Přežít! (2008) (seriál)

Celkem se to dobře sleduje, když se necháte tvůrci vést, ale hlavní postavy jsou až moc mírumilovné (až na Toma, ale ten je zas druhý extrém, i když potřebný). První, co bych sháněl já by byly zbraně, pak bych vybrakoval nějaké lékárny a zásobil se konzervami. Ale tady se řeší "důležitější" věci a nechybí tajemná nadnárodní korporace, která má ve všem prsty. Je to sice neukončené, ale dvě britské řady stačí.

Super Size Me (2004)

Že je tam špatné se stravovat víme všichni, ale natočit o tom velice poutavý a i paradoxně zábavný dokument, to by mě nenapadlo. Ještě štěstí, že se po 8 týdenní veganské dietě dal zdravotně do kupy, i když kila shazoval přes půl roku. Je tam i dost odboček více či méně mimo, ale je to ku prospěchu věci (kdyby nebyli, tak to má s bídou 40 minut, i přesto, že tvůrce toho natočil dost), ale koho by bavilo se dívat jen na to jak žere hamburgery.

Láska bolí (2011) (seriál)

Opravdu povedený seriál, škoda, že se další díly nenatáčejí. Připomíná to Sex ve městě, kdy první řada byla taky vtipná a pak to zvážnělo, takže možná by tenhle seriál potkal podobný osud. K jednotlivým dílům: 3.díl je nejslabší, jinak do 4.dílu je to na pět hvězd, ale pak jsou další díly dobré, ale ne, tak jak ty dřívější (s výjimkou toho třetího). K hercům: Velice sympatická je Becki Newton i Greg Grunberg, kdy po Hrdinech jsem měl obavy, jak zapadne a zahrál svou roli velice dobře. Zajímavost tohoto seriálu je, že mnoho herců, kteří se objevili hrálo i v seriálu Jak jsem poznal vaši matku - hlavní ženskou rolí počínaje a postavou prodejce párků v poslední epizodě konče (Ranjit v HIMYM). Jinak propojení dílů, kdy se postavy třeba potkají na ulici, jsou sice zbytečné, ale příjemné zpestření to je. Navíc formát 43 minut by podle mého byl pro tento typ seriálu nepoužitelný, kdyby nebyl rozdělen na různým způsobem propojené jednotlivé povídky.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nejlepší z tzv. dolarové trilogie. Většinou pokračování nebývají lepší než první díly (i když tady se o pokračování nejedná v pravém slova smyslu, když herci hrají postavy s jinými jmény), ale zde platí opak, že příběhy v jednotlivých filmech postupně gradují a jsou víc propracované, čemuž odpovídá i stopáž filmu (téměř 3 hodiny, to už je opravdu celovečerní film) a nenudilo mě to. Jednoznačně film patří mezi nejlepší westerny a opět není z USA, i když tam hrají američtí herci stejně jako v Tenkrát na Západě.

Pyramidy? (2009) (seriál)

O pyramidách byly tři díly z pěti, takže zavádějící název - starý Egypt by se hodil více. Co se týká, zde předkládaných teorií, nejedné se o výplod choré mysli, jak by se mohlo zdát, zvlášť když dnešní věda bohužel funguje, jak před stoletími církev a mnohé věci jsou dogma. Ale i přesto všemi věřit nemusíte, je to trochu v duchu Zeitgeist. Ale kvůli pár věcem, které mě nesedí nezatratím celý dokumentární cyklus, i když je kontroverzní.

Ztracená brána (2012) (seriál)

Volné pokračovaní mysteriózního filmu má i mysteriózního vraha, takže komu to vadí, tak ať se nedívá (v jedničce byl vrah přece jen člověk). Mě se to tři nedělní večery dobře sledovalo, zahrané je to taky dobře, ať už jde o Ivana Trojana, či Jiřího Dvořáka nebo Aňu Geislerovou. Navíc dát tam svobodné zednáře nebyl špatný nápad.

Tescoma s chutí (2009) (pořad)

Par dílů jsem viděl. Ivan Vodochodský umí vařit, ale když je tam Gondíková, tak tam jen podává nádobí a něco zamíchá navíc vaří nějaké sračky, kromě jednoho koláče, na rozdíl od Vodochodského, ten má lepší recepty. To, že je to reklama na výrobky Tescoma je jasné už z názvu pořadu.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

V tomto pořadu se dozvíte, jak některé restaurace (ne)umí vařit a některým se to podaří napravit, za což jsou odměněni nálepkou od Zdeňka Pohlreicha (tam bych se nebál si objednat). Koncepce se od první řady lehce změnila (např. zátěžové testy zmizely, i když se v páté řady objevily, finální hodnocení, kdy ho nedělal sám Pohlreich, ale pozval si svého známého), ale každý pořad se nějak vyvíjí. Navíc Zdeněk Pohlreich v hlavní roli to je trefa do černého, ty hlášky mu snad někdo vymýšlí.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Lepší než jednička, sice opět tradiční příběh pro akční filmy (ne)jen z 80.let, ale kdo by od toho čekal nějaké intelektuální poslání že? Po úvodní frenetické akci se nedostane prostoru pro nezbytný příběh a vytvoření zápletky a pak se to opět rozjede - objeví se Chuck Norris (s hudebním doprovodem, kdy se rozesmálo osazenstvo kina). Poté se cestuje do dolu kdesi ve východní Evropě a končíme přestřelkou na letišti. Na rozdíl od jedničky nikdo nehraje druhé housle jak to bylo s Arnoldem a Brucem, tady se zapojili i do akce - tohle stojí za to vidět, jak jdou společné s Sylvestrem a za podpory Norrise do přestřelky a v roli záporáka Jean-Claude, sen každého fanouška akčních filmů. Navíc film má i mnoho vtipných hlášek jako v předešlém dílu. Postava Lundgrena mě bavila asi nejvíce. Až na konci filmu jsem si uvědomil, že Jet Li tam hrál jen na začátku a pak ho nahradí Nan Yu, ale to vůbec nevadí. Teď jen udržet nastavenou laťku do trojky, což se zajistí jen hereckým obsazením.

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Pořad ukazuje, že mnohdy jíme sračky, které by se neměli prodávat.