Ip Man 2 (2010)

Páni. Mistr IP nám předvedl, co krom MMA umí. Tenhle díl byl o vlas lepší, než první, ovšem oba dva díly jsou perfektní a i když film není dynamický, nemá hluché místo a má zajímavý děj, postavy i jejich vykreslování. Doporučuji si dát finále, to je top všech topů. A samotný konec s malým Bruce Lee je ten nejlepší nápad, který kdo mohl vymyslet. Souboje opět bez konkurence. Yen na to furt má, těším se na další. Doufám, že trojka bude s Bruce Leem. 11/10

Sinister (2012)

Je tu spoustu "bubu" scén, při kterých jsem se nemálo bál. Dál dialogy, působí vtipně. Vezměte si třeba, že koukáte na film jste posraný až za uši, no nastane den a vtipný dialog, který vám osvěží sledování filmu a připravil vás k ještě děsivější noci. Ethan hraje opravdu skvěle. Bohužel, mám spoustu nezodpovězených otázek a to rád nemám + velké mínus je konec, který jsem moc nepochopil a už se z toho stala přeplácanost. Jinak ale, během filmu jsem se otáčel za sebe a díval se kolem bytu, jestli mne něco nenavštívilo. :-)) Dávám 7/10

Elysium (2013)

Páni. Tak prozatím je tohle pro mne film roku! Úžasný zážitek a pořádný nátřesk, který je pročesaný skvělou akcí a bravurní atmosférou! Elysium a prostředí na Zemi je krásně sestrojené, postavy jsou skvělé i samotné herecké obsazení. Strašně mne bavil Damon, i ten záporný agent, má to příběh a když přijde na řadu akce, je na co se dívat. Vůbec mi nevadili ty zpomalovačky, ty jsem si vychutnal. Navíc to nemá klasický happyend, motivace postav je na místě. Po skvělém Sektoru 9 přichází další skvělej film z dílny Blomkampa, smekám takhle to má vypadat! Jenom akce bych bral trošku víc. Jinak: Těším se na další. 10/10

Gravitace (2013)

Už od samotného počátku filmu jsem si říkal, že tohle asi pro mne nebude. A to téma Vesmír úplně mucíkuju, no tady to nevyšlo. Sem tam Clooney přidá skvělou hlášku, postavy hrají racionálně, námět to má a je to krásně natočený, ale mne to nic nedalo. Půlhodina mi stačila, pak jsem to vypnul. 2/10

Vanishing on 7th Street (2010)

Je fakt, že konec jsem přetáčel, posledních 10 minut je už přeplácanost. Což je fakt škoda, protože se jedná o docela originální a při nejmenším zajímavý film. Má něco i do skutečné události CROATOA, pokud to píšu dobře, podrobnosti si hledejte na internetu. Chtělo by to víc přitlačit na pilku, zlepšit atmošku a o dost vylepšit konec, který mi nedává bohužel smysl.

Na život a na smrt (2013)

Nešlo to. První hodina je úplně o ničem, seznamování postav je natáhnuté jako žvejka a stejně jsem si ke dvoum hrdinům nenašel cestu. Wahlberg a Ben "Kapitán Price" Foster za to naštěstí stojí. Dál chci pochválit akci, je surová a nikdo se s nikým nesere. Ben a Mark v nejhorším sypou fajn hlášky. Ty pády jsem si vychutnal co to šlo, na ty headshoty, které střílel Foster byla radost pohledět. Konec je nezajímavej a čekanej. Nepošlu to do prdele, jen je tu spoustu zbytečných scén. První hodina ukecaná, potom půlhodina skvělé nonstop akce, pak to upadne, konec jsem přepnul. Škoda, čekal jsem víc, snad příště. 6/10

Nevyřízený účet (2013)

Po tomhle filmu mi přijde, že Jasona může zabít jenom Statham. Ne ale vážně, Homefront byl mnou snad nejočekávanější hned, po Berandalu. Jsem sice mírně zklamaný, ale bavil jsem se a o to mi jde. Akce bych bral víc, i když je zde dost akce. Hlavně souboje jsou skvělé, dynamický a nekompromisní likvidování záporných postav top. A k nasranosti Stathama jen stačí, aby jste uřízli hlavu plyšákovi, kterého milovala dcerka Jasona a ukradli mu kočku Luthera, co z toho když mu teprve unesete samotnou dceru?! Au! Dcerka je fajn, Franco to zahrál víc jak solidně, zbytek o něco slabší a něco se mi zdálo nedotáhnuté, ale ten konec je skvělej a dost otevřenej, dvojce bych se nebránil. Takže celkově jsem dostal to, co jsem od filmu očekával. Něco bych doladil, ale moc toho není. Vítej opět ve hře, Jasone. 9/10

Život není krásný (2008) (amatérský film)

Hudba, námět, dobré akční scény. Upoutalo mne to, doporučuji si to dát, na studentský film pecka)) "Ty jsi taky prase, sežereš všecko." 9/10

Oni (2008)

Nejkomornější film všech dob. Postav tam je minimum, je to podle skutečné šablony, asi třikrát jsem se lekl, ještě zpočátku napětí. A jak píše právě Slasher, tvůrci napínají člověka do samotného konce, který stojí totálně za hovno a celý film působí při nejmenším zbytečně. Pořád se něco děje, ale je to jen nuda, nic víc, to samé co člověk vidí v podobných filmech. A tolik nelogických děr, wut!? Cápek má roztřískaný sklo u auta, no neslyšel bych že by někdo mrdnul do toho auta, nebo ten alarm, nebo co to bylo, buchta uvidí, že to je na židli, mobil v kamnech, nabíječká uštípnutá, mno já se ptám, jak to ten hlavní záporák mohl stihnout za tu dobu?! Na dvojku se asi podívám, ale kdyby z tohohle byl dokument, bylo by to lepší. 3/10