Komando (1985)

Zhruba před deseti lety jsem viděl Komando naposled. Býval to jeden z mých oblíbených akčních filmů, i teď po letech to má stále své kouzlo a hlavně akce má "koule", jen je třeba se pousmát nad směšným scénářem a některými scénami. To však s odstupem času nevadí :)

Mama (2013)

75% Skvělá žánrovka, která správně pracuje a míchá jak mysteriozní krimi příběh s hororovou mamou. Dobře budovaný příběh, děj, atmosféra a skvělá práce hlavně s Mamou, která se objevuje jen tak, aby byl divák ještě více napjatý a prožitek z filmu tak umocňuje. Bohužel ve chvíli, kdy by měl film zabrat na plné otáčky, tak slevuje na tempu a zhruba 20 posledních minut je bez vytouženého nervydrásajícího konce. Největší problém asi vidím v tom, že Mama se objeví v plné své "kráse" - měla zůstat tajnou postavou filmu, která se objeví vždy jen tak, aby byl divák vyděšen, vylekán nebo jen uvažoval jak asi vypadá. Přesto nadprůměrný horor a zážitek v kině stál za určitě za to.

Lesní duch (2013)

80% Nemyslel jsem na to, že to bude remake, který bude stejně dobrý. Šel jsem do kina s tím, že si užiju nechutnou podívanou, podobnou původnímu snímku. A to jsem taky dostal, jednou tak nechutné, jednou tak brutální, s jednou tak více hektolitry krve. Pár zajímavých scén, pár ač jednoduchých tak skvělých hlášek a atmosféra celých 90 minut taky byla. Ten kdo chce srovnávat s "hororovou klasikou" bude asi zklamán, najde se zde i pár hloupých scén, dialogů, ale já si však, jako hororový fanoušek, nového Lesního ducha užil.

Hon (2012)

95% Přemýšlím, kdy naposled jsem z filmu cítil takovou bezmoc, bezvýchodnou situaci hlavního hrdiny. Emocionálně napěchovaný a vyhrocený film, počínaje silnými scénami (například kostel), stoprocentními hereckými výkony a scénářem. Sociální drama, které musíš vidět.

666 Park Avenue (2012) (seriál)

55% Jeden z loňských seriálů, který jsem neviděl do konce, přesto ho hodnotím. Ze začátku zajímavý mysteriozní příběh, kdy jsem měl chuť odkrývat příběh domů a jejich nájemníků. Chuť však s přibývajícími díly slábla. I když mě samotný příběh zajímal, to stejné se nedá říct o strašně necharakterních studených postav, špatných dialozích, tempu a napětí seriálu. Seriál mě musí upoutat hned, nebo v prvních pár dílech - tady se tomu nestalo a i přesto, že jsem se díval dál, poslední díly jsem již neviděl.

Arrow (2012) (seriál)

65% Dovolím si hodnotit aniž bych viděl celou první sérii, nýbrž polovinu. Určitě zajímavý akční "superhrdinský" seriál, který však místy sklouzává svými epizodami, respektive dialogy do průměru. Děj se motá kolem jedné hlavní dějové linky, přesto je zde několik dalších, které určitě obohacují seriál. Ale s Arrow jeden problém - seriál mě musí chytit, sledoval díl co díl, tady se to (možná) bohužel nestalo. Přesto určitě seriálový nadprůměr.

Bídníci (2012)

85% Nejsem milovník muzikálů, mám však strašně rád tohle literární dílo a ještě víc čtyřdílnou mini sérii s Depardieuem a Malkovichem. Možná i to trochu ovlivnilo moje hodnocení. Snad první polovinu (ne-li více) jsem téhle zpívané podívané neuměl přijít na chuť, možná taky proto, že takové hvězdné obsazení znám v jiných rolích, než jen v "toporných pozách" otevírat pusu. Vlastně to na mě působilo uměle, necítil jsem filmovou atmosféru, že by herci hráli, vžili se do postav a příběhu. Udělal jsem ale dobře, že jsem vydržel, s přibývajícím časem a vyvrcholením děje se tenhle pocit změnil na krásnou podívanou, ze které čiší špinavá doba francouzské revoluce, skvělá hudba, obraz, emoce pracují tam kde mají, zpěv povedený a záživný a nakonec musím i říct, že jde o povedený hollywoodský muzikál, který táhne především Crowe a Jackman.

Musíme si promluvit o Kevinovi (2011)

80% Aniž bych byl ovlivněn komentáři, které zde člověk najde, musím napsat to stejné - depresivní drama. I když zde příběh divák prokoukne brzo, je to jedno. Divákovi se zde servíruje, jak tvrdé a nekompromisní rány můžou dávat ženě a zároveň matce okolní svět, tak i rodina respektive Kevin. Některé scény jsou silné, nezapomenutelné a deptali i mě, diváka. Celou podívanou umocňují dobré herecké výkony.

Náš vůdce (2008)

85% Silný poučný příběh, jak může fungovat společnost, sociální začlenění. Příběh skvěle buduje odpověď na počáteční otázku až vše vrcholí v posledních scénách filmu. Určitě snímek, kterých bych doporučil hlavně jako takovou menší prevenci pro mladé lidi. PS. a taky snímek, který chcete vidět pokud se vám líbil Klass.

Jmenuji se Sam (2001)

80% Úžasný výkon S. Penna, neméně šikovná mladičká D. Fanning, v pozadí určitě i M. Pfeiffer hraje dobře a vlastně o tom to je, nebýt hlavně dobrých hereckých výkonů, příběh by nebyl tak působivý a dojemný. Určitě si každý také bude pohrávat s myšlenkou, na kterou stranu by se přidal.