Chainsaw Man (2022) (seriál)

Mladý tím paktujúci s démonmi a z démonov zložený, bojuje za ľudstvo. Zaujímavé postavy s drsnými osudmi v reálnom svete. Dynamická a štylizovaná forma anime s dobrou hudbou. Fajn sa na to pozerá, ale príbeh je klišoidný.

Sono Bisque Doll wa koi o suru (2022) (seriál)

Milé ako príbeh tak postavy. Idú si za svojim snom a pri tom sa odvíjajú nesmelé milostné začiatky.

Horimija (2021) (seriál)

Milé prekvapenie zo študentského prostredia o láske, priateľstve a nádeji s humorom. Samozrejme nechýba aj trochu zvrhlosti vo forme masochizmu. Prevláda japonská zdržanlivosť a úcta. V druhej sérii Horimija: Piece dominuje humor a celkom zaujímavé príbehy. Nakoľko ide o rozšírenie deja prvej sérii, tak sa dostaví občasná nuda. Úvodné piesne som si užil.

Dr. Stone (2019) (seriál)

Zaujímavé spojenie vedy a doby kamennej. Interakcia postáv nie je moc zaujímavá, napriek tomu pozerateľné a občas sú aj emócie. Boj veda voči Darvinovi. Zaujímavá otázka by bola čo by robili ľudia s dnešnímy vedomosťami inak, ale to je asi zbytočne suchá téma. Záporák to poňal socialisticky nenechať sa zotročiť nenažratými mamonármi. Vedec je pragmatik a chce zachrániť všetkých podľa porekadla "Všetko zlé je na niečo dobré". Nakoniec musí vedec, ale len čeliť smrti od barbara a vymýšľať protiopatrenia.

Arifureta šokugjó de sekai saikjó (2019) (seriál)

Háremovka ako vyšitá. Príbeh odsýpa až na pár miest. Strih niekedy mimo mísy. Kawaii ma dosť otravoval hlavne pri Myuu.

Šinčó júša: Kono júša ga ore Tueee kuse ni šinčó sugiru (2019) (seriál)

Bláznivé a občas veselé putovanie milej, naivnej ale neoblomnej bohyne a stoického, arogantného a paranoického hrdinu. Logicky dej do seba zapadá a kopíruje šablónu väčšiny hier prebojovanie sa k ultimátnemu bossovi. Predstava ale, že boh je zraniteľný je barlička aby to fungovalo. Všetky postavy sú preexponované a zaškatuľkované bez zaujímavejších zvratov. Jediná motivácia hlavných postáv je opozeraná už v mnohých iných anime. Vadilo mi aj násilie zo strany hrdinu voči spojencom až po zobrazovanie psychóz na zábavu.

Slime taošite 300 nen, širanai uči ni Level Max ni nattemašita. (2021) (seriál)

Milé a stále pozitívne jednoducho anime pre dobrý pocit. V popredí je rodina a interakcia postáv. Chýba tomu hĺbka a motivácia hlavnej postavy je síce chválitebná, ale celý koncept je až moc neuveriteľný. Neskôr mi začala chýbať aj mužská interakcia. 4* za dobrý pocit inak by to bolo za 2*.