Krajina ve stínu (2020)

Jako tří nebo čtyřdílná minisérie by to nejspíš bylo lepší - daly by se líp  využít ty trochu nesmyslné skoky v čase, taky by se daly víc prokreslit povahy a motivace jednotlivých postav (já jsem je totiž asi tak dvě třetiny filmu nebyla schopná od sebe navzájem rozeznat - což mohlo být dané i tím, že v té černobílosti vypadali všichni stejně).  Oceňuju téma, ale zpracování bohužel silně pokulhává. Hodně promarněný potenciál.

Zlatý kluk (2022)

Srbský Lavi zaměřující se na ještě temnější kouty fotbalového podsvětí. Škoda, že konec působí nedotaženě, asi by v tomhle ohledu bylo lepší vidět minisérii.

Uncharted (2022)

Je to pohádka, je to pohádka, je to POHÁDKA a fyzikální ani jiné zákony tady neplatí, GRRR. Jedna hvězda navíc za Toma Hollanda, protože je prostě zlatíčko, ale jinak v tom filmu není nic. Banderas přehrává, Wahlberg nudný, holky nudné, akce nudná, příběh nudný.

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství (2022)

Vizuálně nádherné, ale jinak úplně zbytečný film. Od začátku nevíte, co a proč se děje (a jako sorry, ale vysvětlení "nikdo nesmí vědět všechny části plánu" je jen scénáristická lenost), a na konci to taky nevíte, v podstatě víte jen "takže se nějak pokusili zastavit Grindelwalda a zase se jim to nepovedlo". Přičemž postavy se většinou chovají nelogicky, objevuje se spousta veledůležitých reálií, po kterých ale následně v sérii o Harrym Potterovi není ani zmínky, spousta věcí se přejde bez vysvětlení nebo jen mávnutím rukou ("Kde je Tina?" "ále, má moc práce"). Jediné plus je Jude Law, který do Brumbála dozrává špičkově.

Encanto (2021)

Amíci zjistili, že Latinxs mají skvělou, barvami hýřící, muzikálně podmanivou a příběhově bohatou kulturu a snaží se ji vytěžit do mrtě už asi bambiliontým animákem s latinskoamerickou tématikou. Tenhle je velmi povedený, ale jak je vidět, pro Čechy nedotčené LatAm kulturou a jejím magickým realismem nepochopitelný (viz někteří komentující tady, kteří si myslí, že se tu jedná o Mexiko). Za mě se rozhodně vyrovná Coco i Knize života, písničky super, jako mínus vidím to, že na vás všechny postavy nahrnou v rychlém sledu hned na začátku, takže jsem chvíli měla dost bordel v tom, kdo je kdo (což je u filmu pro děti dost blbý).

Pig (2021)

Napínavé drama z nelítostného a krvelačného prostředí... portlandských šéfkuchařů a jejich dodavatelů luxusních pochutin. Dialogy ve stylu "já o voze, ty o koze", strašná spousta coincidences, fakt, že nikdo se nepozastavuje nad Cageovým rozmláceným obličejem a nejspíš dost nevábným zápachem a normálně s ním konverzujou jakoby nic... Ale není to tak dlouhý, aby to začalo nudit, a Oregon je dost fotogenickej, takže proč ne.

Spider-Man: Bez domova (2021)

Tenhle film je fakt natočený jen a jen pro fanoušky, a mně to vůbec nevadí. Asi první marvelovka, na kterou budu chtít jít do kina ještě jednou.

Chlapec, kterému říkají Vánoce (2021)

No vida, když se chce, tak to jde i Netflixu natočit upřímný, pohádkový příběh, který má potenciál stát se vánoční klasikou.

Klan Gucci (2021)

Gaga for Oscar, protože zahrát to TAKHLE vedle pánů jako jsou Irons, Pacino a Driver... Smekám.