X-Men: První třída (2011)

75% I když mě neskutečně ubíjí a vytáčí americké příběhy, kde se musí objevit jejich "supernejlepší" zařízení, vladní agenti a já nevím co ještě, čím by chtěli vyjádřit svou nadřazenost, mě tihle Xmeni bavili. Přesto, že neznám historii, vztahy Xmenů, jako filmový fanoušek jsem byl alespoň trochu v obraze, proto jsem se zaujetím sledoval, jak se vlastně vztahy na začátku všeho měly a byl jsem překvapen - a to především zvraty. Plusem budiž také mutantí schopnosti, na které se dobře koukalo, zvlášť, když v rámci mezích vypadaly realisticky.

Thor (2011)

75% Pochopím, když Thora někdo ohodnotí pouze průměrně ne-li podprůměrně. Asi se nemůže pochlubit bůhví jak propracovaným příběhem, ani třeba scénářem, kde by si člověk pamatoval alespoň jednu větu s "hlubší myšlenkou", mě je ale prostě líto dát Thorovi slabší hodnoce, proč? Prostě se mi na něj dobře dívalo, pěkný vizuál, sympatičtí herci, místy vtipně až možná naivně pojaté fantasy v přítomnosti. A bez uvažování bych si dal klidně nějaké pokračování. (Které by však mohlo být tak temné a vážné jako první třeti filmu.)

Zkažená úča (2011)

60% Prakticky vše stojí a padá na Cameron Diaz, ta si naštěstí ze sebe umí udělat srandu a tuto nenáročnou komedii utáhne s pomocí ostatních učitelů v čele se Segelem a Timberlakem. Pokud člověk překousne trochu nereálnou učitelku a fungování školy (i když v dnešní době je možné vše), nevadí mu klasický "tupý" americký humor, může se příjemně hodinu a půl bavit.

Rychle a zběsile 5 (2011)

80% Velice příjemné překvapení! Parádní jízda v mírném krimi kabátu, se správně volenými hláškami v lehce béčkovém stylu. Příběh okořeněný třemi stranami (Vin Diesel a spol., federálové, narkobaron), kterému kraluje dynamická akce v chudinské čtvrti Ria, výborná automobilní loupež sejfu a taky samozřejmě souboj Diesel vs. Johnson. Určitě chytrým tahem bylo rozložit právě celý příběh, mezi tři hlavní "frakce", zvlášť parta Diesla překvapivě čítá větší počet lidí v různých typech zlodějíčků. V jedne větě se jedná o skvělou akční jízdu s dobře vyváženou "béčkovostí" s krimi prvky, která skvělé baví, na druhou stranu nejspíše budou skalní fanoušci zklamání, protože tu nenajdete prakticky žádný závod (mě tenhle fakt však vůbec nevadil). PS. Kéž by takhle utíkal každý více jak dvou hodinový film.

Odsouzení (2010)

70% I když za to nejspíše samotný film nemůže (ale skutečný příběh), nemohl jsem se ubránit pocitu, že je to až moc jednoduchá, přímočará a okatá záplatka. Pokud tomu však osud chtěl takhle, divím se, že se taková věc může stát a na druhou stranu obdivuju Betty Anne za její neskutečnou odhodlanost. Vše klapalo, ale ona strohá záplatka - jak jsem už psal - za kterou film kvůli pravdivosti nejspíše nemůže, mě po filmové stránce nestačila.

Ztroskotaná láska (2005)

35% To největší "příběhové" romantické klišé, necharakterní postavy, od první sekundy béčková kravina. Přesto jsem se na tohle během pár let dokázal podívat v TV, takže si to ty slabé dvě hvězdy "zaslouší".

Star Wars: Klonové války (2008)

55% Co má animovaný SW společného s hraným SW? Snad jen světelné meče, jména postav, galaxii. Bohužel jsem nemohl překousnout úplně jiné chování postav (charakteristiku), která je u SW pro mě zásadní. Jako by jiný animák. Pro někoho hloupost, pro mě zásadní chyba.

Vřískot 4 (2011)

75% V podstatě nepostrádá nic, na co by fanoušek (ale i "běžný" divák) nebyl u téhle série zvyklý, ale přesto je čtyřka jiná. Už samotným neotřelým začátkem naznačuje, že si dokáže ze sebe udělat srandu, pokračuje celým filmem a nezůstává jen u sebe, prakticky padne zmínka snad o všech hororových kultech.Tahle "vtipnost" poukazuje na to, že autoři jsou nad věcí. Není to na škodu, určitě se tímto odlišuje od předešlých Vřískotů, bohužel však přichází o napětí, strach z toho, kdy a kam se nůž příště zabodne. Mrtvých je dost, škoda, že až na jednu scénu, je to jen bodnutí či říznutí s pár deci krve. Na druhou stranu film i přes skoro dvě hodiny svižně utíká, nakonci se s tím už nikdo nese*e a zabíjí se i bez masek a rozuzlení - Vřískotí klasika. V dnešní záplavě xy pokračování, remaků a všeho možného, je Vřískot 4 dobře zvládnuté "pokračování", které si nezaslouží špatné hodnocení, i když k dokonalosti to má taky daleko.

Tchyně a uzený (2011) (TV film)

Tuctový televizní film, který se u mě z té tuctovosti trochu vyjímá, proč? Dvakrát jsem ho náhodou viděl a po obou shlédnutí mě ta tchýně neskutečně vytáčela a to si (i přes podprůměrný až průměrný zbytek) tři hvězdy zaslouží.

13 samurajů (2010)

65% I když 11+2 samurajů staví na staré , okoukané , přímočaré , průhledné dějové lince, kdy se v první půlce filmu mluví mluví a zase jen mluví, v druhé už však ostří sviští každou sekundu za podpory smrtelných výkřiků a nářků. Řežba 200 vs 11+2 je prakticky stejná v každé scéně, až se divím, že stále stejné hodinové máchaní samurajskými meči nenudilo. Určitě se přímo nabízelo vytřískat z těch mnoha akčních scén (respektive jedné dlouhé scény) víc krve, víc detailů s lepší choreografií. Pokud ale člověk nečeká víc, než dobře odvedenou samurajskou bitvu, byla by to jediná výtka.