě zaprasili krví celý obývák. Když pominu chvílemi až přehnaně dojemnou linku s láskou a možná i Melův stárnoucí obličej, který vedle tehdy 22leté Catherine McCormack už nevypadal tak svěže, sem se nemohl nabažit perfektními a řádně násilnými scénami z bojů. Film byl režisérsky veden svojí výpravou a technickou velikostí k jasným Oskarům a povedlo se gratulka pane Gibsone. 85%

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Technicky vzato je to hezky zvládnutá ustřelená fantasy s herními prvky. Jako bývalý pařan HoMaM ovšem musim konstatovat, že mne námět ve filmové podobě moc nebavil. Zmíním pouze srandovně obézního draka a vtipnou scénku s dotazy na pohřbené kostlivce. 65%