• Thriller

Joanna (2010)

Pomalý a tichý příběh o polské ženě, jejiž čin se v okupovaném Polsku rovnal rozsudku smrti. I bez jediné strhující akce dokáže film udržet napětí a skvěle zobrazit charakter hlavní hrdinky, pro kterou každá minuta jejího života znamenala neustálý strach a nedůvěru. Hodně smutný film.

Zootropolis: Město zvířat (2016)

Velkolepý animák, kde každý chlup na těle zvířat vypadá tak, jak má. Malej zajda chce být policajt, tak si pro uniformu doskáče až do ulic Zootropolis. Města, kde neexistuje potravní řetězec a tím vlastně vše začíná. Vtípky se prolínají s vzrušující detektivní zápletkou, navíc obsadit za přepážku lenochody je geniální nápad a jak vypadá tahle utopie v reálném životě, přeplněná města různých lidí z různých kultur, vidíme sami...

Strýček John (2015)

Dva filmy v jednom. Doutnající thriller a flirtující romantika. Nejistotu, jak se tyhle paralelní děje propojí, podporuje krásná zasněná hudba a luxusní výkon Johna Ashtona, navíc mě potěšil všeříkající úsměv šerifa v posledním záběru a já si tak odnáším přesně takový filmový zážitek, jaký chci z nezávislého filmu mít. 80%

James White (2015)

Přesvědčivý film, kde si smrt jednoho a blížící se smrt druhého rodiče, připravuje půdu pro Jamese Whitea. Lenošnýho týpka, který se chová podle toho, kolik si v noci předtím dal chlastu nebo drog. Změna v jeho chování s rychle se blížící smrtí matky je náladová jako celý film. Krom působivé scény v závěru jsem nějak emočně zasažen nebyl a tak zůstávám pouze na lepším průměru.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Režisér transformátorů se pustil do nové akce a pokud filmu prominu silně proamerickou agendu a leckdy nepřehledné přestřelky, tak se bylo na co dívat. Šest testosteronových bejčků si v téhle nepřetržité akci pěkně zařádilo a na to, že jsem sváteční akční divák, hodnotím to jako povedené dílko. 75%

Dvanáct (2007)

Tělocvična, dvanáct porotců, zdánlivě jasný proces, víc než únavná délka a dokonalý slovní ekvilibrismus. 75%

Případ SK1 (2014)

Případ známý jako "Serial Killer 1" a vrah přezdívaný "Šelma Bastily" . První sériový vrah Francie, který byl usvědčen na základě analýzy DNA. Pozornost zblízka zde není věnována vrahovi, ale dlouholetým vyšetřovatelům případu, což samosebou není na škodu, ale nedokázal mě prostě dějově strhnout. Jenže solidních evropských kriminálek je poslední roky jako šafránu a tak mě každé další "Dobrodružství kriminalistiky" zvedne náladu.

In fondo al bosco (2015)

Překvapivě dobré drama od taliánů, objasňující záhadné zmizení čtyřletého chlapečka z míst, kde se lidé oblékají jako rohatí démoni. Každý je tu nebezpečím pro každého a víc než proti nadpřirozenu, se v téhle rodině bojuje proti pocitu viny, zodpovědnosti a touze po pomstě. Není to veledílo, ale tahle tajemná skládačka z parádního prostředí mě zajímala až do konce a už jen jak tohle ohodnotit...Hodně silné tři, nebo slabší čtyři hvězdičky. 69%

V písku - Příslib svobody (2015)

Získat sympatie k německým vojákům nebylo nikdy tak snadné jako v tomto filmu, odehrávajícím se na dánském pobřeží, kdy při jejich zoufale vyčerpávající práci pomalu mizel rozdíl mezi dobrými a zlými. Under sandet je dojemným a současně syrovým portrétem této skupinky vojáků, který záměrně nebyl natočen násilně, a i když zde byla pomsta logickou volbou, příběh byl jemně vrstvený a vyhrál si s vývojem charakterů. Melancholická hudba v některých scénách mě ničila a čistě pocitově tak dávám pět hvězdiček.

Orel Eddie (2016)

Když tenhle Eddie skákal, táta na mě vždy od televize křičel: „Dělej, bude skákat Orel“. A byla paráda koukat na týpka, co ve vypůjčené kombinéze skočí o padesát metrů míň než ostatní a přesto se z něj diváci mohli zbláznit. Upřímně, film byl kýčovitej, že to víc nešlo. Nebyl ani humornej, ani vážnej, jak to dopadne všichni ví, tak proč na to vlastně koukat. Ale byl hodně příjemnej a lidskej, a tak proti všem očekávání a logice dávám Orlovi čtyři.