Já, padouch 2 (2013)

Joj, o třídu lepší jak jednička. Teda, ve chvílích, kdy se do toho snaží motat emoce, tak film trochu ztrácí šťávu, ale zas tak často to není. Mimoni jsou úchvatní, tlustej mexikán taky no a Lucy... Jó láska, ta kvete i s plešounem. Scéna rande s tou blbou blondýnou - top..

Já, padouch (2010)

Na to, jaká chvála se tady na film pěje, docela zklamání. Vtip není úplně často vtipný,humornýpotenciál mimoňů je krutě nevyužitý. Děj značně zkratkovitý, chvilkama jsem se až nudil. Nic moc.

Faunův labyrint (2006)

Solidní film, trochu zbytečně přeceněný. Kdyby zůstalo jen u reálného světa, tak se jedná o krátkou, špičkově natočenou povídku o hrůzných dětských zážitcích za války. Bohužel do toho vstupuje i fantazie děvčátka a ta je už natočená o poznání hůře. Námět by to byl úžasný, ale zpracování brutálně kulhá. Takže film nenadchne, ani neurazí. Jediné, co mne nesmírně rušilo bylo místy až idiotské chování toho děcka. No, a konec.. Na jedné straně nemá chybu, ale z hlediska druhé dějové linky je celkem ubohý. Každopádně nesmírně závidím schopnost dětí překrýt svojí fantazií hrůznou realitu ve zlé době, tuhle schopnost jako dospělí ztrácíme.. A je to asi škoda.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Dechberoucí, nesmírně smutný film. Film o beznaději, o lásce, o tom, že to špatné zevnitř musí nějak pryč. Conor se ventiloval přes svoji bujnou fantazii. Příběh nesmírně lidský a citlivě natočený. A konec? Takový hořký happyend. Film plný moudrých slov, která ale nepoučují, jen lezou do hlavy a emotivních okamžiků, které zasahují duši jako hořící šípy. Moc mne to zasáhlo, nad tímhle budu přemýšlet opravdu dlouho a je pravda, že mi došlo, že je nejspíš nutné změnit v životě pár věcí. Donutilo mne to k zamyšlení, kdo mne obejme, opravdu a s láskou, ve chvíli, kdy budu odcházet? Odpověď tuším a není pro mne příliš povzbudivá.

Kráska a zvíře (2017)

V záplavě božských efektů, pestrobarevných i temných záběrů, při dokonalém vykreslení atmosféry a celkem solidních hereckých výkonů tvůrci tak nějak zapomněli na vlastní vykreslení děje a práci s charaktery postav. To co by mělo film dělat filmem je hlavně v první půlce dost na okraji, druhá už je lepší, ale celkový dojem to nezachrání. Každopádně, na jedno kouknutí slušný.

Pravidla moštárny (1999)

Na konci jsem regulérně brečel. A zase mne dostal ten Švéd. Pravidla moštárny vyprávějí vlastně úplně banální příběh kluka, který ze sirotčince odejde na zkušenou do světa a živí se jako sběrač jablek s partou černochů. Ale jak Irving svou knihou, tak Hallström svým filmem z tohoto příběhu stvořili naprostý klenot plný lidství, pokoje a naděje. Naděje v to, že i úplně obyčejný život může být nádherný, když jím člověk prochází s pokorou, nadhledem a respektem k druhým. Absolutně netuším, proč jsem si tohle nechával tak dlouho unikat. Dobrou noc, princové z Maine, králové Nové Anglie...

Čokoláda (2000)

Tak jsem skouknul Čokoládu a napadá mne, že Hallström je asi jeden z mála, ne-li jediný tvůrce, který natočil remake svého vlastního filmu, neboť co jiného je Láska na kari než remake Čokolády? Pozměněné obsazení a trochu děj, ale jinak stejné prostředí, podobný příběh.. Prostě o tom, jak cizák se k Francouzům nastěhuje a vnucuje jim svoje vnímámí světa. A že tady to měla čokoládová kráska honě těžký. Otevřít si podnik přímo před vraty kostela v prostředí plném zkostnatělých věřících. Ale i přes všechnu nepřízeň opět vše v dobré se obrátí a režisér nás jako vždy vším příjemně, něžně provede za doprovodu úchvatného hudebního podkresu. A jen tak mimochodem, osobně toto považuji za nejkrásnější roli Johnyho Deepa ze všech..

Milý Johne (2010)

Klasická, pomalá Hallströmovka, která nemůže nikoho, kdo má jeho styl rád, zklamat. Opět nám vypráví krásný příběh plný lásky, naděje i beznaděje a dělá to svým báječně pomalým a klidným způsobem. Amanda naplno využívá svoje obří telátkovský oči, láska je opět velmi komplikovaná. Film na skouknutí z postele v objetí s někým milým..

Hypnotizér (2012)

Hallström jako mistr pomalounku plynoucích příběhů se pustil do detektivky. A svůj přístup nezměnil ani o píď, a překvapivě, není to vůbec špatné. Samozřejmě, točit to někdo, kdo na to má buňky, se svižným střihem, dramatickou muzikou a spoustou akce, bylo by to úchavtné, ale ani pomalý a rozvláčný přístup zde použitý filmu příliš neublížil. Jedna z mála klidných a přitom docela uvěřitelných kriminálek ( vypouštím konec, tam je to samozřejmě jeden nesmysl na druhém ). Příjemné pokoukání.

Skandál (2006)

Hallstromovi jsem doteď sežral všechno i s navijákem, ale tohle je zatím jeho nejslabší film, který jsem viděl. Nijak zvlášť mne neoslovil námět a navíc jsem se i dost nudil. Škoda. Tak aspoň že Richard Gere zde podává svůj standartní, nadprůměrný herecký výkon.