haffen

okres Martin

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 28.5.2019  22:23

Asi najdepresívnejšia časť. V novembri idem (opäť) do Černobyľu a myslím, že tentokrát budem tú návštevu viac prežívať, mať ešte väčšiu úctu k tým ľuďom tam a bolo by skvelé, keby sme opäť položili veniec k pamätníku hrdinom. Utvrdzujem sa v tom, že tento seriál by mal skutočne každý vidieť.

• 15.5.2019  19:13

"Potrebujeme, aby vodu odčerpali spod elektrárne traja ľudia a potrebujeme súhlas." "Súhlas k čomu?" "Súhlas, že môžeme zabiť troch ľudí." Nečakal som, že sa prvý diel dá prekonať a ono to ide. Seriál pľuje všetkým ostatným rovno do tváre za veľkých fanfár. Posledné minúty dielu boli skutočne strhujúce. To sa len tak nevidí. Hodnotenie 99% je plne zodpovedajúce. Dávam 100% a netrpezlivo čakám na tretí diel. Teraz to idem rozdychavať. P.S. Škoda, s haváriou vrtulníka a neexistujúcou bieloruskou fyzičkou to vážne pohnojili a silne sa tým odklonili od toho, čo sa v skutočnosti stalo. Čo už.

• 8.5.2019  19:06
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Pilot dávam jasných 5* bez ohľadu na to, že sa o problematiku zaujímam. Naštartovalo to vo veľmi vysokom tempe, uvidím ako ďalšie diely. Každopádne tento diel si pozriem minimálne ešte raz.

• 23.2.2019  23:04

Napodiv veľmi dobrá a komorná dráma. Človek by ale bol radšej, keby to bola fikcia. Lepšie 4*.

• 21.2.2019  21:36
    Ján a Martina (TV film) (2019)

Mám pocit, že "harabinovce" už dorazili aj na CSFD a dávajú odpad. Fakt niektorí ľudia ako by boli mimo realitu. Dokument zhrnul základné informácie, vyjadrenia kompetentných a rodiny. Uvidíme aké bude pokračovanie. Slovensko je na rázcestí. Vražda dvoch mladých ľudí bola niečo ako rozbuška. Cítim sa trošku vinný, že sme sa tomuto čo sa tu deje nepostavili skôr. Možno by bolo všetko inak. 4* #allforjan

• 10.2.2019  10:29
    Muzzikanti (2017)

V tomto prípade netuším čomu som dal 1*. Možno inak sympatickej Michaline. Pri štyroch pivách v sebe sa dá dopracovať k záverečným titulkám, ale je to fakt boj. Pozreté na návšteve, takže moc na výber nebolo.

• 5.2.2019  17:55
    MOST! - Epizoda 5 (E05) (epizoda) (2019)

"Freon v pi*i."

• 22.1.2019  22:12

Po uležaní a druhom pozretí tomu proste musím napariť 5*.

• 26.10.2018  17:41
    Země: Území záhad (TV seriál) (2014)

Stačil mi jeden diel o hore Kailas a hneď som vedel ktorá bije. Znôška úplne vymyslených hlúpostí v zmysle, takto sa nám to hodí, takto to tam dáme. Jednoduchším alternatívcom to ale bude stačiť. Nakoľko je to dokument, fakty a doložiteľné informácie sú pre mňa veľmi dôležité, preto dávam 0%.

• 13.7.2018  20:43
    Miesto v dome (TV seriál) (1976)

Ach áno, tento seriál si vybavujem z detstva. Moja stará mama vždy hovorila keď sa niečo stalo: "vydržať". Tak presne odtiaľto to mala. Príjemné spomienky...

• 5.6.2018  20:12

Slabšie ako prvý diel. 2 1/2*

• 13.5.2018  11:25
    Red 2 (2013)

Absolútne zbytočné pokračovanie. Všetko sme videli už v jednotke. Len iní herci, iná lokácia a zápletka. Unavujú ma filmy, kde hlavní hrdinovia čelia smrti a vždy ich v poslednej sekunde príde niekto zachrániť. Tu to až šialene bilo do očí. Ako bola jednotka super a zábavná, tu je to presne naopak. 2 1/2*

• 11.5.2018  01:44

Nenahneval by som sa, keby to bola ďalšia "cloverfieldovka" a taký pocit som z toho aj mal. Uťahanejší začiatok, ale potom to už nabralo otáčky. Premýšľam ale, či sa to dá pozrieť viackrát.

• 28.1.2018  21:46
    Uranium (TV film) (2015)

Vynikajúci dokument o sile uránu. Jeho pozitívnych vplyvoch, negatívach v podobe atómových zbraní - čo môže spôsobiť, alebo čo spôsobil - Černobyľ, Fukušima a Japonsko 1945. Ale aj jeho pozitívnom dopade na vedu a energetiku. 5* P.S. Konečne tuším prvý dokument, v ktorom boli v suteréne nemocnice v Pripjati. Ale dlho sa tam neohriali. :D

• 24.1.2018  12:25
    Přežít! (TV seriál) (2005)

Seriál je super, jediné čo mi veľmi vadí, že sa človek hneď na začiatku dozvie, kolko dní bol niekto uväznený na nejakej hore, v horách, na ostrove. To uberá dokumentu na dramatičnosti. Viď dievča, ktoré bolo v Grand kaňone XYZ dní. Keď si človek povie, že zajtra ju už nájdu, alebo že partia ľudí neprežije noc v horách a robia všetko pre to, aby ich zachránili a na začiatku sa človek dozvie "24 hodinová dráma", tak to nie je ani omylom dobré... 4*

• 22.1.2018  21:10

Zaujímavý a plne nabitý dokument rozboromi o potopení tejto lode, kde sa detailne primárne rieši ako sa loď poškodila, kedy sa rozlomila, ako padala na dno a v závere či bolo možné zachrániť cestujúcich. No a samozrejme aj samotné porovnanie s Cameronovým filmom. 90%

• 20.1.2018  00:21

Kiedis, Flea, Rollins... zaujímavé hudobné kombo... horšie je to už s filmom. Dosť nuda na komédiu. 2 1/2*

• 9.12.2017  23:00

Videl som v tom snahu zahrať sa na Osvietenie a podobné psycho filmy. Moc to podľa mňa nevyšlo a na konci bolo viac otázok ako odpovedí. Zaujímavá atmosféra, dobrý soundtrack, ale rozuzlenie proste stalo na vode a logicky mi moc nešlo do hlavy. Lepšie 3*.

• 11.10.2017  17:04
    Tah jezdcem (1992)

Kedysi ako pubertiak som tento film žral. Odstupom času je to po zhliadnutí len priemerný thriller, ktorý z toho mohol vyťažiť viac, ale k čomu sú filmy, kde od začiatku viete kto je vrah a aký má motív. Počas celého filmu vyšetruje Lambert, čo by obvinený. Vyšetrovatelia sú len ako komparz, zato veľmi neprofesionálny a ich logika nemá ani hlavu a ani pätu. 2 1/2*

• 17.9.2017  23:21
    John Wick 2 (2017)

Dvojhodinová prestrelka.

• 8.8.2017  22:12
    Pasažéři (2016)

Romantika vo Vesmíre, hmm... všetko je raz prvýkrát... 3 1/2*

• 3.8.2017  23:01
    Dunkerk (2017)

Nebol to taký ten klasický Nolan, ale malo to gule. Gule ako slon. Veľká spokojnosť. Super film. 4 1/2*. Za výkon Toma Hardyho a soundtrack Hansa Zimmera 1/2 hviezdy nahor. Možno aj viac. Aj keď Nolan nemal v úmysle mať hlavnú postavu, tak Tom to tam totálne ťahal. Teší ma, že si Chris nechal pár záberov na vizuálne orgie - Spitfire bez paliva. Z toho so m bol popravde úplne v p... Chrisovú tvorbu poznám aj so zatvorenými očami a tak čo som očakával, to som aj dostal. Ďakujem maestro, vidíme sa o dva roky v kine.

• 10.7.2017  23:01
    50/50 (2011)

Komédia to nebola, čo som popravde moc rád, pretože z toho bola zaujímavá odľahčená dráma s 50/50 koncom. 4* a nejaké drobné. Levitt sklamať nemôže, Anna je sympoška...

• 2.7.2017  15:12

Ideálny spôsob na pokazenie si nedele. Ridley si nechal možnosť pokračovania, tak sa máme na čo tešiť. 2 1/2* Menší prúser ako Prometheus, ale zároveň najslabší diel votrelčej ságy keď to toho započítam aj AvP.

• 17.6.2017  20:49

Zbytočný film. 2 1/2*

• 22.5.2017  22:30

Zatiaľ najlepší diel. 100%

• 13.3.2017  20:00

No jo, ten soundtrack pre nás trancerov je super, aj ten život okolo Ibizy a night clubbingu. No ale film je žiaľ sračka. Ale znesiteľná sračka. :) 45%

• 12.3.2017  22:58
    Podraz (1973)

Ten záver bol za 5 hviezd.

• 2.3.2017  19:56
    Únos (2017)

Film celkom prekvapením zvlášť po tých režisérkyných neslávnych filmových úletoch. Film je o režime, ktorý tu vládol v 90 rokoch na čele so zločincom Muftym, SIS ktorá pracovala pre úzku skupinku ľudí. A samozrejme mafia, vďaka ktorej bežne vybuchovali autá a sem tam sa našla nejaká tá hlava na kapote. Po premiére dávam 4*. Aj keď asi len z princípu, pretože dejovo to bol miestami chaos zvlášť pre toho, čo netuší čo sa v reále stalo. Rozhodne by tomu pomohlo 20 minút navyše, kde by sa vysvetlilo o čo ide a človek mohol viac spoznať hlavné postavy. Nič netušiaci divák sa asi bude márne snažiť pochopiť o čo tam ide a prečo tam ide. Bol som na premiére. Kino bolo síce len do slabej polovice zaplnené, ale na konci filmu bolo v sále hrobové ticho a akási naštvanosť v tvárach ľudí. Takže to asi padlo na úrodnú pôdu. No a teraz film o Ficovi, Gorile... Takže určite sa oplatí ísť do kina, len niečo o tom musíte vedieť. :)

• 25.2.2017  23:51
    Playgirls (1995)