Zabijte krále (2003)

Za prvé, nemám ráda Tima Rotha, I když za to vlastně nemůže, za druhé, jak známo, Cromwell byl tak trochu magor, za třetí, sympatický Dougray Scott hrál v tak trochu nudném filmu, celkově průměr.

Polar (2019)

Jedním slovem, slušný nářez, kde nejen tečou litry krve a k újmě dochází všechny části těla, ale také zasunuté vtipné hlášky , jen tak mimochodem zcela vážně pronesené, perfektní Mads a krásná Katheryn Winnick, neboli Lagertha konečně v jiné roli, mělo to švih, spád, skvělou kameru a střih a scénka školní besídky byla famózní. Také co byste chtěli od fiktivního cestujícího pohřebáka :-)

Vikingové - Ragnarok (2019) (epizoda)

Bitva slušná, předpokládám velké finále v závěrečné šesté sérii. Co mne fascinuje, jsou vynikající kostýmy. Precizně zpracovaná kůže, klobouk dolů. No a jinak si pořád lámu hlavu nad Flokim, vrátí se on i Rollo? Toť otázka...

Zrodila se hvězda (2018)

Jen tak stručně, zkrátka skvělé, Bradley i Lady Gaga, která krom velmi slušného zahrání své role krásně zpívá. Cooper, ten zarostlý týpek s kytarou, co si huhňá do vousů, ten překvapil, a příjemně. A Sam Elliott, ten kdysi nádherný chlap s podmanivým hlasem, to byla třešnička na dortu.

Vatel (2000)

Výborný Depardieu na královském dvoře nám skvěle polechtal chuťové pohárky.

Drogová válka (2012)

Bylo to perfektní, divák nevydechne po celý film, atmosféra policejního zátahu je skutečně velmi syrová. Stojí to za shlédnutí, Čína se s drogovou problematikou skutečně nemaže a nutno podotknout že je to práce hodna Sisyfa a na obou stranách o mrtvé nouze asi opravdu nebude. Postava Timmyho byla hodně zajímavá a režijní zpracování je velmi dobré.

Slídil (2014)

O tom, kterak etiku a lidství odhodíte stranou, abyste získali hvězdnou reportáž do TV vysílání. Jste poloviční magor a pro svoji kariéru uděláte vše, i když ji budou lemovat mrtvé oběti trestných činů. Fantastický Jack Gyllenhaal, kterému chvílemi lezly oči z důlků, jeho strnulá chůze s plandavýma rukama při těle, samozřejmě nadupaná červená kára, a krásná Rene Russo, dobrá hudba , dobrá kamera.

Následky lásky (2004)

Pravdou je, že Toni Servillo byl geniálně chladný, odtažitý, nekomunikativní, s kamennou tváří, beze špetky humoru, host osm let bydlící ve slušném hotelu ve Švýcarsku, a dole v garáži pod plachtou stojí hodně dobré BMW, se kteruým, a předaným kufrem peněz, míří pravidelně do banky. Zpozorníte. Bože, jak mne skoro třičtvrtě filmu nebavilo. Ale závěr je bezchybný, to se musí vidět. Výborná kamera.

Aquaman (2018)

Nádherný vizuál a vtip, slušné obsazení, to není málo.

Útok z hlubin (2018)

Gerard stárne s gracií a já s mírným zděšením, no, lžu, velkým zděšením viděla mého oblíbence Nyqvista, kterak se mi před očima ten kdysi krásný chlap ztrácí...život není fér. Jinak ligiku filmu moc nehledejte, jen si užijte skvělou vojenskou techniku a akci.