El Gringo (2012)

Klasický béčkový film, který silně připomíná film Desperado a obsahuje pár moderních 3D efektů, jako sledování dráhy letící kulky (samozřejmě zpomaleně) a pár Matrixovských skoků. 2,5 hvězdy a půl hvězdičky za Manowar skladbu.

Soumrak mrtvých (2004)

Názvem film zavání parodií, ale film má vlastní příběh a i když je to hororová zombie komedie, tak je to velice dobrý film.

Souboj Titánů (2010)

Bez ohledu na to, že je to remake 30 let starého filmu, je první půlhodina nudná a pak je to sice plné efektů a velkých potvor, ale nic úchvatného, co by si zasloužilo vyšší hodnocení. S ohledem na to, že je to remake si jen neodpustím, že boj s medúzou, který byl v původní verzi nezapomenutelný, tak tady je průměrný.

Souboj Titánů (1981)

Film jsem viděl několikrát, naposledy před pár lety, ale když je dneska ten remake, tak ohodnotím i původní verzi, která se mi líbila.

Abraham Lincoln: Lovec upírů (2012)

Ono je to celkem zábavný film, ale proč si proboha berou na paškál jednoho z amerických prezidentů. Ne, že bych byl nějaký milovník USA, ale pokud to měla být nějaká mysteriózní parodie, tak jsem to od magora Burtona nepochopil. Taky by se to dalo nazvat svérázný pohled na část americké historie nebo pomsta za studenou válku či co. Možná bych dal tři hvězdy jen by to nemělo být tak spatlané ve stylu mladík-zabiják a ve středních letech-vážený prezident, kdy na konci skáče jak zamlada a ještě výskyt té akční jízdy s koňmi, ta mě hodně iritovala.

Plamen a Citron (2008)

Na takové filmy se rád podívám, protože se divák něco doví. Kromě stopáže (mohlo to být o něco kratší), tomu není co vytknout, jedná se o standardní válečné drama, kde herecké výkony nedělají ostudu a končí to tak, jak tomu v životě prostě bývá, kor když je to za války.

Hooligans (2004)

Film celkem zdařilý, ale i tak mi tam pár věcí nesedlo - třeba postava veterána z 2. světové války, tam vůbec nemusela být, bo nebyla pro děj podstatná a pak ta schizofrenní sny hlavního hrdiny (celkem mě rušila). Co se týče neutrality filmu vůči násilí hodnotím kladně, většina filmů buď oslavuje nebo odsuzuje. Dále se mi líbil výskyt suchého anglického humoru (např. v policejním autě hláška: "Na koho to kurva čumíš?!").

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Nejsem si jistý, jestli jsem předešlé filmové zpracování viděl (něco mi říká, že ano), takže srovnávat nebudu. Je to film, který hýří akcí a přitom se děj posunuje vpřed - typický blockbuster, u kterého netřeba uvažovat, protože to stejně nemá smysl, už tady je podle závěru zřejmé, že se připravovali na natáčení Avengers (takže to vypadá, že to bylo v plánu po prvním Iron Manovi). Jinak herecky se mi líbil Tim Roth, role mu sedla. Zbytek obsazení normálka, nic oslnivého.

Osudy Říma (2011) (seriál)

Pěkné dokudrama, které ovšem některé věci bere pěkně hopem a přitom zobrazuje vcelku zbytečné projevy v senátu či jinde. V prvním díle je více bitvy (Cassius a Brutus vs. Antonius a Octavianus) a to na souši, v druhém je to více "vláčnější", ale na závěr je také bitva a to na moři (Octavianus vs. Antonius a Kleopatra) a končí to událostí, kdy se Octavianus stane prvním císařem.

Liga spravedlivých: Krize na dvou Zemích (2010)

Bavilo mě to více než Zánik, což je následující díl, ale chyby byly i zde, chápu je to pro děcka, ale zase ne všechno by zcela pochopily. Zábavnost byla dána výskytem kladného Lexe Luthora a protikladů Supermana, Batmana a spol. Dále akce je dost a animace na úrovni, ale někdy tvůrci dost přehánějí hlavně s létáním všech postav a laserovýma očima Supermana (devastace okolí doprovázena malými explozemi).