Strašidla (2016)

Moc nechápu ta odpadující hodnocení. Většinu Troškových uřvaných hoven opravdu nemusím, ale je pár kousků, které se docela vydařily a neurazí, a Strašidla nebo Nejkrásnější hádanka mezi ně podle mne patří. Interiéry jsou pěkně zpracované, herci dobře obsazení a dialogy jsou místy docela vtipné. Není to nějaké velké dílo, ale na Trošku to je ultranadprůměr, ani jsem nevěřil, že je to od něj.

Božská Florence (2016)

Čekal jsem katastrofu, ale kupodivu to neurazilo.

Čertí brko (2018)

Musím přidat na 5*, protože je potřeba ocenit věci nové a neotřelé. Příběh (nebo spíš pohádku pro dospívající a dospělé) jsem viděl už dvakrát a jsem si jistý, že si ji rád zkouknu i potřetí a počtvrté. Proč? Protože má to, co má kvalitní film mít - neotřelý scénář, dostatek narážek a vtipu, vybroušené dialogy a herecké obsazení, a nadčasovost, které zajistí, že ani při dalším shlédnutí se nepřestanu bavit.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Nechápu, jaktenhle omyl může mít stejné skóre jako pohádka O vánoční hvězdě, která byla o míle vtipnější, s lepší atmosférou a zábavnější. Ebena mám rád, ale tady mi vyloženě nesedl.

O vánoční hvězdě (2020) (TV film)

Konečně nějaká změna. Dost už byloTří ošříšků a uřvaných Troškovic takypohádek (letos jsem dvakrát zapnul, dvakrát viděl 10 vteřin a dvakrát předně věděl, kdo to režíroval). Tahle pohádka je prostě příjemná, civilní, když hvězdné osazenstvo a lokace, tak hvězdné, žádné velké přehrávání či pitvoření, děj dostatečně jednoduchý, aby nezabil atmosféru, princezna dobře vybraná, hvězda taky, učitelskej v pohodě a Proxima konečně správně obsazená - Geislerce dokonale sedí role mrch, pro ty se zrodila, a Huba v roli Měsíce překvapivě úplně v pohodě. Tohle je pohádka, na kterou se klidně podívám znovu, a schválně (ale jen trochu) přepaluju počet vězd, protože každé takové pohádky je třeba si vážit.

Old Guard: Nesmrtelní (2020)

Viděl půlku a nevím, jestli někdy vůbec dokoukám. Spatlanina tajemna a drsňácky mluvící a hrající hlavní hrdinky nepůsobí přirozeně, naopak působí děsně lacině. To neměla Charlize za potřebí.

Ava: Bez soucitu (2020)

Další z příkladů, že kde není chytlavý scénář a režie, nezachrání to ani dobří herci. Celý biják je jen skládání už 100x viděného. Jessica není dobrá herečka, nikdy nebyla, ale když se namaluje, tak je docela šik, Colin hraje záporácký průměrný standard obalený spoustou rádoby hlubokých keců a John Malkovich ... snad ani nehraje, vypadá v králi Learovi, jak odříkává ty repliky, no nic. Když je nějaká akce tělo na tělo, je nastříhaná dostatečně zběsile na to, aby nebylo poznat, že to Jessica nedává, přestřelky jsou jak z béčkového akčňáku 80 let - jedna agentka likviduje v prakticky otevřeném prostoru dvě jednotky vycvičených vojáků s automatama a vestama, to jako fakt? A ten unylý a jako otevřený uspěchaný konec ... No, ono to vlastně béčko je, nestojí to ani za zkouknutí. Celý děj jsem odhadnul někdy po deseti minutách, když jsem zhruba zjistil, kdo je kdo - a nespletl jsem se.

Vychováni vlky - The Beginning (2020) (epizoda)

Nějak se nám ty nesmysly, nedomyšlenosti a nelogičnosti vrší, a aby nebyly tak zjevné, zabalí se to do tajemna a nepochopitelna. Začíná mi to čím dál víc připomínat Terra Novu, děr je tam stejně požehnaně a začíná to být seriál pro puberťáky, jenom je teda víc zamotaný a nepochopitelný, jsem fakt zvědav, jak se z toho vymotají... P. S. kdyby při průletu otevřeli dveře, všechno vyřešilo, ale to by nemohla být druhá série :D

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Narozdíl od jiných seriálů, v tomhle jsou postavy tak dokonale napsané, herci vybraní, dabing vyvedený a scénář a hlášky promyšlené, že baví i po několikerém shlédnutí, nejednou jsem dostal skutečný záchvat smíchu. V posledních sériích (když se začaly řešit takové ty rodinné a svatební problémy) samozřejmě sklouznul k občasné repetitivnosti a únavnosti nebo přehnanému patosu, ale který seriál ne, naštěstí to nebylo nikdy na dlouho. Z amerických sitcomů se u mne tenhle řadí ke špičce, když porovnám třeba s Přáteli nebo HIMYM, je to 100 a 1.

Ztracen v džungli (2017)

Vcelku ucházející survival, v první půli slabší, ale pd sjezdu řeky se to dovře rozjede, a i když se některým věcem moc věřit nechce a přičítal bych je spíš autorově potřebě přidat víc dobrodružných prvků nebo filmařům vyšponovat napětí (např. ten konec u řeky, ZROVNA na tom místě, ZROVNA v tu chvíli, ZROVNA ... no, však víte, nereálný, že jo. Ale jinak dobrý, Daniel v džungli dost přesvědčivý, určitě se člověk nenudí.