• Thriller

47 metrů (2017)

Po Mělčině připlul na scénu další letošní žralok. A je lepší, i když je ho ve filmu tak málo, jak jen je to ve žraločím filmu možné. V příběhu jsou použity realističtější, nebo spíš pravděpodobnější okolnosti, tak aby výsledek filmu fungoval. Klaustrofobie, zhoršování situace a rychlý žralok, co se z neprůhledné vody vynoří s rozvalenou hubou, dokazují, že lze natočit děsivý, vážný a slušně vystavěný žraločí film, který si za snahu a správný směr zaslouží čtyři hvězdičky.

Jedna noc (2016) (seriál)

Nic menšího než úžasný seriál s ohromujícím hitem jménem John Turturro.

Kfulim (2015) (seriál)

Pět obyčejných lidí se ocitne v mezinárodní špionážní aféře. Napsat něco víc, nebo dokonce nechtěný spoiler pro tuhle dusivou paranoiu, kde každý lže všem, snad ani nejde. Lahůdkovej scénář i herecké výkony totiž rozehrají naprosto strhující a nepředvídatelnou past na diváka.

Jack of the Red Hearts (2015)

Dobře míněné rodinné drama, které se bohužel díky obnošenému scénáři stane velmi rychle předvídatelným. To pak herci mohou dělat co chtějí, ale potěší snad jen ty, co mají rádi jednoduché příběhy, bez potřeby dozvědět se o autismu něco nového.

Olive Kitteridgeová (2014) (seriál)

Za čtyři epizody stihl seriál něco úžasného, a to zamilovat si tohle zvláštní manželství, kde si Olive s Henrym nemohli tvořit větší protipól. Jejich manželství se často zdálo skličující, ale přesto jsem cítil, jak se někde hluboko mají rádi. Hlavně Frances McDormand předvedla bolestivý a neuvěřitelně srdečný výkon, který se v podstatě nedá popsat slovy. Láska, ztráta, deprese, a co by bylo kdyby...Nemám slov a těsně po skončení nenacházím negativa.

Mělčiny (2016)

Až jeden hned nevěděl, jestli jde o reklamu na tropickou dovolenou se sličnou surfařkou v ceně zájezdu, nebo půjde opravdu o nerovný boj proti žralokovi velkýmu jak kravín. Blízko smrti, mršině velryby a invalidnímu rackovi, se tato vynalézavá surfařka s typickou americkou nebojácností pustí do křížku se žralokem a přiznávám, jednou jsem se lekl jak prase. Ale brak jako spousta jiných žraločích béček to naštěstí není.

Stranger Things (2016) (seriál)

Stranger Things mě naprosto bez námahy vtáhly do malého městečka a jeho noční můry. Dveře zvědavosti byly otevřeny, nebo spíše rozkopnuty, hned od prvního dílu a že tvůrci milovali 80. léta, nešlo nevidět. Skvělá znělka i elektronické podmazy, sympatická parta čtyř kluků a chvíle údivu i hrůzy, mně přinesly úžasně atmosférický a roztomilý seriál, kde nostalgie nemusí vypadat jako pouhá kopie.

Správní chlapi (2016)

Napůl thriller, napůl parodie a tomu odpovídá i rychlé střídání násilí a grotesky. Nešetří se ani jedním a díky hlavním hvězdám, které si odskočili mimo jejich obvyklou hereckou zónu, to kupodivu funguje. Žánrově je to bohužel mimo mě, ale mám pro film uznání, bylo to příjemné, místy vtipné a oddychové...

Hvozd (2015)

Dávám pět hvězdiček, ale pouze kameramanovi, ten odvedl skvělou práci. Dokud film budoval strašidelnou atmosféru mezi rodinkou, co se nastěhuje do lesů a jejich sousedy, bylo to hodně dobrý. Ale jak tohle vlákno ustoupilo místní mytologii, můj zájem opadal. Horor se napětí a hrůze nebrání a sluší mu kolonka "koukatelné".

Vraždy na Shetlandech (2013) (seriál)

Dvojdílná první série byla jako studený předkrm skvělá. Ostrov, kde je jen obloha a moře, a kde svědkem záhadné vraždy mohou být nanejvýš racci. Originalita možná pokulhává, ale inteligentní divák může na nudu zapomenout a to díky ohromujícímu prostředí ostrova, tak i podobou se skandinávským stylem vyšetřování. Zatím čtyři, rád to po další sérii zvednu...