Agatha Christie's Poirot - Dvojitá stopa (1991) (epizoda)

Hodně zajímavý díl. Nejednalo se jen o dvojitou stopu, ale i dvojí jednání, Poirot vzplane láskou, inspektorovi hrozí vyhazov a pátrání nespočívá jen tak na samotném Poirotovi. Spoil... Ze začátku přímo bilo do očí, že je zločincem právě 'ta' žena. Ale starý známý Poirot přece nemůže být tak prostý. Sice tomu tak opravdu bylo, ale tenhle díl, přestože je velmi krátký, má své kouzlo. Tentokrát se Poirot neujímá role detektiva, ale sám pomáhá zločinci. Proto za sebe hledá náhradu a vůbec poprvé je nucen ošálit své věrné spolupracovníky. Je velmi zajímavé, jak se chová zamilováný Poirot, ale všichni zde chápou, že to takhle nemůže fungovat:). Nakonec se projeví i city nejbližší osoby, ale ty zůstanou skryty a myslím, že je to škoda:). Líbilo, protože je zde ukázáno, jak by to mohlo vypadat obráceně.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Zklamalo! Do tohoto filmu jsem šel dopředu s pěti hvězdami, ale jen s tím, že mě pobaví. A kde se stala chyba? Jak to, že to tu má tak vysoké hodnocení, když je to přitom blbost?! Já jsem teda asi nepochopil ten humor nebo co. Ono to chvilkami bylo fakt dobré, ale myslím tomu předcházelo jak se říká: 'Bylo to až tak blbé, že to bylo dobré'. Já vím, že se to v tomto žánru nemá, ale děj je strašný! Celou dobu jde o nic a na konci se mu Randal vybrečí na rameni ať nikam nejezdí, to provází takové neuvěřitelné množství keců, které bych čekal někde v romanťáku a ne zde, kde čekám, že to ještě nějak zachrání. Uznám, že požádání o ruku patří mezi ty lepší, ale zase do jiného žánru. Možná bych dal ještě plus vcelku dobrému OST. Myslím, že si to víc užili samotní herci, protože za sebe říkám, že bych si chtěl v podobné šílenosti zahrát, ale vůbec bych nečekal, že se to bude někomu líbit. 'Viděls jaké měl ten osel péro? Miluji tě.'

Agatha Christie's Poirot - Vánoce Hercula Poirota (1994) (epizoda)

Super dílek s kvalitně promyšlenou vraždou, nebo spíš kvalitně zamaskovanou. Podle názvu jsem očekával větší nádech Vánoc, než jen zpívající dětičky, ale i tak byla dobrá atmosféra. Děj mě přitom přišel hodně nafouknutý a nakonec nedořešený. Bylo zde spoustu jiných cestiček, na kterých by šlo zapracovat, škoda. Jinak rukavičky jsou super:). '(Ta polévka se mi nějak nezdá)... No ano, je to přece wisconsinská polévka.' Poznámka pro mě: Diamanty, divná tvář, stejní bratři, démonický řev

Na vlásku (2010)

Hezká pohádka s pár originálními vtipy, ale spíš s nimi šetřili:). Bylo to příjemné, krásně barevné a možná i zbytečně krátké. Děj byl ale nastaven tak, že už asi ani nešel natáhnout. Líbil se mi roztomilý i drsný chameleónek a koník - důkaz, že je sranda i bez keců:). Nelíbilo se mi narušování zpíváním, proto strhávám jednu hvězdu. Zpěv to byl sice krásný a jinak ho mám rád, ale zde mi to prostě nepasovalo, myslím, že si to dětičky v kině okolo mě užili víc:). Trailer trochu klamal častějším vtipem. Konec byl ale hezký až dojemný. Rozhodně řadím mezi ty lepší. Nějaké dvě dobré hlášky by tu byly, napsal bych je sem, kdybych si je pamatoval:), snad příště.

Pokoj 1408 (2007)

Nemám moc rád lekavé filmy, proto jsem rád, že tenhle takový moc není. Lepší jsou ty co působí na psychiku a ne, že se v zrcadle za vámi objeví bubák:). A protože se v každé koupelně zrcadlo nachází a i zde na něj bylo spoustu záběrů, tak jsem čekal, kdy na mě něco bafne:). Mile mě překvapili, že tohle nebyl tento případ. Jak se vlastně hodnotí horory? Nemám s tím moc zkušeností. Jestli podle stupně vyděšení, tak bych tomu i těch 5 hvězdiček věnoval, ale asi to nebude zrovna nejlepší pecka, i když jsem si to v pohodě užil. Cusack to hrál vcelku věruhodně, dobrá hudba v pozadí, není to zbytečně zdlouhavé a zajímavý konec z toho dělá nadprůměr. Docela by mě zajímal Director's cut, protože v traileru, a alternativních koncích na DVD se objevují jiné scény, ale ani celkový čas na DVD mi o 4 minuty nesedí s tím tady na CSFD, tak co tam chybí:)?!

(K)lamač srdcí (2010)

Jo, líbilo se mi to. Bylo to celé hezky udělané, bavil jsem se a rychle to odsýpalo. Celou dobu jsem se pohyboval mezi 4 a 5 hvězdičkami, takže zde vyjádřím pouze zápory a důvody, proč teda 4. SPOIL: Vadí mi, že hlavní hrdina, jako už klasicky podle žánru, se do své oběti zamiluje. Jenže tohle sebrat, tak jsme hned v jiné kategorii. Vadí mi, že tam musí být nějaký záporák, který se objevuje v nevhodných situacích a hrdinovi trochu 'kazí image'. Ještě mi vadili křivé zuby Vanessy, ale za to chudinka asi nemůže:). Ale čím si to opravdu pokazili, byla ta scéna ve výtahu, kde se jen tak omylem vysypali důkazy na zem, to bylo fakt TRAPNÉ! Ale zase zde vidíme, jak se může člověk snažit být tím dokonalým bohatým princem na bílém koni, nebo jím dokonce být a nakonec vám ji stejně vyfoukne nějaký idiot, který jen zná ty triky... Hned jsem se zamiloval, okamžitě. Ona byla jako zjevení, hned jsem věděl, že je to ta pravá a začal jsem se tak nějak blbě tlemit... To není úsměv, tak se ksichtí idioti... Já vím byl jsem tak zblblej, v noci jsem nespal, rovnou jsem jí zapojil dvoujádrovej procesor...

Gamer (2009)

Co se vám na tom jako nelíbilo? Pokud to mělo zobrazit svět za několik let, kdy budou všichni pomatení ze všech těch 'sociálních' sítí, tak říkám ano! Takhle velmi podobně si to představuji i já. Vy, co teď právě kritizujete tenhle film na vašem oblíbeném FB, tak si uvědomte jak už moc vám ta sračka rozežrala buňky v mozku teď a to bez nějakého nanoviru v rukávu. Nebudu hodnotit celkové zpracování, protože něco se mi líbilo, ale pravda něco ne, každopádně mě nadchla hlavní myšlenka. Budu tedy i přehlížet závěrečné myšlenkové přetahování, kterým si to vážně hodně pokazili. Každopádně audiovizuální stránka na jedničku. Soundtrack parádní a nechybí ani můj oblíbenec MM, takže maximální spokojenost. Jinak ta všudypřítomná zvrhlost je možná ukázkou šílených režisérů, ale není daleko od reality a přestože se mnohým z nás dělalo špatně ve scénkách s tlusťochem, tak mi nezbývá než souhlasit, že tohle tam bohužel patří. PS: Kable poslouchej tohle je poslední hra, tebe tu zabijou a já budu vypadat jako naprostá lama, jestli se nedáš okamžitě dohromady. ... Souhlasím s názorem arachneuss a tím od Shadwell radši neztrácejte čas:).

Noc v muzeu 2 (2009)

Příjemný film pro celou rodinu. Až teda na to, že jsem ho sledoval sám a úplně jsem zapomněl na jeho žánr. Vlastně jsem chtěl něco úplně jiného a možná také proto budu mít slabší hodnocení. Jinak mám Stillera moc rád, ze začátku jsem si dokonce říkal, že se na to dívám jen kvůli němu. Ale později se to jako vždy a naštěstí rozjede. Bylo zde pár dobrých scén, které ale ještě v té chvíli přešli v trapnost, protože už byly zbytečně dlouhé. Občas se objeví nefalšovaný vtip a různé zvířátka a postavičky (chobotnice, pejsek z nafukovacího balónku aj.) jsou prostě úžasné:)! Účel tohoto filmu je určitě pobavit dítě, nebo celou rodinu a to pravděpodobně zvládá na výbornou. Já se na to díval z jiného pohledu a přestože bych za nějaké drobnosti chtěl hodnotit 4 hvězdami, tak radši zůstaneme při zemi. ...Hmm...asi mi máma a táta změnili kombinaci.

Next (2007)

Už se vám někdy stalo, že jste v prvních 10 minutách ten divný film chtěli vypnout? Ano? No mě se tohle kupodivu stalo v posledních 15 minutách. ...SPOILUJI... Lépe řečeno, film má super námět (další stupeň Hromnic nebo Daybreaku), akčnost, vtip, občas se zasmějete trapně udělaným efektům, ale občas nad nimi naopak žasnete. Myslím si, že udělat remake v 3D by nebyla zase tak špatná volba. I zvukové efekty a hudba okolo mě nadchnula, ale to je právě to jediné co film v pozdější fázi drželo nad vodou. Sám si lámu hlavu, že jim na to ti tři hlavní herci kývli, ale je pravda, že snad nikdo na začátku nečekal co z toho ke konci udělají! Úvodní hra na schovávanou v kasinu a balení Liz je zábavné, ale opakovaný vtip není vtipem. Cage se tam pak prochází jak terminátor, jen ukazuje kam mají střílet, hlavně že se kosí a původní hromada goril kolem něho se zmenšuje na nejpodstatnější charaktery. Vysílačky nepotřebujeme, máme tu jeho. Z opravdu nadějného trháku udělali klasickou naivní americkou sračku. Laser musí vytvářet takový zvuk, který slyší pouze divák,aby věděl, že už ho konečně zneškodnili. Po sejmutí odstřelovače z té budky musí opravdu někdo vypadnout a že je to jen týpek v mikině s kšiltovkou, to už nevadí. Líbilo se mi to, ale hodnocení šlo hodně dolů a to z původních jasných 5 hvězd na 3 s tím, že když zachrání nějak konec, tak dám 4. Řekněme, že ten konec nepokazili tak jako to v posledních minutách vypadalo, že pokazí. 65%

Hannah Montana a Miley Cyrus: To nejlepší z obou světů (2008)

Objektivně třeba na 4 hvězdy, ale musím vyrovnat balanci od idi*tků, co jen vidí jméno Hannah Montana a hned odpad!!! To je pak sebevědomí, co? Evidentně jste jen tupě zírali na seriál, který uznám, že se nemusí všem líbit, ale tohle je přece koncert a tady se hodnotí zpěv! Ten kdo dává odpad za zpěv, tak ji asi nikdy neslyšel zpívat... buďte tak laskaví a pusťte si aspoň tohle: http://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs