Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

80% bych dala určitě,ta jedna hvězda navíc je proto,že se jedná podle mě o jeden z nejpohodovějších filmů poslední doby. Vizuální stránka naprosto skvělá,hlavně ty problesky mezi realitou a sněním. Dobrý nápad. Tenhle film má hlavu a patu a hlavně je taky jednou o normálním,slušném a hodném člověku,což se poslední dobou nevidí zase tak často.:) Pro někoho nuda.Některé prvky jsou vážně vtipné-malá čižma piva,setkání s fotografem... a navíc Shirley MacLaine hraje pořád svěle a Kristen Wiig vlastně taky.

Klub poslední naděje (2013)

Co dodat, předsudky-hnus, korupce-hnus.Ale nadruhou stranu i bezvýznamný člověk dokázal téměř nemožné,když bojoval za to,čemu věřil. Tímhle je ten film neuvěřitelný,stejně jako fyzickou proměnou a unaveným zjevem Matthewa....a ta poslední scéna,ten střih,přesně v tomhle bodě jsem si ten konec přála.

Blízko od sebe (2013)

Vždycky jsem to s Meryl měla,tak,že buď mě leze na nervy a přehrává nebo naopak, nemá občas ve svém projevu konkurenci. Tady byla excelentní,uvěřitelná,úžasná. Kolik téhle ženské je,že umí být tak ironická? Sled událostí spojí nuceně nefungující rodinu na chvíli dohromady a to,co se při tom všem děje,je nářez,ale zároveň i očista. Každá z postav má co nabídnout,i když jen na pár okamžiků. Pro někoho pomalé tempo,pro mě však zklamání,když přichází konec.Kdo se nerad babrá ve vztazích,tak adie,pro ostatní lahůdka a Kings of Leon nakonec---wow.

Jasmíniny slzy (2013)

Po dvaceti minutách sledování si říkám,že tenhle rukopis je mi hodně povědomý a jóó bingo je to Allen. Tyhle dialogy,prapodivné postavy,které jsou blíž realitě,než si člověk myslí. Cate Blanchett jako Jasmine,která zavírá oči před tím,co nechce vidět a žije si svůj život podle svých představ,které zůstávají jen představami. Její upocená,zásadová a slušná postava žije ve svém bludum, po facce,kterou dostává stále více a více. Blanchchett je tady prostě úžasná,nervičky jsem z ní měla,ale ty dialogy...člověk se do toho musí dostat a pak to šlape.

Temný případ (2014) (seriál)

Proč nedat po prvním díle za pět,když to pak můžu zvesela změnit. Pocit zpomaleného tempa,které z téhle podívané mám, mi vyhovuje. Herecké polohy minulost vs. budocnost hercům nabízí barevnost ve svém projevu. Mattew je výborný v obou obdobích,kdy z rejpala je ještě větší a jde vidět,že nejen divák příjde na své, i on si to hraní zřejmě hodně užil.Skvělost. Woody mu s lehkostí sekunduje,hlavně v současnoti je už tím, za koho ho mám ráda,lehce ironický týpek. Zřejmě tenhle případ bude hlavně o hereckých výkonech a hodně zajímavé herecké dvojce, samotný příběh také nabádá ke zvědavosti a svým napětím láká na další díl,hudba,tohle seskupení jenom umocňuje a já si jdu zaplatit další měsíc HBO.

Lidé jako my (2012)

Elizabeth Banks je opravdu moc hezká a ještě navíc dobře hraje. Chris Pine byl do role vybraný dobře,jak podobou(sourozeneckou),tak mi tam seděl i jaksi charakterově. Zezačátku nesympaťák,který se vybarvuje a myšlenky srovnává postupně,až nakonec uzrává a postaví se všemu čelem. Kdyby to tak fungovalo doopravdy a častěji,moc by se mi to líbilo. Navíc mi ke štěstí stačí i jen pohled na mou oblíbenou, vyžilou Michelle Pfeiffer se dvěma brýlema na hlavě zároveň a hned mám o něco hezčí den.:)

Závan smrti (2007)

Závan smrti měl nakročeno správným směrem, nápad,prostředí nehody,zima,noc,tma. Křovákov,lekačky, to všechno docela funguje,ale přímo strach nějak nepřichází a i děj se nějak komplikuje a překombinovává. Škoda,škoda,ale podívat se na to opravdu dá.:)

Argo (2012)

Politická dramata nejsou mým oblíbeným tématem,jelikož si na ně nepřipadám dostatečně chytrá. Argo je však natočeno čistým a srozumitelným způsobem snad pro každého. Nechybí tomu momenty napětí,stejně tak chvíle bezstarostnosti nebo naopak beznaděje. Jsou zde vyobrazeny způsoby a odlišnosti lidských ras, pro mě zatím nejlepší Affleck-co by rejža.

Těžké váhy (1995)

Když tak pročítám zdejší kometáře...spousta lidí se bere vážně a neumějí se od srdce zasmát. No já nevím, Stiller je magor,který se tváří téměř vždy stejně,ale zasměju se mu téměř pokaždé...komedie pro děti i pro dospělé,kde díky bohu není žádná hluboká pointa,jelikož by to i vzhledem k žánru bylo vcelku zbytečné. Supa,když to tlouštíci roztančí.:)

Správci osudu (2011)

Správci osudu mě bavili až na podruhé. Proč to tak je u některých filmů,nevím. Ale je to fajn zjištění, stejně jako sledování tohoto romanticko, sci-fi thilleru. To Thiller bych tady brala trošku v uvozovkách. Je to inteligetní,hezky se na to dívá a plyne to pořád stejně dobře,rychle a uvolněně.