Kůže, kterou nosím (2011)

Nejsem zrovna znalý španělských filmů a tak jsem moc nevěděl, co mám očekávat, přestože mi byl film doporučen. Z názvu jsem rozhodně moudřejší nebyl. Byl jsem celkem překvapen, tak neobvyklá zápletka na mě zapůsobila. To vše v originálním španělském znění s Banderasem v hlavní roli = spokojenost.

Dům snů (2011)

Sice to není film, který by měl aspirovat na oskary, ale mně se líbil a velmi příjemně jsem si u něj odpočinul. Chvílemi jsem byl sice trochu zmatený ze zamotaného děje, ale posléze už vše bylo nanejvýš jasné. Sympatičtí herci a ideální délka zařídili, že jsem odcházel spokojen.

X-Men (2000)

Jeden z mých velkých filmových nedostatků je(byl), že jsem neviděl X-meny. Tak jsem se tedy konečně odhodlal a velmi jsem od toho očekával. Nicméně musím říct, že jsem byl poměrně zklamán. Celé to na mě zapůsobilo nějak vlažně. Jiné komiksové adaptace se mi líbily mnohem více.

Velká ryba (2003)

Krásný film, který vás bude bavit hned od začátku. Pokud jste viděli Stardust, tak počítejte s něčím podobným. Herci a hlavně McGregor jsou skvělí, rozhodně stojí za zhlédnutí:). 5*

Oko dravce (2008)

Když se řekne americký film, představím si tohle. Velká akce, velká auta, velké WTF momenty. Ale i tak film s těžko uvěřitelným příběhem dokoukáte. Průměr.

Honba za diamantem (1984)

Nejsem zrovna milovníkem dobrodružných filmů z osmdesátých let, ale tenhle se mi líbil. Přilákal mě k němu hlavně velký režisér a Michael Douglas. Oba dva odvedli podle mě moc dobrou práci. K tomu krásná Kathleen Turner a obrovský diamant, takže vše ok.

Angel Heart (1987)

Tak takový konec jsem vskutku nečekal. Neříkám, že byl špatný, ale trochu mě zklamal. Jinak průběh filmu byl vynikající, skvělá atmosféra, dialogy, dobrá hudba a dobří herci - vše byste v kvalitním filmu chtěli mít. 4*

Hráči se smrtí (1990)

Nemůžu si pomoct, mě tenhle film prostě nadchnul. Ať už hereckými výkony, tématem či dialogy na mě velmi zapůsobil i přesto, že se mi ho nepodařilo shlédnout v jednom kuse. Můžu jenom říct, že se strašně těším na plánovaný remake a že si ho určitě pustím znovu. Pro mě plný počet.

Blade Runner (1982)

Nechci odsuzovat film, na kterém se podíleli tak skvělí tvůrci, ale mě osobně to nebavilo. Už jenom to, že jsem film musel 3 x vypnout a zas se k němu vrátit, vypovídá o jeho poutavosti. Duchaplné dialogy v něm rozhodně nečekejte, vlastně ani jiné ne, je jich tam velmi málo. Většinou jsou k vidění jenom dlouhé pasáže s městem budoucnosti, které (vím, že je to 30 let starý film a asi je to tím) působí směšně. Ale atmosféra je dobrá, takže alespoň ty 2 *.

Zrození Planety opic (2011)

Překonal jsem se a před promítáním jsem si nepřečetl žádné recenze. A byl jsem velmi překvapen! Neznám sice pokračování, ale prolog se mi rozhodně líbil, takže brzy doplním své mezery. Zaručeně se vyplatí jít na to do kina. Mimochodem je to až neuvěřitelné, co se dá všechno dneska počítačem udělat :)