Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Díl, který jsem očekávál asi nejívíc a nejvíc jsem si od něj i sliboval. To vše se naplnilo, dostalo se mi něco pře 2 hodiny napětí a místy nečekaných vyuzlení, neboť knížku jsem četl asi před 3 lety a spoustu jsem zapomněl. Je tam sice i pár hluchých míst, ale přes ty se člověk snadno přenese. Myslím si, že rozdělení 7 do dvou částí byl skvělý tah. Tohle se mohlo nelíbit jenom těm, co to nečetli. Scéna s rozdvojováním v bance je skvělá. 4,5 *

Hotel Rwanda (2004)

Skvělé. Velmi dojemný a smutný film se skvělým Donem Cheadlem. I kdyby to nebylo tak skvěle udělané, jak to je, zaslouží si to uznání už jen, že ifnormuje o hrůzách, které se dějí/děly v Africe a o kterých se u nás nikdo nedoví. Velmi působivé. Navíc mám slabost pro Jeana Rena.

Gran Torino (2008)

Když jsem se doslechl, že to je poslední Eastwoodův film, chtěl jsem na něj zajít do kina, ale bohužel jsem to nestihl. Tak jsem se na něj podíval tedy doma a i doma na mě neskutečně zapůsobil příběh patriota, který se celý život dřel a nakonec zjistí, že si ho váží více cizí lidé, než jeho vlastní rodina. skvělý film, jediné co mi občas trochu nesedělo, bylo množství rasistických nadávek, ale přes to jsem se přenesl. 5*

Sexuální praktiky pozemšťanů (1999)

Poprvé jsem tenhle film viděl, když mi bylo asi 9 a stejně jsem se bavil. Nějaké věci jsem nechápal, ale to mi nevadilo, smál jsem se skvělým hláškám Vladimíra Čecha a na obsah jsem nedbal. Až teprve teď, když jsem se na něj čirou náhodou podíval znovu, jsem jej docenil. Vtipná a originální komedie, která určitě neurazí. P.S. Simulace spermií nemají chybu :).

Kmotr III (1990)

Po delší době ( a po předchozím shlédnutím 1 a 2) jsem se odhodlal pustit si i třetího kmotra, i když jsem tušil, že to možná nebude takový herecký a dějový koncert. Bál jsem se zkažení dojmů z předchozích dvou dílů. Nicméně jsem byl celkem příjemně překvapen a rozhodně jsem si mínění nezhoršil. Nějakou chvíli mi sice trvalo než jsem si na staršího Al Pacina s rozcuchanými vlasy zvykl, ale zvládl jsem to. Horší bylo překonat fakt, že se rodiny ujala částečně i jeho sestra, která byla předtím vždy odstrkována. To dělalo trochu neplechu. Ale jinak to rozhodně stojí za to, se na to podívat

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Musím uznat, že to co jsem o toho čekal se naplnilo, totiž kravina s Jimem Carrey. Animace nebyly udělané nějak suprově, ale dalo se to přežít. JInak příběh takřka nulový, ale Carrey standart, takže to ještě celkem šlo.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Trojka je stále místy nesmírně vtipná a zábavná, ale je vidět, že již tvůrcům pomalu dochází dech. Přesto je to pořád velmi dobré pokračování skvělé serie, rozhodně stojí za to vidět. Už jen kvůli Gbsonovi:).

Maverick (1994)

Pětikaretní pokr je sice kravina v porovnání s Hold´emem,ale co, je to pořád aspoň pokr. Jinak film, je trochu přitažený za vlasy, ale alespoň dost vtipný. Gibson s Jodie jsou fantastičtí, takže takové horší 4 * za fajn zábavu.

Skála (1996)

Musím podotknout, že Connery je úplně boží, alespoň v tomto filmu. Přesto jsem si pořád připadal, že koukám na o něco horšího Bonda. Technicky to bylo srovnatelné, příběh téměř totožný. Ale vtip tam byl a to je hlavni. Zimmer jako vždy - neodmyslitelná součást filmu.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Jestli byla jednička výborná, tak 2 se jí minimálně vyrovnala. Když jsem ji viděl poprvé, tak jsem se velmi dobře bavil, ale tentokrát jsem si to opravdu užil. Výborný humor, skvělá akce, nepřekonatelné hlášky. Prostě magor a negr:D.. Plný počet.