9. rota (2005)

Obrovské překvapení. Kdyby postavy nemluvily rusky, neměly na čepicích pěticípou hvězdu, považoval bych toto za velice kvalitní hollywoodský mainstream. Autoři si odpustili naprosto všechny zhovadilosti, kterých jinak bývají ruské filmy plné, tj. ruskou velkohubost, zpolitizovanost a podlézavá úcta k hierarchicky výše postaveným. Tady si ti nahoře úctu od podřízených doslova vymlátí. Skvělé záběry od počátku do konce, od rukování, po výcvik, první smrt a konečný brutální boj. Charaktery hlavních postav jsou výborně vykresleny, film se neutápí ve zbytečně detailně ukazované brutalitě, ale přitom zůstává syrový. Závěrečný záběr považuji osobně za jeden z nejpůsobivějších momentů, které jsem doposud viděl.

Jdi a dívej se (1985)

Tak, asi po hodině se mi podařilo se uklidnit a nadechnout. A přitom to vše začíná tak nudně, skoro nevinně, první část je skoro k nepřežití. Herec, jehož jediným výrezem je buď idiotský smích nebo ještě idiotštější čumění do blba prochází stále se stupňující hrůzou jako skoro nezúčastněný divák. Zpočátku je režisér milosrdný, vidíme pěknou holku, roztomilá děcka a úděsné reálie sovětské vesnice, až si říkám, co tam proboha Hitler hledal. Špína, humus, shnilé chalupy. Pak najednou blik a pouze náznakem nám dojde, že jeho rodná vesnice byla kompletně vyhlazena, milosrdně jde pouze o náznak a snad dvouvteřinový záběr skoro mimo kameru. A začíná putování, kde sice sem tam někdo umře, ale je to takový spíš mimochodem. A pak potká mužika s koníkem. A v této chvíli začíná ta nejúděsnější zfilmovaná apokalypsa, jakou jsem zatím kdy viděl ( překonává i vyhlazení židovského ghetta z Schindlerova seznamu ). Tvůrci diváka absolutně nešetří a i když spíše nepřímo, ale o to tvrději lijou kýble děsu, hrůzy a zvěrstev, které vypadá, jako by nemělo vůbec skončit. Ne, tenhle film je absolutně mimo cokoli jiného, co jsem prozatím viděl. Neskutečné.

Hannibal (2001)

Mně se to hodně líbilo. Hopkins je stále skvělý, Juliane Moore je rozhodně o třídu lepší, než Jodie Foster, děj je dobře napsaný. Nenudil jsem se ani chvilku a o to jde.

VALL-I (2008)

Moc pěkný animák o lásce dvou robotků. Výborně zpracované emoce, slušné množství dobrých vtipů. To, že jde o ekologickou agitku ani moc nevadí, co vadí je neúměrná stopáž, příběh není natolik nosný a vtipu není zas tolik, aby ospravedlnil to natažení. Ale i tak velmi dobré.

Konvoj (1978)

Film si pamatuju hlavně proto, že to byl jeden z mála, který byl z americké produkce ke shlédnutí i za komoušů. A protože nebylo s čím porovnávat, byl jsem z něj nadšený. Jenže po spoustě let jsem se na něj podíval nyní a je to strašné. Slabí herci, slaboučká režie, pitomé dialogy. Všechno je tak nějak podivné. Chvilkama mi přijde, že to je film jak stvořený pro Spencera s Hillem ( hlavně kvůli velice směšné rvačce v hospodě ). Ale jinak je to o ničem, utahané, bez děje. Dvě hvězdičky čistě z nostalgie.

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Komicky nadhodnocený film. Naprostá nuda asi tak 80% filmu, něco jako strach a napětí jsem pocítil jednou. První půlka o ničem a druhá je vlastně jen čekáním na to, kdy už konečně ta bloncka přestane ječet. Typický béčko za málo peněz, s tragickými herci, ubohým scénářem. Plné těch nejstupidnějších hororových klišé jaké znám. Tak špatné, že jsem se musel moc přemlouvat, abych to vůbec dokoukal

Řezník: Trendy zmrdi (2016) (hudební videoklip)

Skvělá věc, absolutní pecka. V tomhle je Pohl fakt dobrej a toho by se měl držet, protože to nemá chybu.

Ve jménu krve (2016)

Výtečný akčňák se skvělou citovou linií. Absolutně charismatický a ve své roli stoprocentně uvěřitelný staroušek Gibson, který se jen snaží zachránit svou dceru, která se k němu po spoustě let v problémech vrátila. Ani minutu jsem se nenudil, hlavní hrdinové jsou sympatičtí, padouši jsou odporní, všechno, jak má být. Miluju filmy bez happyendu a tady je konec zvládnutý naprosto bravurně.

Máma má raka (2016) (amatérský film)

Z Pohlových filmů je tohle nejspíš technicky nejlepší dílko, zvedla se úroveň herců, kamera, dokonce i nějaký příběh tady je. Moc mne pobavila inspirace Forrestem Gumpem. Vcelku se dá překousnout i občas zbytečná vulgarita. Jenže je pravda, že jelikož Pohlovi prostě pánbůh příliš talentu k filmařině nenadělil, tak ve chvíli, kdy se přehoupne děj do vážnější roviny a vulgarita skoro vymizí, začíná to být docela o ničem, kromě skutečně hodně dobrého nápadu s rozkopnutím krásnýho psíka a umlácením děcek v lesíku ( bohužel autor proti minule neskutečně vyměknul, a tyto věci se dějí mimo záběr ). Nevím, pokud by tvůrci zůstali u toho hospodskýho, ožraleckýho přístupu, asi by to bylo lepší, než snaha o něco víc. Konec to zabil, byl dost zbytečnej. I přes všechny výtky,prozatím to nejlepší z tvorby pana Pohla. DOPLNĚNÍ PO NĚKOLIKA REAKCÍCH: Tak mi zde někteří píšou, že jsem idiot, protože nechápu originalitu zbožňovaného pana Pohla. Řekněte mi proboha, co na tomhle filmu je originálního? Tak 20 % a to jsem přehnal. Zbytek je ubohý plagiát různorodé směsky filmů ( namátkou Forrest Gump, ...a bude hůř, případně dokola opakované vlastní náměty z předchozích filmů ). Dle mého názoru Pohl do omrzení opakuje neustále ty samé vlastní nápady a protože jich je málo, tak vykrádá tvorbu ostatních. Originalita tady žádná není ( možná konec, ale to je asi tak všechno ).

Trabantem do posledního dechu (2016)

S velkým zaujetím a zaťatými pěstmi jsem hltal každou zprávu o trabantím putování Austrálií a jižní Asií, jak je cestovatelé postupně zveřejňovali během své cesty. A zápisky byly v podobném duchu, jako z předchozích cest. Na film jsem se strašně těšil.A to, co přišlo, je pro mne největším zklamáním letošního roku. Ano, většina tady píše, že to rozumně sestříhat nešlo, ale nemyslím si to. Tady tvůrci selhali na celé čáře. Podstatná část filmu je nehorázná nuda ( zejměna australská část ), nejsou v něm takřka žádné emoce, je to celé divné. Tohle není ani cestopis, ani příběh, prostě takový prapodivný mišmaš. Většinu cesty vůbec netušíme, kde jsou, kam jedou, nic...Nejslabší z trabantích filmů. A většinou filmu prostupuje pocit, že tentokrát trabantí parta přecenila síly své í svých strojů, nasranost z toho, do čeho se pustili. Moc doufám, že seriál bude o třídu lepší.