Matrix (1999)

Akčné scifi, ktoré obstálo skúške časom a stal sa neprekonateľným klenotom. Film som si znovu pozrel s 10-ročným odstupom od posledného zhliadnutia a s čistým svedomím musím povedať, že ma film dostal do kolien dokonca viac ako pred tými 10 rokmi. Fenomén!! 100% Edit: Opätovné pozretie po ďalších 10 rokoch utvrdzuje v tom, že The Matrix bol v roku 1999 doslova zjavením z nebies. A je ním aj v roku 2021.

Duch doby: Dodatek (2008)

Vyzretejšie pokračovanie idúce oveľa hlbšie ako jeho predchodca. Pridali ste sa k hnutiu?

Pád do tmy 2 (2009)

Oveľa slabšie ako jeho prechodca, tam kde v prvom diely film prekvapoval originálnymi nápadmi, tu film jednoznačne padá a ukazuje nám stokrát videné. Stupidný scenár, úplne nelogické chovanie postáv a o triedu horšie kulisy oproti jednotke. Film zachraňuje celkom dobrá atmosféra (aleaspoň zo začiatku filmu) a zaujímavý koniec. 42%

Doručovací služba čarodějky Kiki (1989)

Veľmi pekný a úplne nekonfliktný príbeh o malej Kiki, ktorá sa chce stať čarodejnicou. Z filmu priam srší dobro a dobrá nálada. Bohužiaľ, celý film som sa nemohol zbaviť pocitu, že tomu filmu chýba tá povestná mystika a vznešenosť tých najlepších Miyazakiovych filmov. 80%

Let 93 (2006) (TV film)

tento film vo mne vyvolal presne také isté pocity ako Let číslo 93 ...ešte teraz sa trasiem 85%

VALL-I (2008)

Veľmi pekný snímok, trefná karikatúra ľudstva, dojemné scény, len ten príbeh sa niekde pozabudol. 75%

Frasier (1993) (seriál)

Najlepší komediálny seriál aký môžte vidieť. Inteligentný a satirický humor spojený s geniálnymi hereckými výkonmi. 100%

Disaster Movie (2008) odpad!

Aj Troškova komédia Slnce, seno a erotika je lepšia. A to je už čo povedať !