Nespoutaný Django (2012)

95% Možná zbytečný nic neříkající komentář, protože vlastně ani nevím, co napsat, snad jen, že je to po všech stránkách brilantní snímek - neskutečně dobře namixovaná akce, humor, dialogy, scénář, kamera, herci, příběh, hudba i ten masakr na konci nemá chybu... i dnes se dá originálně a zajímavě natočit western. Filmový klenot.

Nic nás nerozdělí (2012)

80% Dech beroucí první 3/4 hodina, při které běhá mráz po zádech, se zatajeným dechem člověk sleduje až realistické prostředí tsunami, napínavý děj a osudy rodiny. Ne že by poté film upadal, ale přece jen se zbytek filmu motá okolo shledání či neshledání rodiny, o šťastném či nešťastném konci. Určitě zde nezastávám názor, že se jedná o nucený útok na city apod. Tady to prostě musí být, byť některé scény byly jistě upravené k lepšímu a působivějšímu závěru. A abych řekl pravdu (bez spoileru samozřejmě) - raději bych uvítal opačný konec příběhu.

Život je krásný (1997)

25% Ano, pochopil jsem myšlenku filmu, ale jinak pocit z filmu? Možná jsem byl trochu ovlivněný různě z internetu, jak "silný filmový zážitek" to je, čekal od toho něco jiného, ale i tak. Tohle nebylo ani trochu dojemné, pro mě povrchně zahrané, ani trochu nefungovala romantika, drama, vztahy mezi postavami, žádná část filmu mě vůbec nezaujala a popravdě po tom, co jsem viděl úvodní scénu na farmě, jsem si myslel, že jsem stáhl nějaký televizní film s ne-herci. Život je krásný, film krásný ale není ani trochu. Pardon, ale tohle už nikdy.

Life Cycles (2010)

90% Líbí se mi adrenalinové-sportovní-dokumentární filmy + když je to k tomu připojena dobrá myšlenka - zde ekologie (zrovna tímto se mi trefili do vkusu) tak je o zábavu postaráno. Úžasný obraz, kamera, to stejné platí o hudbě a to je u takových to snímků důležité a zde funguje na jedničku. Co se týká komentáře během filmu, pro někoho jen prázdné věty bez významu, pro mě však již dobře zkombinovaná propagace ekologické myšlenky a zamyšlení se prostřednictvím mountain biku.

Kletba z temnot (2012)

70% I když ničím originální další vymítání ďábla, vlastně lehce nadprůměrný horor, přesto po dlouhé době, nový horor, který fungoval a to hlavně díky poměrně dobré atmosféře, netáhnoucím se ději a !hlavně! skvělý herecký výkon N. Calis (ale i ostatní herci nejsou pozadu). Bavil jsem se a nenudil, čas u filmu rychle utekl.

Milý Johne (2010)

50% Nevím zda tomu nepřidal i strašný dabing (na který se v 98% nedívám) a nebo jen jsem nikomu nic nevěřil, vlastně skoro nic ve mě nezanechalo dojem, prakticky nic tzv. nebrnkalo na city. Jak po stránce romantického vztahu ústřední dvojice, tak třeba vojenského nasazení až po obyčejné rozhovory ostatních postav. A tak snad jediným plusem budiž pěkný soundtrack a postava Johnova otce (popřípadě vztah John - otec). Není to vysloveně špatný film, ale když už má být cílený na city, tak ať to působí, v tomhle případě tomu tak nebylo.

Nitro Circus (2012)

Smíchej jakýkoli klasický adrenalinový snímek (sk8, snb, moto, whatever..) s Jackass a máš tady Nitro Circus. Jasně, NC je známý název již z televize a prakticky se neliší. Pokud má rád člověk, adrenalinové sporty (zde hlavně motorky a kola) s dávkou humoru, přijde si na své. Nic nového, nic převratného, ale mě takové věci baví a hltám každou sekundu.

Dredd (2012)

75% Famózní erkové scifi béčko. Přiměřená dávka hlášek (scéna ve výtahu, kdy Andersonová čte myšlenky, nemá chybu), akce, rozstřílených těl a "blbostí" které jsou v takovém filmu třeba. Ten, kdo od filmu čeká sofistikovanou podívanou, bude zklamán, o tom Dredd není, tady má člověk prostě vypnout a sledovat jak soudce "rozdává rozsudky," trochu jinak než jsme u nás zvyklí (a kdo viděl The Raid - Zátah, určitě si všimne podobností). Jo a Slo-Mo je super! PS. Pro všechny, kteří píší, že je to "stejné" jako mnou zmiňovaný The Raid - Zátah, vězte, že Dredd byl dříve, i když později natočen).

Divoká stvoření jižních krajin (2012)

50% Nevadí mi, že film cíleně útočí na city diváka, nevadí mi svým způsobem úžasná a kouzelná atmosféra a myšlenka filmu, vlastně film není špatným. Chybu vidím prostě v tom, že mi nesedl, pro mě nestravitelné podání problematiky, se stylem vyprávění a přehršle metafor a myšlenek o životě, které by mi za jiných okolností asi ani moc nevadily, ale tady prostě jo. Možná dám filmu v budoucnu ještě šanci.

Silent Night (2012)

50% Na druhý den si tenhle horor s tisíckrát omletým příběhem nebudete pamatovat, i když možná jo - některé scény jako například nacpání polonahé ženy do drtičky nemá chybu. To je ale asi tak vše, sice tenhle Santa co místo rozdávání dárečků raději vraždí vysloveně nenudí, ale na druhou stranu vůbec ničím nevybočuje z řad slasherů.