Srážka s mimozemšťanem (2011)

Vážně pohodová podívaná,mě příjde vtipná docela dost. Není to ten oslňující vtip jako U Tarantina,ale rozhodně neurazí. Herci slaní a mastní:),prostě dobrý,trefný a sympatický výběr,navíc neokoukaný. Ufon -zábavný.Běží to a leží jak má,nemám téměř co vytknout.

Millerovi na tripu (2013)

Je to vtipné a Millerovi půsoví opravdu jako OPRAVDOVÁ rodina. Povedená komedie, které se fantazie a klišervoucí scény meze nekladou. Komedie jako vyšitá a nechtějte od tohoto žánru více. Prostě zábava jak se patří.Uffff.

Prince Avalanche (2013)

Jsem asi blázen ,když tomuhle snímku dám za 5*****,ale já mám pro podobné ptákoviny slabost,navíc,když u herce,kterého mám zaškatulkovaného z určitých kladných a pohodových rolí , najednou vystrčí drápky a překvapí jako málokdo -pan božský Paul Rudd-kretén na entou,ale nééé, až tak docela. Naopak "Emile Hirch"- ten nepřekvapuje,jelikož každá z jeho rolí je úplně jiná a je doposud nevyhraněný,klobouk dolů za odvahu a všestranost tohohle nenápadného týpka. A nakonec i přátelství má tady určitou cenu,je tady po celou dobu, jen ke konci se potvrzuje a nabírá na síle. Zajímavý a jiný film.:)

Děti moje (2011)

George Clooney je tady!!!:) V celé své kráse a pro mě hlavně v celé své herecké kráse. Úděl,který tady zažívá, mu rozhodně nezávidím. Místy otravné,jindy poučné,ale hlavně dívatelné. Takový zvláštní film, je to s ním jako na houpačce,místy dramatický a naopak pak odlehčený a zábavný. A to se mi na něm líbí, takový je život a všichni v něm obšas přehráváme,takže mu tohle malé mínus promíjím.

Hunger Games (2012)

Co dělá tenhle fima tak zajímavým? Zřejmě to,že jde o hru o přežití a nemordují se tam dospělí,ale děti různorodého věku. Nepůsobí to příjemně,alespoň ne na mě, na dámu ve středním věku.Jenomže kdyby o šlo o dospělé, ztratilo by to na zvláštnosti a originalitě. Scény,kde se objevuje Stanley Tucci se svým hárem a show jsou příjemným a odlehčeným zpestřením. Naopak vzájemná, skrytá náklonost ústředních hrdinů je klišoidní,ale což, netáhne se to,nechybí tomu napětí a těším se až se vydám na pokračování.

Světová válka Z (2013)

Výborná podívaná s neuvěřitelným startem. Ještě se ani nerozkoukáte a už se to mele,bez vysvětlení,bez času se na něco připravit. Pitt hraje jako vždy výborně,tihle herci jsou prostě tahouny všech podobných filmů,kdy bez nich by bylo hodnocení určitě nižší. Myslím si,že nepozornému diváku občas uniknou určité spojitosti a náznaky a určitě je i tohle jedna z věcí,které mě na tomhle filmu baví. Můžete vidět to,co ostatní nevidí,ale možná se pletu a všimnou si toho úplně všichni. Bavilo mě to méně než JÁ LEGENDA, ale má to hodně podobnou atmosféru. Prostě šupa.

Red 2 (2013)

Jediné co mě na dvojce baví, je mimika téměř všech herců a také počáteční epizoda s Anthony Hopkinsem. Setkání s ním je prostě balzám jak pro oči,tak pro uši.:) Na odlehčení ponuré nálady-DOBRÝ!!!

Kapitán Phillips (2013)

75% filmu tady dělá Tom Hanks,ten je opravdu excelentní. Díky němu přidávám jednu hvězdičku. Začátek filmu je výborný,napětí se stupňuje a člověk se neumí ubránit strachu. Malá chyba a parta pirátů obsazuje loď Kapitána Phillipse. Jsou nenasytní, nedůvěřiví a zákeřní a chtějí prachy a to za každou cenu. Role Somálců byly vybrány a zahrány taky skvěle,nejzuřivější Faysad Ahmed je neudolatelný. Postupem času se situace nemění a zůstává na martvém bodě, s ním umírá i vystupňované napětí a leckterý divák i usne.:) Záchranná akce je jaksi na americký způsob,ale pokud by byla alespoň z poloviny v takové velikosti i ve skuetčnosti,tak mám pocit,že někde na lidech ještě záleží.

Zmizení (2013)

V průběhu sledování tohoto díla jsem byla rozladěná,netrpělivá a nesvá. Ke konci jsem si některé pasáže pustila znovu a s odstupem času musím hodnotit kladněji. Je to herecký koncert a to zcela jistě- s na prvním místě Hugh Jackmanam, těsně za ním je Paul Dano a Melissa Leo......a až hodně za něma je Jake Gyllenhaal a je mi úplně jedno, co se kde píše.:) Zmizení, je vzhledem k tématu docela psychicky drastický film, kdy mnohdy jen domněnky a shody náhod nestačí.spoiler: "Nevím jak Superpéro přišel na to,že pervert s ustřelenou hlavou je tam jen navíc,není, určitou spojitost to má a pozorný divák navzdory rychlým titulkům:) určitě zaznamená jakou. Přibližně v polovině filmu jsem měla pocit,že se v tom rejža nějak moc plácá a prodlužuje svými až nenápady stopáž,přes to přese všechno se jedná o povedenou krimi s atmosférou až severského filmu.

Rivalové (2013)

Lahůdka ze sportovního prostředí s dějem založeným na skutečných událostech a s herci, které nemusím,ale měním názor a ode dneška je zbožnuji. Sportovní záběry ze samotných závodů mají sílu a punc autentičnosti. Vztah mezi Huntem a Laudou je od začátku plný napětí a odlišných názorů,přesto má něco do sebe a je tím, co mě na tomhle filmu baví ze všeho nejvíce. RIVALOVÉ si mají vžy co říct, jsou jiní a přesto to, co mezi nimi je, je to, co tomuhle filmu dodává tu šťávu. Můj obdiv mají oba dva. Krásný film o zajímavých lidech a mít jen 10% z odhodlanosti Nikiho Laudy a svobody z Jamese Huntu ,tak jsem ten nejšťastnější člověk na světě.