Strach(y) ze tmy (2007)

Poněkud rozporuplní sestava povídek-pár jich zaujme a pár naopak zklame. A ten abstraktní monolog? Hodně, hodně nudná a zbytečná vata.

Pátek třináctého (2009)

Totální zklamání...no co taky čekat od remaku. Bože ať už daj těm starým klasikám pokoj. Pořád se je snaží "oživovat" a pak z toho vznikaji takovy paskvily jako tohle. Jedna hvězdička za Padaleckiho, protože toho herce mám rád díky roli Sama Winchestera.

Valčík s Bašírem (2008)

Film působí jako celek docela zmateným, možná chtěně zmateným dojmem. Jednotlivé scény z války ale působí naopak velice přímě a nekompromisně. Závěrečná hraná tečka je opravdu "zářez".

Ve jménu otce (1993)

Další úžasný irský film s tématikou IRA, který obsahuje tak silný příběh, jež nemůže nechat nikoho chladným. To je jasných 5 hvězdiček.

Strážci - Watchmen (2009)

Když jsem na to šel do kina, říkal jsem si "tak teď sem zvědavej jak moc to ten Snyder dosere" (vzhledem k tomu jak dosral 300). Po filmu jsem ale musel přiznat, že to nedosral skoro vůbec. Striktně se držel předlohy, což považuju za plus, protože kdyby si do Strážců přidával to co do 300, tak bych asi jel do USA a osobně bych mu za to naliskal. Stráži jsou totiž natolik mnohovrstevnatým dílem, že bylo lepší že to zkopíroval, než aby to nějakým způsobem překroutil. Dávám mu 4 hvězdičky. Úvodní scéna s dylanovou písní The Times They Are A-Changin' je skvělá... Ještě takovou malou poznámku: lituju diváků, kteří na Strážce šli bez znalosti komixu. Museli v tom mít pěknej gulášek. Možná je to ale na druhou stranu donutí si komix sehnat a přečíst.

Vanishing Point (1971)

Dlouhej kus pouště, úžasnej Challenger v rukou bývalého závodníka a svoboda na čtyřech kolech. Pěkné.... Sice je to defakto film o jedné honičce, ale mě se to líbilo.

Království (1994) (seriál)

Postmoderní seriál, který se nedá nikam zařadit..

Svět podle Garpa (1982)

Pro mě jde jen o chabý pokus zachytit filmovým médiem nezachytitelnou poetiku této knihy. Nicméně jako film samotný funguje docela dobře a jde o příjemnou oddychovku s pěknými hereckými výkony a hezkou hudbou (včetně mé oblíbené skladby od Beatles "When im sixty four").

Pád do tmy (2005)

První věc, kterou mě tento film přilákal, byla vidina nezvyklé atmosféry a příslib (z originálního textu distributora) nějakých těch obludek. Ok, film jsem sehnal a ihned pustil. Zprvu převažovaly kladné reakce- skupina ženských se vydává do jeskyní, kde bude určitě tma, tudíž slibovatelná atmosféra se nezdála až tak nerealizovatelná. Vždyť už jeskyně jako taková je dost dobrým důvodem bát se. Stejně jsem ale pořád čekal na ty "humanoidy". Ti se objevili celkem rychle, ale bohužel s nimi přišel drobný úpadek filmu. Začalo mi vadit dost věcí- nestvůry otřesně řvaly, střih byl až příliš chaotický, nebylo toho moc k vidění ( ale to chápu, v jeskyni je tma jako v pytli) a taky se mi v té tmě dost pletly hrdinky ( to bylo taky dáno docela odfláknutým úvodem, ve kterém nebyl čas na "vštípení" jmen jednotlivých dívek do paměti). Celkové hodnocení- lehce nadprůměrný horůrek s neotřelým prostředím jeskyní, s hnusně uřvanýma potvorama a s pěkně blbým koncem. Nicméně bude určitě zajímavé počkat si na další počiny Neila Marshalla. Určitě jej za tento film nezavrhnu.