Transformers (2007)

Po třetim shlédnutí musim svoje původní hodnocení v podobě pěti slabších hvězd zrevidovat. Vizuální stránka je samozřejmě stále parádní, ale příběh opravdu žádnej zázrak neni a po vícero projekcích začíná docela nudit. Navíc se mi po delší době zase stalo, že bych byl radši, kdyby bylo akčních scén o něco míň (za to však byly přehlednějc natočený) a byly nahrazený třeba nějakejma duchaplnějšíma dialogama. Občas už bylo akce příliš. I přes svoje výtky však musim uznat, že jsou Transformers dokonalym prototypem blockbusteru - teda mega filmem s parádníma efektama, jednoduchym příběhem a povedenejma hláškama, čtyři slabší hvězdy.

Madagaskar 3 (2012)

Na červený hodnocení bych to opravdu neviděl. Předchozí dva filmy si pamatuju jen matně, ale vim, že mě bavily, rozhodně víc než tenhle horko těžko průměrnej díl. Příběh trojky byl prakticky o ničem, nejvíc mi však v příběhu nesed ruskej cirkus. Asi nedokážu přesně popsat proč, ale prostě mi přišel divnej (hlavně jeho postavy). A nepříjemná kapitánka DuBois už jen dokreslovala nezábavnost celýho filmu. Za pár momentů, který mě rozesmály přihazuju třetí nejistou a hodně slabou hvězdu. PS: Aspoň doufám, že čtyřka bude zase návratem do starejch kolejí, stejně jako v případě čtvrtýho Shreka.

Shrek Třetí (2007)

Je pravda, že je třetí Shrek o poznání slabší, než jeho dva předchůdci. Neoznačoval bych ho však příměry jako třeba koncentrace trapnosti nebo dokonce divákovo utrpení. Jde prostě o průměrnej animák s poněkud necelistvym příběhem a narozdíl od dvou předchozích dílů bez zajímavýho sountracku. Ale aspoň několika fakt povedenýma fórkama a nápadama mě dokázala trojka jednorázově pobavit a rozhodně patří k tomu lepšímu, co animovanej žánr v posledních letech nabízí.

Zabiják Joe (2011)

Mnoho povyku pro nic. Je neoddiskutovatelnym faktem, že má Killer Joe velmi slušný herecký výkony. Hlavně Matthew McConaughey je bezvadnej záporák a jeho výkon patří k tomu nejlepšímu z jeho dosavadení (převážně nezáživný) kariéry. Menšim plusem ještě byla zajímavá atmosféra. Jenomže zbytek je děsná zívačka. Příběh mě nijak zvlášť neoslovil (šokující zvraty byly kde?), tempo vyprávění bylo velice pomalý a nezávisláckej punc se k thrillerovýmu žánru prostě nehodí. Kouření kuřecího stehýnka z KFC a potažmo celej závěr byly sice dobrý nápady, ale nelze je pokládat za vrchol kinematografie, stejně jako celej film. Třetí slabá hvězda za herce.

Naprostá sebedůvěra (2012)

Nechodil bych tak daleko a určitě bych film neoznačoval za comeback Stevena Seagala. I když je pravda, že v porovnání s jeho filmografií novýho tisíciletí jde o koukatelnej počin, ale v rámci žánru pořád podprůměr. Akční scény nebyly uplně nejhorší a po technický stránce byla místy koukatelná i filmařina. Největšim úskalim byla nudná a laciná výprava v podobě prostorů věznice nebo očekávatelně slabej příběh. Navíc, opuchlej Seagal už skutečně nemá čim zaujmout, aspoň trochu však potěšil Steve Austin.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Z nějakýho neznámýho důvodu jsem se po zkouknutí prvních trailerů na Abrahama Lincolna těšil, ale už první ohlasy ukázaly, že to s nim tak žhavý nebude. Největšim překvapenim pro mě bylo jméno Tima Burtona v pozici producenta. Občas se fakt nestačim divit, co všechno jsou úspěšný hollywoodský filmaři určitym způsobem podporovat. Čekal jsem, že aspoň v něčem bude mít snímek áčkový parametry, ale všechno od rutiního scénáře až po nesympatický herce (resp. mizerně napsaný postavy) smrdělo průměrnym béčkem. Možná jenom efekty spolu s hudbou měly občas svý světlejší chvíle. Ani nelituju, že jsem nenavštívil kino, jak jsem původně plánoval, jedna domácí projekce bohatě postačí.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Do kina jsem odešel se smíšenejma pocitama, když spoustu recenzí označovalo Loopera za "inteligentní" scifi, který neni uplně jednoduchý pochopit. Nepatřim mezi filmový teoretiky ani milovníky složitejch filmů, takže mě nakonec ani příliš nepřekvapilo, když jsem z kina neodcházel nijak zvlášť nadšenej i přesto, že je akční scifi muj oblíbenej žánr. Looper je prostě jinej. Má zajímavou atmosféru i herecký obsazení, ale větší rozpočet by mu rozhodně slušel (akční scény, kostýmy nebo výprava by zasluhovaly rázný vylepšení). U spoustu lidí film zabodoval hlavně příběhem, kterej však šel spíš mimo mě. Jednak jsem se v něm občas vážně ztrácel (časový posuny), nicméně si myslim, že závěrečnou pointu jsem snad pobral. Ale hlavně scénář obsahoval spousty hluchejch míst v podobě artově laděnejch záběrů nebo nezáživnejch a dlouhejch rozhovorů (Willis a Gordon-Levitt v kavárně). Stopáž by zasloužila výrazný zkrácení a moje projekce se klidně mohla odehrát v klidu domova, protože návštěva kina muj zážitek nijak neovlivnila, tři slabší hvězdy.

Unesená (2012)

Dafaq did i just see? Simon West letos natočil druhý Expendables a já jenom doufám, že nebude dostávat prachy na svojí produkci jen proto, že se na obal DVD frkne nápis "Od režiséra Expendables 2", aby se výtvory na úrovni průměrnýho video filmu "prodávaly samy" a nebudou tak vznikat takovýhle kraviny. Naprosto zbytečnej snímek, kterej nemá snad ani jednu aspoň průměrnou chvilku. Cage už dosáhnul (nejen) hereckýho dna dřív, ale zdárně v tom pokračuje. Příběh nepoužitelnej, stejně jako beznohej taxikář, jedna silnější hvězda.

Austin Powers: Špionátor (1997)

Koukatelná nízkorozpočtová crazy komedie se už jen tak nevidí. Radši ani nedomýšlim, jakej by byl výsledek, kdyby Austin Powers vzniknul dneska. Spoustu vtípků fungovalo na jedničku (záchod, kruhová terapie apod.) stejně jako parodický narážky na Bonda, mimochodem taky díky slušnýmu herectví, který předved Mike Myers. Nízkej rozpočet se projevoval předevšim na úsporný výpravě nebo slabších kulisách. Ale hlavní je, že dokázal film slušně pobavit (v určitejch momentech jsem se fakt až smíchem za břicho popadal), takže hodina a půl utekla jako voda, čtyři slabší hvězdy.

Pod povrchem (2000)

Na Zemeckisovy poměry hodně slabej kousek. Budiž mu ale omluvou, že ve stejnym roce šel do kin o poznání kvalitnější Trosečník, takže nejspíš veškerou energii věnoval právě jemu. Pod povrchem nedokázal pořádně uhlídat, předevšim dost přepálil stopáž a nevybral si uplně záživnej scénář. Režisérsky je film taky docela nezajímavej a slušná atmosféra funguje jen chvíli. Skutečně zajímavej byl jenom Harrison Ford v neobvyklý roli, třetí slabá hvězda právě za něj.