Dokonalý svět (2010) (seriál) odpad!

Píčovina, která nemá obdoby.

Sociální síť (2010)

IT je můj denní chléb, takže se na tento film dívám i z jiných hledisek než normální divák. Tenhle film by snesl přirovnání k Pirátům ze Silicon Valley. Není ale tak rozvleklý, nejde tolik do detailu a je ve všech směrech přímočařejší. Nutno ale taky říci, že není horší. Takže u mě za 4 hnězdičky ;)

Habermannův mlýn (2010)

Je to takové zvláštní... Hodně uspěchané, nebo spíše by se dalo říci že v tempu opravdu zběsilé - mouka, střih, němci, střih, vlaky, střih, židovské děti, ... Není to rozhodně můj šálek kávy, já rád filmy s postupně gradujícím napětím, pozvolna vyprávěný příběh a né zběsilosti. Herecké výkony taky jak kdo - půlka z herců působí ve filmu přirozeně, druhá půlka zase svým umem (v tom nelichotivém slova smyslu) sklouzává k takovému divnému mixu televizního a telenovelního herectví. 3 hvězdičky vzhledem k mému respektu době, kterou film líčí, jinak by to bylo za 2.

Swingtime (2007) (TV film)

Naprostá bomba na televizní poměry a velmi, velmi kvalitní film na poměry české. Troufám si dokonce tvrdit, ež to je to nejlepší, co česká kinematografie za poslední roky vyprodukovala. Tomu filmu nelze nic vytknout, snad jen když bych měl opravdu rýpat, tak Ingrid Timkovou. EDIT po 9 letech od prvního shlédnutí: Včera jsem to sčíhnul znova a je to zcela zaslouženě stále na 5*. Ingrid mi paradoxně tentokráte toliko nevadila, byť její herecký výkon nebyl úplně takový, jaký by si člověk představoval. Co mi naopak vadilo byla značná uspěchanost filmu (zřejmě aby se vešel do předem dané televizní stopáže). Nebýt toho, mít to ještě vybroušenější scénář (byť námět sám o sobě je tak silný, že pokazit ho chce um) a rozložit děj do řekněme dvojnásobné stopáže, tak bych asi (ne)váhal nad šestou hvězdou z pěti.

Pozemšťan (2007)

Poutavé vyprávění, resp. poutavý film. Na můj vkus ale moc upovídané a bez jakékoliv "akce". Nicméně zajémavé a rozhodně koukatelné, 3*.

Kontakt (1997)

Mám rád sci-fi. Dalo by se dokonce říci, že to je můj nejoblíbenější filmový žánr. Když se tedy objeví něco nového, či když "najdu" něco, co jsem ještě neviděl, tak moje srdíčko zaplesá. Stejně tak tomu bylo u Kontaktu. Dle popisu a hodnocení filmu jsem dostal ten onen "must_see_right_now" pocit a tak sem, v nejbližším možném okamžiku, film shlédnul. No ale nalijme si čistého vína, moc mě to nedostalo. Jako drama bych film určitě nehodnotil, thriller možná... s přimhouřením obou očí. Spíše bych to nazval jako - mysteriózní, romanticko-technická family sci-fi movie. Film je v určitých pasážích až moc rozvleklý, přebývají nudné náboženské, amerikanistické, katastrofální, nebo jiné jinak nepotřebné části. Jindy má ale opravdu dravý spád a Jodie je v hlavní roli opravdu skvělá. Konec je prazvláštní, osobně mi nic neřekl. Takže suma sumárum - viděl bych to na solidní 3*.

Sám doma (1990)

Klasika, která pohladí :)

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Rád bych všechny upozornil, aby jim za žádných okolností neunikl tento film. Činím tak z jediného a prostého důvodu - v komparzu tam hraju já! :) EDIT po shlédnutí filmu: Vidět jsem tak nakonec celkem dost, takových dobrých 15s. by to dohromady dalo :)) Ale vážně - co se příběhu týče, tak vcelku očekávaná odrhovačka, trochu více naivní. Když ale přihlédneme k tomu, že to je český film a navíc ještě televizní, pak jsou 3* na místě ;)

Třinácté patro (1999)

Ještě malý krůček a bylo by to za 4*. Ale i tak si myslím že na takovýto nízkorozpočťák super. Pravda, provedení některých triků značně pokulhává a jejich cena je na nich náležitě vidět, ale.... I tak mě to bavilo. A to je přeci u filmu tu nejdůležitější, ne? :-)