Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný
  • Dokumentární

Mrakodrap (2018)

Ten film je tak špatnej, až je skvělej.

Mary Shelleyová (2017)

Se skutečností to nemá nic moc společného, ale Fanning hraje skvěle a Booth je nádhernej.

plakát

Solo: Star Wars Story (2018)

Plus: Lando. Mínus: "herecké" výkony Aldena a Emilie, příšerně neoriginální hudba (a tím nemyslím útržky ikonických melodií, které všichni známe, ale to bezostyšné kopírování Pána prstenů a dalších bijáků).

plakát

Jesus Christ Superstar Live (2018) (divadelní záznam)

Bohužel. Tohle se nevyvarovalo nešvarů předchozích scénických uvedení, ale nepřineslo to ani nic moc nového. John Legend navzdory svým pěveckým kvalitám na roli Ježíše nestačí, přezpívá ho kdokoli ze zbytku obsazení (dokonce i Alice Cooper, který byl nakonec příjemným překvapením). Naštěstí Jidáše vybrali výborně, ten celý dojem trochu zachránil, ale já se radši zase vrátím ke svým oblíbeným verzím z minulosti.

Velká hra (2017)

Spíš by se to mělo jmenovat Molly's Tits

plakát

Moje ségra má prima bráchu (2014)

Bill Hader pro mě vždycky byl ten chlápek z vedlejších rolí, na kterého okamžitě zapomenu a s daným filmem si ho ani nezačnu spojovat. A pak taky ten chlápek z SNL. Ale v tomhle filmu předvedl něco neskutečnýho, takže za to ta pátá hvězda.

Hledač min (2017)

Takhle by to nenapsal ani nejlepší hollywoodský scénárista. Strašně silný film.

Tvář vody (2017)

Pohádka o tom, kterak němá Amélie z Baltimoru píchala s mořským panákem. Vizuálně úžasné, ale jako ta stupidně přifrancouzštělá hudba měla bejt dop*dele co? Škoda, příběh byl jinak klišoidní takovým tím správným způsobem a herecké výkony na jedničku.

plakát

Marie Terezie (2017) (TV film)

Ano, na české poměry je to hodně, hodně slušné. Na Kotka si člověk zvykl, role mimoně, který se nechce nechat svazovat dvorskými konvencemi, mu nakonec docela sedla. Ale: já už fakt nemám nervy na "historické" filmy, kde postavy mluví a jednají až příliš moderně, kde se o důležitých bitvách jen mluví, a na velkolepých plesech tančí deset komparzistů. Výprava a lokace tedy super, jako film(y) to fungovalo, a kdyby mohl historickou věrnost vzít čert, celkem by to bavilo (třeba to, že v habsburské říši nikdy nesněží, a to ani během únorové (!!!) svatby Marie Terezie s Františkem Štěpánem). Jenže v popisu stojí "historické životopisné drama" a my dostali výpravnou kostýmní romantickou komedii v prvním díle a pokus o dvorské intriky (včetně šaškárny se záměnou dam na maškarním plese) s příměsí hrdinského eposu (včetně máchání mečem z koňského hřbetu) ve druhém, na což se pochopitelně dá koukat, ale výš jak průměr opravdu jít nemůžu. P.S.: Tím neříkám, že nad Marií Terezií je třeba zlomit hůl. Jejímu příběhu by slušelo obsadit starší herce a natočit další díly, po vzoru mnohokrát zmiňované The Crown. Ale chápu, že tolik peněz ani v koprodukci dohromady nedáme.