Hačikó - příběh psa (2009)

Komorní film se skromným, ale hodně silným příběhem. Sám fakt, že se v Tokiu opravdu odehrál je víc než dojemnej (a nepopírám, že jsem měl v závěru knedlík v krku). Významnou roli hraje Kaczmarekovo piano, který se celým filmem prolíná, dokážu si to představit jako krátkometrážní snímek beze slov, jen za hudebního doprovodu.

Batman: Odvážný hrdina (2008) (seriál)

Sympatická je kresba a kvanta známých i méně známých hostujících postav z komiksovýho univerza, příběhově je to ale až příliš infantilní.

Prime (2005)

Sympaticky civilní romanťárna s prvky komedie, krásně všední a uvěřitelná, bez patosu a srdceryvných tentononc.3,5*.

Klub vyděračů (2007)

...... se nevyplácí a za vším hledej ....! Tváří se to jako solidní thriller s rádoby překvapivým a šokujícím rozuzlením (motivací), ale ve finále máte pocit zbytečně strávených 98 minut , kdy sledujete hodinky a říkáte si "když už jsem to rozkoukal, počkám si jaký teda rozuzlení mi režisér nabídne...aha,takhle to je..hmm" (jediná dobrá byla krátká Brosnanova řeč v závěru,dal mu to pěkně zbaštit). Jako díl seriálu Alfred Hitchcock Presents s půlhodinovou stopáží (včetně původního názvu filmu) by to šlo, na celovečerák to nemá.

Extrémní předsudek (1987)

Poctivá žánrová střílečka z osmdesátek s drsňáckým šerifem, který víc střílí než mluví a typickým kýčovitým VHS obalem. Pár westernových momentů se tam zaregistrovat dá, celkově na mě ale film nedýchal nějakým vysloveně westernovým feelingem. Spíš mi trochu evokoval Rodriguezovo Tenkrát v Mexiku- mexikáni, drogovej boss, zkorumpovanej agent/voják (samopal s tlumičem v rukou M.Ironsidea ve finálový přestřelce naprosto stejnej jako měl později Johnny Depp apod..) Označení jako klenot a podobný považuju ovšem za trochu nadsazený, i když se určitě nejedná o úplně klasickou osmdesátkovou produkci a tenhle biják za shlédnutí stojí, už kvůli nostalgii (3,5*).

Agent z vesmíru (2007)

Agent z vesmíru složenej z fialových světlušek za doprovodu Avril Lavigne z restaurace bojuje s partou dalších agentů složených z fialových světlušek (možná to nejsou agenti, ale je šumák jak je pojmenujeme..), kteří chtějí ovládnout svět a vyhladit lidstvo, to je panečku námět na trhák. Debilní scénář hodnej průměrnýho žáka 5.třídy, mizerný lokace a trapný kostýmy (záporačka v koženým kabátku, černý paruce a sem tam lacinou kérkou, klasická ingredience céčkových akčňáků). Bylo to tak hloupý, že jsem radši usnul (proto ta hvězdička).

V elektrizující mlze (2009)

Oproti hodnocení celkem solidní kriminálka, stavící především na atmosféře potemnělýho a do deště zahalenýho New Orleansu. Tommy Lee se se svým basetím výrazem do rolí stárnoucích drsňáckých detektívů hodí. Děj se sice drží ve víceméně stejný linii bez nějaký gradace, což je na jednu stranu možná škoda, na druhou stranu to víc než koresponduje s tajemnou aurou jižanskýho prostředí, kde čas jakoby plyne pomaleji. Občasný mysteriózní vsuvky s generálem konfederace jen dotvářejí atmosféru, ale nijak ji nenarušují.

Země ztracených (2009)

Vydařený aranžmá a v žánru dobrodružný komedie kvalitní triky, ale co se komediálních prvků týká ve finále hodně nevyužitej potenciál. Zpočátku se to tváří jako sympatická komedie, sem tam dobrej džouk, ale ke konci hodně skřípe, táhne se a ferrelův svéráznej humor nudí, páčto postrádá vtip. 2,5* za film, 0,5 za Aničku Friel (která sice moc nepředvedla, ale v těch šortečkách je děsně cute).

Manéž Bolka Polívky (1987) (pořad)

Stálice českýho zábavního průmyslu. I po letech patří k nejoriginálnějším původním zábavním pořadům, který kdy běžěly na televizních obrazovkách, především výběrem hostů od nás i ze zahraničí a rozmanitostí jejich vystoupení. V minulosti jsem sledoval pravidelně, dnes už jen vyjímečně, ale vždycky s nostalgií. Co bude až tady nebude...aha?

Rybí legendy Jakuba Vágnera (2011) (seriál)

Kdyby se Kuba Vágnerů oprostil od patetických hereckých projevů pokaždý když dramaticky tahá z vody nějakou tu předem naháčkovanou rybí chudinku, přestal si vymejšlet všudypřítomný fantaskní rizika (lochnessky, šavlozubý kapry a lidožravý žáby...dobře,to tam není) a a vypustil svý suchý hlášky (nejlíp nemluvil vůbec a na pozadí běžela nějaká hudba nebo bylo ticho), nebyla by to nejhorší adventůra. Na český poměry je to technicky velice pěkně zpracovanej materjál a lokace jsou to taky zajímavý,to se tomu musí nechat. Samotný výpravy by bohatě stačily, vlastně by tam ty ryby ani nemusil lov-it.